Szinte lesöpörte a Ferencváros a Krim Ljubljanát a BL-ben

2023.01.14. 15:50
A továbbjutás szempontjából nagyon fontos találkozót vívott egymással a Ferencváros és a szlovén Krim Ljubljana Érden a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 11. fordulójában, de végül nagyon egyoldalú lett a mérkőzés. A Ferencváros ugyanis remek játékkal végig vezetve 11 góllal legyőzte ellenfelét.
Fölényes győzelmet aratott a Ferencváros (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fölényes győzelmet aratott a Ferencváros (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
11. FORDULÓ
A-CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén) 37–26 (19–10)
Érd, 2000 néző. V: I. Covalciuc. A. Covalciuc (moldovaiak)
FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 7 (1), BÖLK 7, Tomori, CVIJICS 4, Lekics 1, Márton G. 2.Csere: Janurik (kapus), KLUJBER 10 (3), Kisfaludy 2, Szöllősi-Zácsik 1, Papp D. 1, Hársfalvi, Szucsánszki, Stolle 2.Edző: Elek Gábor
LJUBLJANA: Arenhart – Radicsevics 2 (2), Lazovic 4, DMITRIJEVA 10, Ljepoja 1, Rosiak, Svetik 1.Csere: Riszovics (kapus), Pineau, Stanko 3 (2), Zabjek, Klemencic 3, Radoszavljevics 1, Ngombole 1, Varagic, Abina. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 11. p.: 8–2. 17. p.: 12–74. 24. p.: 15–8. 38. p.: 25–13. 46. p.: 31–19. 50. p.: 31–22. 56. p.: 37–24. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Elek Gábor:
– Nagyon fontos volt nekünk ez a meccs, ez a győzelem. Megmondom őszintén, én sem gondoltam volna, hogy ennyire felszabadultan fogunk játszani, mert csütörtökön és pénteken elég görcsösek voltunk, ami érthető. A védekezésünk stabil volt, és amikor hibáztunk, Bíró Blanka kisegített minket. Nagyon könnyen tudtunk gólokat lőni és megcsinálni azokat a játékokat, amelyeket szerettünk volna. Igazi csapatmunka volt.
Dragan Adzsics: – A Ferencváros megmutatta, hogy egyre inkább javuló formában van. Ami a saját csapatomat illeti, sem az első, sem pedig a második félidővel nem lehetek elégedett, sokat kell még fejlődnünk.

Akárcsak októberben, ezúttal is két, csalódást jelentő mérkőzéssel a hátuk mögött kellett helytállni a ferencvárosi lányoknak a Krim Ljubljana ellen. A fővárosiak akkor a Bietigheim elleni húsz- és a Brest elleni egygólos vereséget követően csaptak össze a szlovén bajnokkal, s nyertek idegenben 32–30-ra. Elek Gábor csapata ezúttal a címvédő Vipers otthonában kapott ki 27–26-ra egy hete, míg szerdán a DVSC elleni bajnoki rangadón vesztett pontot. Nem várhatták tehát túl jó hangulatban az összecsapást Szucsánszkiék, nagy volt a nyomás rajtuk, s mert az előző körben a Krim legyőzte a Bietigheimet, az érdi csata élet-halál harc volt, ugyanis a vesztes közel kerülhetett a kieséshez.

A találkozó fontosságát jelezte, hogy szinte megtelt a lelátó a kezdő sípszóra, mi több, Szlovéniából is érkezett kétbusznyi szurkoló. A Fradi rendkívül koncentráltan kezdett, agresszív és kemény védekezését nagyon nehezen tudta csak feltörni a Krim. Ráadásul az elpuskázott vendéglehetőségeket is jól használta ki a magyar csapat, amely gyors, pontos támadásokat vezetett a másik oldalon, így nagyon hamar bele kellett nyúlnia a meccsbe Dragan Adzsicsnak. A játék képén ez sem változtatott: Bíró Blanka az első negyedórát közel 56 százalékos védési hatékonysággal hozta, így a vendégek nem tudták átlépni az ötgólos határt, sőt, közelíteniük is csak akkor sikerült, amikor a játékvezetők sorozatban kezdték el kiállítani a hazaiakat. Hét a hét ellen már ötlettelenül és gyengén játszott a Ljubljana, míg a zöld-fehérek parádés akciógólokkal jelezték: ezúttal nem kérdés a győztes kiléte.

A fordulást követően Emily Bölk második találatával lett először tíz, majd pár perccel később a német újabb góljának köszönhetően tizenegy a különbség. A második félidő feléhez közelítve aztán sajnálatos sérülés miatt állt a játék: Kisfaludy Anett és Natasa Ljepoja összefejelt, s az FTC játékosát a mentőknek kellett letámogatniuk a pályáról. Ez sem akasztotta meg a Ferencvárost, amely – mondhatjuk – minden téren jobb volt ellenfelénél. A szélekről, átlövésből, betörésből és beállóból is megállíthatatlannak bizonyult a kilencedik kerületi csapat, s magabiztosan nyert a végére teljesen széteső Krim ellen, ezzel eltávolodott a kiesőzónától. 37–26

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagyon biztosan nyert a Ferencváros. 37–26

60. perc: Zácsik labdaeladása után az utolsó fél percben támadhattak a vendégek, Klemencic végül ziccerben nem találta el a kaput.

58. perc: Elrontott ferencvárosi támadás után Bíró újabb védéssel jelentkezett, Zácsik a kapufát találta el, de a visszapattanó a Fradié lett, majd Szucsánszki rossz lövése után egy gyors kontrából Klemencic talált be. 37–26

57. perc: Lazovic egyéni akcióból szerzett gólt. 37–25

56. perc: Miközben Kisfaludy visszatért a csarnokba egy nagy kötéssel a fején, Stolle újabb lövése jutott a hálóba. 37–24

55. perc: Klemencic kezéből gólhelyzetben csúszott ki a labda, így aztán jöhetett az FTC, és vele Stolle gólja átlövésből. 36–24

54. perc: Papp is kapott egy passzt a jobb szélen, és remekül belőtte a helyzetét. 35–24

53. perc: Óriási gólparádé vette kezdetét, egymás után jött egy ljubljanai hetesgól, majd egy Cvijics-dugó, aztán a kongói Ndombele találata. 34–24

52. perc: Újabb elrontott Krim-támadás után Hársfalvi került beállóban ziccerbe, de kihagyta.

52. perc: Bíró újabb szép védése után Zácsik lövését fogta Arenhart.

51. perc: Bíró védte a balszélső kísérletét, aztán Klujber alulról lőtt szenzációs gólt a bal felsőbe. 33–22

50. perc: Némi szusszanás után Klujber megint lőtt, és kilencedszer talált be. 32–22

49. perc: Labdát szereztek a szlovénok, viszonylag hosszan támadtak, végül Klemencic lőtt beállóból a bal alsóba. 31–22

48. perc: Bölk elrontott lövésére Dmitrijeva góllal válaszolt. 31–21

46. perc: Azonnal jött a válasz a szlovénoktól, természetesen Dmitrijeva lőtte be. 31–20

46. perc: A támadás Klujber-parádét hozott, nem tudták megállítani. 31–19

45. perc: Bíró szép védése után jött az újabb Bölk-találat, majd Tomori labdaszerzése. 30–19

44. perc: Klujbert nem nagyon tudják tartani, most két ember között lőtte el, a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. 29–19

44. perc: Dmitrijeva nem lazít, újabb gólt szerzett. 28–19

43. perc: Szép támadás után jött a kínai, Malestein passzát Bölk küldte a hálóba. 28–18

42. perc: Vért is kellett takarítani, aztán Kisfaludy talpra állt, de le kellett kísérni a pályáról, sőt a teremből is. A szlovén lány valamivel jobban járt, ő majd folytathatja.

42. perc: Bíró védte Radoszavljevics ziccerét, Lekics rossz passza után szerzett gólt a Krim közben Kisfaludy és Ljepoja fejelt össze. 27–18

41. perc: Klujber indult a kapu elé, Svetik keze eltalálta az arcát, emberelőny. Klujber szép bejátszását Kisfaludy remekül lőtte a kapu bal oldalába. 27–17

40. perc: Lekics lövését védte a kapus, a másik oldalon heteshez jutott a Krim. A hetest Stanko a bal alsóba lőtte. 26–17

40. perc: Előbb Klujber lőtt messziről szépen a jobb alsóba, majd hirtelen futással Dmitrijeva tiszta helyzetből lőtt gólt. 26–16

39. perc: Cvijics ziccerét ezúttal kivédte Arenhart, és a másik oldalon Lazovic jobbról a rövid sarokba pattintott. 25–15

37. perc: Kisfaludyt küldték ki két percre, jött a hetes is, amelyet Stanko a bal felsőbe lőtt. 25–14

37. perc: Elvették a labdát a vendégektől, így jöhetett újra a Ferencváros. Bölk lőtte el messziről, szerencsére Arenhart bevédte a nem túl erős lövést. 25–13

36. perc: Malestein futott be beállóba, meg is kapta a labdát, és a hatosról nem hibázott. 24–13

36. perc: Dmitrijeva tudott csak helyzetbe kerülni, ő viszont be is lőtte. 23–13

35. perc: Bölk célozta meg a bal felsőt, a labda a kapus kezéről pattant be. 23–12

34. perc: Cvijics kapott labdát, és némi küzdelem után befordult, majd a bal alsóba lőtt. 22–12

34. perc: Elrontott ferencvárosi támadás után Dmitrijeva futott be a résbe, és pattintott a hálóba. 21–12

33. perc: Radoszavljevics próbálkozott a bal szélről, Bíró azonban kifogta a lövést.

32. perc: Klujber egy csel után betört, és ellökték. hetes. A hetest Malestein a bal alsóba küldte. 21–11

31. perc: Lazovic egyéni játék után lőtt könnyen a jobb alsóba. 20–11

31. perc: Bölk futott keresztbe a védők előtt, majd a bal alsóba bombázott. 20–10

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jól játszik a Fradi, és kilenc góllal vezet. 19–10

30. perc: Belemenést fújtak a szlovénoknál, Zácsik meglátta a rést a falon, és nagy gólt lőtt. 19–10

29. perc: Klujber passzából Malestein lőtt remek gólt a rövidbe. 18–10

28. perc: Zácsik hallgatott Elek Gábor tanácsára, bátran ellőtte, csakhogy a kaput nem találta el. Így a másik oldalon Dmitrijeva lőhetett újabb gólt. 17–10

28. perc: Ferencvárosi időkérés.

28. perc: Heteshez jutott a Krim, Radicsevics azonban nem tudott túljárni Bíró eszén. 44%-kal véd a magyar kapus.

27. perc: Nem találja a fonalat a Krim, ezúttal is rontott, a ferencvárosi támadásból Zácsik nem túl erős lövését paskolta ki a kapus.

26. perc: Rontottak a szlovénok, a másik oldalon Bölk passzolt Cvijicsnek, aki lekapta a labdát a levegőből, majd a jobb alsóba lőtt. 17–9

25. perc: Lekics most magára vállalta a befejezést, és szépen lőtt gólt a jobb alsóba. 16–9

25. perc: Klemencic kapott szenzációs passzt, és beállóból szépen be is lőtte. 15–9

24. perc: Cvijicset nem tudták szabályosan megállítani, jött a hetes, majd Zabjek kétperces kiállítása. A hetest Klujber a jobb alsóba lőtte. 15–8

23. perc: Svetik került helyzetbe a bal oldalon, rengeteg helye volt, mégsem találta el a kaput.

23. perc: Zácsik csapott oda az ellenfelének, kiküldték két percre.

22. perc: Klujbernél fújtak lépéshibát, jogosan. Jöttek a szlovénok,

22. perc: Dmitrijeva verte meg lábbal Zácsikot, és jól bevágta. 14–8

21. perc: Maradt a labda a Ferencvárosnál, Klujber passza nem jutott el Mártonhoz, viszont Kisfaludy összeszedett egy átadást, és balra hajolva a kapu bal oldalába lőtt. 14–7

20. perc: Kettős hátrányban játszott a Ferencváros, de nem sokáig, mert Stanko visszarántotta Klujbert, és őt is kiküldték két percre.

19. perc: Passzív játékért vették el a bírók a labdát, majd a másik oldalon Malestein lábában akadt el Stanko lába, őt is kiküldték két percre. A hetest Radicsevics a bal alsóba küldte. 13–7

19. perc: Dmitrijeva elhajlás után lőtt gólt, és mivel az elhajlásban Cvijics volt a ludas, kiküldték a szerb játékost két percre. 13–6

18. perc: Lazovics lőtt szép átlövésgólt, viszont a szlovének kapusa még nem ért vissza, így Cvijics gyorsan az üres kapuba lőtt. 13–5

18. perc: Újabb Krim-időkérés.

17. perc: Stanko veszélytelen lövése a lécről ment fölé, a másik oldalon Márton viszont nagy nyugalommal lőtt újabb gólt. 12–4

16. perc: Márton maradt egyedül emberelőnyben, és ő az ilyesmit belövi. Ezúttal a bal felsőbe. 11–4

16. perc: Zabjek tette odébb a védőfalban Kisfaludyt, kiküldték két percre.

16. perc: Svetik került helyzetbe a bal oldalon, megzavarta őt Bíró, így az oldalhálóba lőtt.

15. perc: Egy lépéshibát elnéztek a bírók, de a másodikat már észrevették, így jöhetett az FTC, immár teljes létszámban, Zácsik lövését azonban kivédte a kapus.

14. perc: Malestein emberhátrányból is szép gólt ejtett. 10–4

14. perc: Stanko passzt imitált, viszont inkább lőtt, és erre már Bíró sem számított. 9–4

13. perc: Zácsik tört be egy testcsel után, majd hetest harcolt ki. A hetest Klujber a bal felsőbe küldte. 9–3

13. perc: Az ellentámadásból Dmitrijeva lőtt betörésből a kapu bal oldalába, ráadásul Bölköt kiküldték két percre. 8–3

12. perc: Bíró védte lábbal Ljepoja lövését, majd Cvijics reklamált hetest, de nem adták meg neki. Folytatódott a Fradi támadása, amelynek végén Klujber ütemtelen lövését könnyen fogta a kapus.

11. perc: Passzívat mutattak a bírók, amikor Kljuber az utolsó pillanatban ellőtte, a labda pedig becsúszott a bal alsóba. 8–2

10. perc: Dadogott a szlovénok kezében a labda, de viszonylag sokáig támadhattak, majd Rosiak távolról lőtt, a blokkon megpattanó labdát Bíró kivédte.

9. perc: Dmitrijeva lövését Bíró tolta a kapufára. A másik oldalon Kljuber ziccerét Arenhart védte az oldalvonalon kívülre, majd a folytatódó támadást Malestein fejezte be egészen éles szögből lőtt góllal. 7–2

8. perc: Időt kért a Krim.

8. perc: Remekül ment körbe a labda a Fradinál, Malesteinre jött ki a vége, ő pedig a jobb alsóba lőtt. 6–2

7. perc: Bíró bravúrral védett egy ziccert, viszont a labda az oldalvonalon kívül ment ki, jött az újabb helyzet, de Bíró ezt is kivédte!

6. perc: Kljuber betörését a vonalon belülről állították meg, hetes. A hetest maga Klujber végezte el, és a kapu jobb oldalába lőtt. 5–2

5. perc: Svetik maradt magára a bal szélen, majd szépen csavart a kapu bal oldalába. 4–2

5. perc: Dimitrijeva a helyzetet megcsinálta magátnak, de a kapufát találta el, viszont a másik oldalon Kljuber egyéni akció végén lőtt a hálóba. 4–1

4. perc: Tomori labdaszerzése után felépített támadással jött az FTC, és Bölk a szaggatottról remekül lőtte ki a bal alsót. 3–1

3. perc: Márton kapta a labdát a bal szélen, bátran bement, és nagyon pontosan lőtte ki a bal felsőt. 2–1

2. perc: Elrontott Krim-támadás után Klujber eladta a labdát, de szerencsére lépéshibát láttak Pinaeu-nál.

2. perc: Bölk találta meg a rést a szlovének falában, és könnyű gólt szerzett. 1–1

1. perc: Ljepoja maradt egyedül a falban, jött a passz, és be is dobta a helyzetét. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, a Krim szürke-feketében játszik.

A Ferencváros meccskerete:
13 Janurik (k), 16 Bíró (k) – 8 Szucsánszki, 14 Kisfaludy, 15 Hársfalvi, 17 Stolle, 20 Bölk, 21 Márton, 23 Tomori, 24 Papp D., 26 Malestein, 42 Klujber, 72 Cvijics, 77 Lekics, 90 Zácsik.

A Krim meccskerete:
12 Arenhart (k), 61 Riszovics (k) – 2 Radoszavljevics, 4 Radicsevics, 5 Stanko, 7 Pineau, 8 Abina, Zabjek, 11 Dimitrijeva, 15 Klemencic, 19 Ljepoja, 20 Varagic, 23 Ngombele, 25 Lazovic, 66 Rosiak, 88 Svetik.

ELŐZMÉNYEK

Élet-halál harcot vív szombaton a Bajnokok Ligája 11. fordulójábana Ferencváros, amely az Érd Arénábanfogadja a szlovén bajnok Krim Ljubljanát. A fővárosiak nem kezdték jól az évet, hiszenaz előző körben egy góllal maradtakalul a BL-címvédő Vipers otthonában,míg hét közben a DVSC elleni rangadónvesztettek pontot hatgólos előnyről.

„Sok összetevős, hogy miért nem jött ki alépés, de a védekezésünkön és a támadásunksebességén mindenféleképpen javítanunkkell – mondta a Nemzeti Sportnak Szucsánszki Zita, az FTC irányítója. – Figyelnünk kell, hogy a megbeszélt helyzetekből nekapjunk gólt, ne legyenek buta kiállítások,mint voltak a legutóbbi két találkozón.”

A ferencvárosiak már szombaton kiköszörülnék a csorbát, a csapatkapitány szerint mindenki kellőképpen koncentrál. Ennek azért is lesz kulcsszerepe,mert a múlt hét végén a Krim legyőzte aBietigheimet, így a Fradi jelenleg közelebb áll a kieső helyhez, mint a negyeddöntős két két pozíció valamelyikéhez.

„Ez egy ilyen évad. Már az elején tudtuk, hogy olyan kiegyensúlyozott a csoportunk, hogy egy olyan csapat biztosankiesik, amelynek előrébb lenne a helye.Ezek a matek alapján mi is lehetünk, demost mindenképpen nyerni akarunk –folytatta Szucsánszki. – A legjobb játékosukat, Darja Dmitrijevát kevés gólonkell tartani, és a két kapus eszén is túlkell járnunk, mert legutóbb jól védtek. Eza két legfontosabb tényező, na meg perszeaz, hogy csapatként funkcionáljunk.”(N. R.)