A győzelem összejött a Ferencvárosnak, a továbbjutás nem

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.04.02. 15:46
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutásért lépett pályára az FTC a Krim Ljubljana ellen, és soknak bizonyult a Szlovéniában összeszedett hétgólos hátrány. Így hiába nyert 4 góllal a magyar bajnok, búcsúzni kényszerült a kupából.
Klujber Katrinra nem lehetett panasz, egymaga tíz gólt dobott a visszavágón
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)
Klujber Katrinra nem lehetett panasz, egymaga tíz gólt dobott a visszavágón A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén) 26–22
(8–10)
Érd, 2200 néző. V: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak)
FTC: JANURIK – Malestein 4 (2), E. Bölk 2, Stolle, EDWIGE 1, Szucsánszki, MÁRTON G. 4. Csere: Suba (kapus), KLUJBER 10 (3), Szöllősi-Zácsik 1, Grbics 3, Kisfaludy, Csiszár-Szekeres, Kovács Anett 1. Edző: Elek Gábor
LJUBLJANA: RISZOVICS – Krpezs-Slezák 3, Gros 4 (2), Pineau, Brnovics 2, Stanko 2, POSAVEC 4. Csere: Arenhart (kapus), LEKICS 3, Zabjek, Sercien Ugolin, Ljepoja 3, Van Kreij, Radoszavljevics 1. Edző: Natasa Derepasko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 5–2. 18. p.: 6–6. 28. p.: 8–9. 37. p.: 12–11. 41. p.: 12–13. 52. p.: 20–18. 55. p.: 23–20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2
Elek Gábor: – Az első mérkőzésen szerzett szlovén előny kitartott, a párharc sorsa Ljubljanában dőlt el. Lett volna minimális esélyünk itthon, de az első félidőben enervált volt a támadójátékunk, főleg az átlövésekből.
Natasa Derepasko: – Nagyszerűen harcolt a Ferencváros. Az első félidőben előbb a hazaiknál volt az előny, aztán a szünetben már mi vezettünk. Negyvenöt percig magas szinten játszottunk, azonosan teljesítettünk, mint ellenfelünk, de a hajrában csökkent az erőnk és a koncentrációnk is, könnyű gólokat kaptunk. Ettől függetlenül boldogok vagyunk, hogy negyeddöntőbe jutottunk.

Továbbjutott a Krim, 55–52-es összesítéssel.

A ferencvárosi szurkolókon semmi sem múlott. A szlovén Ljubljana elleni, a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőért vívott párharc visszavágója előtt a zöld-fehér B-közép a „A küzdelem maga a győzelem” feliratú molinóval és élőképpel indította csatába a hétgólos hátrányból kezdő kedvenceit.

Nem véletlenül szögezte le a második, érdi mérkőzés előtt Elek Gábor FTC-edző, hogy a múlt hétvégén mutatott gyenge teljesítmény miatt sokkal tartoznak a drukkereiknek. Az akarattal nem is volt gond hazai részről, harapós és agresszív védekezéssel nyitott a Fradi, Márton Gréta már az első percben kis híján a túlsó sarokig üldözte az első találkozón 13 gólt berámoló világklasszis szlovén jobbátlövő Ana Grost.

Az elképesztő hévvel daráló Szucsánszki Zita három szemfüles labdalopása élményszámba ment, miként Klujber Katrin pazar közbelövéses bombagólja is. Az első tíz percben három gólt le is dolgoztak a ferencvárosiak, így a Krim kénytelen volt időt kérni. A biztató kezdés után a folytatás már nem alakult ilyen jól magyar részről. Az irigylésreméltóan bő és minőségi játékoskerettel rendelkező, rendkívül rutinosan és okosan kézilabdázó, sok lábmunkával és masszívan védekező szlovénok egyre jobban belerázódtak a küzdelembe. A vendégfordításnak az is megágyazott, hogy a 11 perces gólcsendet összehozó FTC-nél az egyre bizonytalanabb támadásokba rossz döntések és hibák csúsztak.

Az első félidőt követően összesítésben már kilencgólos előnyben volt a Ljubljana – az volt az ember érzése, hogy itt már a csoda sem segíthetett…

Az nem is történt meg, ellenben a győzelem sikerült. Az utolsó öt percre fordulva hárommal vezetett a jelentős erőket mozgósító és nagy szívvel küzdő Ferencváros, amely négygólos győzelmet aratott.

A fájdalmas tényen azonban a siker sem tud változtatni: az FTC a biztató csoportkörös szereplése után az előző idényhez hasonlóan ismét lemaradt a negyeddöntőről, így a zöld-fehérek által hosszú évek óta hiába hajszolt budapesti négyes döntős részvétel továbbra is csak álom marad.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, búcsúzott a Ferencváros a Bajnokok Ligájától. 26–22

60. perc: A végére maradt még egy gól, Grbics lőtt a léc alá. 26–22

60. perc: Számos passz után Ljepoja maradt egyedül, és biztosan belőtte. 25–22

59. perc: Időt kért a Krim.

59. perc: A bírók hagyták játszani a szlovénokat, de Edwige labdát szerzett. A támadás végén Edwige lőtt gólt, de hetest fújtak. A hetest Klujber nem tudta belőni.

58. perc: Gyors gól. Bölk ugrott fel, és a bal alsóba bombázott. 25–21

58. perc: Ferencvárosi időkérés.

56. perc: Grbics a következtő gólszerző, egy nem túl jó lövés akadt be. 24–21

55. perc: Gros keveredett ki a jobb oldalra, de így is belőtte. 23–21

55. perc: Újabb Klujber-gól, immár a tizedik, ezúttal sem bírtak vele. 23–20

54. perc: Ezért viszont kár volt, mert Krpezs-Slezák csak betalált a jobb szélről. 22–20

53. perc: Újabb ferencvárosi gól, ezt Edwige szerezte, tombol a csarnok. 22–19

53. perc: Hetest kapott a Krim, amelyet Gros belőtt. 21–19

52. perc: Janurik Lekicset akadályozta meg nagy bravúrjával a gólszerzésben. Passzívig játszott a Ferencváros, amikor Grbics betörését hetessel büntette a bíró. A hetest Klujber kíméletlenül bevágta. 21–18

52. perc: Brnovics nagy helyzetét Janurik védte ki, majd a másik oldalon Márton a 4. gólját szerezte egy ügyes pattintással. 20–18

50. perc: Lekics lövését védte szépen Janurik, a másik oldalon Zácsik talált be átlövésből a jobb felsőbe. 19–18

49. perc: Gros lövése ment mellé, passzívig játszott a Ferencváros, végül Stolle lövését szedte ki a bal felsőből Arenhart.

48. perc: Hetest kapott a Ferencváros, amelyet Klujber a kapuba pattintott. 18–18

47. perc: Márton a bal szélről nem találta el a kaput, a másik oldalon is dadogott a labda, de végül Gros csak lövőhelyzetbe került, és bevágta.17–18

46. perc: Nagy küzdelem után sikerült labdát szerezni a szlovénektől, de hiányzott a szerencse, mert Bölk kövése a lécről a gólvonal elé pattant, a kipattanóból jött a gyors indítás, és Posavec gólja. 17–17

46. perc: Időt kért a Krim.

45. perc: Klujber nagyon igyekszik a hetedik gólját szerezte: labdát szerzett és végigrohant a pályán. 17–16

45. perc: Előbb Posavec, majd Márton talált be gyors egymásutánban, de az összesített állás nem változott. 16–16

44. perc: Bölk találta meg a beinduló Klujbert, aki szép gólt szerzett betörésből. 15–15

44. perc: Már rég passzív volt, amikor Posavec egészen kiszorított pozícióból talált a Fradi kapujába. 14–15

43. perc: Kovács Anett maradt egyedül a jobb szélen, épp jókor kapta a labdát, és faulttal együtt bedobta. Radoszavljevicset küldték ki két percre. 14–14

42. perc: Megint sikerült megjátszani Ljepoját beállóban, ő pedig belőtte. 13–14

42. perc: Márton kapott végre labdát a bal szélen, és remek gólt szerzett. 13–13

41. perc: Elrontott ferencvárosi támadás után Stanko szerzett újra vezetést a Krimnek. 12–13

39. perc: Szekerest küldték ki két percre, bár ezt ő vitatta. Az emberelőnyből Radoszavljevics lőtt a bal alsóba. 12–12

37. perc: Gros gyenge lövését védte Janurik, Klujber azonnal indult, és nagy lendülettel tört be, a lövése pedig a jobb alsóban kötött ki. 12–11

36. perc: Stanko elrontott a helyzetét, a másik oldalon viszont Malestein a kapuba pattintott. 11–11

36. perc: Janurik óriási ziccert fogott, a másik oldalon Grbics tört be, és lőtt a bal alsóba. 10–11

35. perc: Eladta a labdát a Krim, a magyar támadás vége az lett, hogy Edwige a kapufára lőtt.

33. perc: Gros lövését védte Janurik, Bölk messziről eldobta, lesáncolták, csakhogy visszakerült a labda a Fradihoz, Malestein hetest harcolt ki. A hetest Klujber a bal alsóba lőtte. 9–11

33. perc: Klujber lövése ment el viszonylag gyorsan a jobb kapufa mellett.

32. perc: Jó blokk után visszakerült a labda Ljepojához, beállóból pedig nem hibáznak a vendégek. 8–11

31. perc: Bölk tüzelt a jobb felsőre, de a kapufa hárított. Nem megy ez most...

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, csak a csoda segíthet a Ferencvároson. 8–10

29. perc: Rossz passz Szucsánszkitól, nagyon türelmesen játszott a Krim, Brnovics már ott is volt, belőtte. 8–10

28. perc: Lekics szabadult meg az emberétől, attól kezdve pedig csak be kellett gyalogolnia a kapuba… 8–9

26. perc: Malestein megint labdát lopott, rá is játszották ki a figurát, ő pedig bevágta a bal alsóba. 8–8

26. perc: Emberelőnybe került a Ferencváros, sajnos Stollénél belemenést fújtak.

26. perc: Újabb szlovén gól, Lekics pattintott a kapuba. 7–8

25. perc: Malestein szerzett labdát, Klujber tört be kissé jobbról, és kiválóan lőtt a kapu jobb oldalába. 7–7

24. perc: Sokat hibáznak a Krim játékosai is, de a védekezésük jó. Bölk vállalta el a laövést, de a labda középre ment, nyilván metgfogta Riszovics.

22. perc: Stanko ment be tiszta ziccerbe, Janurik azonban nagyot védett. Utána azonban Zácsik eladta a labdát.

21. perc: Szerencsére a szlovénok is eladták a labdát, de az FTC nem találta a nyitott védekezés ellenszerét. Passzívig ment a támadás, amelynek a végén Riszovics védte Grbics lövését.

20. perc: Vészes a gólszegénység, tíz perc alatt lőtt egy gólt a Ferencváros. Helyzetet kialakítani nem sikerült, elvették a labdát.

19. perc: Főleg úgy, hogy már a Krim van előnyben. Krpezs-Slezák lövése ment a bal szélről a hálóba. 6–7

19. perc: Így nehéz lesz. Klujber lőtt egy nagyot, de a kapufáról jött ki a labda.

18. perc: Ferencvárosi időkérés.

18. perc: Posavec ugrott be nagyon bátran a bal szélről, és mesterien lőtt a bal felsőbe. 6–6

17. perc: Zácsik jött, látott, lőtt, viszont épp a kapust találta el.

16. perc: Bölk gyenge lövése után jöhetett a Krim, de Stanko lövését szépen védte Janurik.

15. perc: Sajnos Krpezs-Slezák óriási labdát kapott a jobb szélen, és kegyetlenül bedobta a helyzetét. 6–5

14. perc: Lekicsnél lábat fújtak a bírók, kiegészült az FTC, majd Klujber remek átlövéssel talált a bal alsóba. 6–4

13. perc: Bölk tört be kissé balról, visszahúzták a kezét, hetes. A hetest Malestein a kapu fölé lőtte.

12. perc: Stollét küldték ki két percre lökés miatt. Lekics futott be az üres helyre, a beállóba, kapta a labdát, és a kapu bal oldalába lőtt. 5–4

11. perc: Bölk jónak tűnő lövését Riszovics bravúrral védte.

11. perc: A beállójáték ellen nehéz egyelőre mit tenni, hetest kaptak a szlovénok, Gros a bal felsőbe lőtt. 5–3

10. perc: Szlovén időkérés.

10. perc: Hej, de szép vol! Klujber lendületből, talpról óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 5–2

8. perc: Grost szereltük, Szucsánszki indult ziccerbe, de a kapus védett. Indult a Krim, de Szucsánszki labdát lopott. Utána Bölk lövése jött ki a kapufáról, de ezt is elkapta Szucsánszki!

7. perc: Jött az újabb hetes, ezt is Szucsánszki harcolta ki. A hetest megint Malestein dobta, méghozzá a jobb felsőbe. 4–2

7. perc: Brnovics maradt egyedül a hatoson, remek ütemben kapta a labdát, csak be kellett neki dobnia. 3–2

6. perc: Ferencvárosi labdaszerzés után Bölk vette észre a szabad utat, és a jobb alsóba lőtt. 3–1

5. perc: Hosszasan támadott a Ferencváros, nem maradt rés, végül Szucsánszki tört be Pineau mellett, és csak hetest érően tudták megállítani. A hetest Malestein a kapuba pattintotta. 2–1

4. perc: Stanko bújt be két védő között, és jól lőtte ki a bal felsőt. 1–1

3. perc: Malestein került helyzetbe, a rövid sarkot vette célba, de a kapufa mentett.

3. perc: Krpezs-Slezák maradt egyedül a jobb oldalon, de a lövése nem lepte meg Janurikot, aki szépen védett.

2. perc: Mártonhoz került ki a labda a bal oldalra, és kis szerencsével a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

1. perc: A vendégek kezdték a találkozót, És ahogy az várható volt, nem siettették a játékot. Végül Gros lövése nem sokkal ment mellé.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, a Krim rózsaszín-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Pokolian nehéz, szinte lehetetlen feladat vár az FTC női kézilabdázóira szombat délután Érden.Elek Gáboregyüttese hétgólos hátrányból vág neki a szlovén Ljubljana elleni, a Bajnokok Ligájában a negyeddöntőért vívott párharc visszavágójának.

Ott tartunk, hogy csoda kell– szögezte le a bajnoki címvédő zöld-fehérek edzője a második találkozó előtt. –Azt sulykoltam a lányokba a héten, hogy gyáván nem lehet kézilabdázni. Nem véletlen, hogy második-harmadik éve az idény ugyanebben a szakaszában omlunk össze, ha megijedünk a téttől, akkor ez lesz a vége. Azt emeltem ki, hogy most már tényleg nincs mitől tartanunk. Végignéztem minden adatot, fizikailag nincs túltervelve a csapat, ez mentálisan dől el. Ha megnézzük az első meccs hibáit a lövéseknél és a technikai hibákat, voltak olyan posztok, amelyek nagyon keveset hoztak. A Ljubljana sem volt rossz, de inkább mi teljesítettünk magunk alatt az első meccsen. Nagy hátrányunk volt, hogy ebben az összeállításban, a nemrég igazolt Ana Grosszal és Tatjana Brnoviccsal nem láttuk a szlovénokat, az pedig mégsem jelentett előnyt, hogy mi jobban meccsben vagyunk, amiről előzetesen is beszéltem.”

Elek szerint mindenki abból indult ki, hogy a Krim alig jutott tovább a csoportkörből, azonban rendkívül erős a játékoskerete és még van benne tartalék. A ferencvárosiakban is bőven van még, csak persze kérdés, meg tudják-e mutatni.

Ana Gros játéka most is kulcs lehet, és az is, hogy belőjük-e a helyzeteinket. Elmondtam a lányoknak is, olyan mérkőzés még nem volt, hogy nem hibáztunk ziccert, csak a száma nem mindegy– folytatta az FTC trénere. –Óriási a tartozásunk a szurkolóinknak is. Sok mindent megéltem már a Fradi kispadján, de azt, míg élek nem felejtem, ami Ljubljanában megtörtént a meccs után, hogy biztattak a szurkolóink, körbeállták a buszt és énekeltek. Voltunk már olyan helyzetben, hogy héttel kellett nyernünk a visszavágón, abból aztán az lett, hogy újra több góllal kikaptunk, mert az volt a fejekben, hogy mennyivel kellene vezetnünk. Azt kell sulykolni, hogy a meccset kell megnyerni és nem azt, hogy mekkora különbséggel. A legfontosabb, hogy győzzünk, aztán majd kiderül, hogy mire lesz elég.”