A második félidőben remekelt a Fradi, héttel nyert a Ljubljana ellen

NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2020.10.24. 15:57
Kovacsics Anikó (balra) és Julia Behnke állták a szlovén rohamokat (Fotó: Árvai Károly)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában a koronavírusból felépült játékosait újból bevető Ferencváros remek második félidei teljesítményének köszönhetően 32–25-re legyőzte a szlovén Krim Ljubljanát.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)32–25 (14–14)
Érd, 1000 néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)
FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 10 (2), Stolle 1, Kovacsics, Behnke, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 2. Csere: Janurik (kapus), Pásztor N., KLUJBER 6 (2), Csiszár-Szekeres, SZUCSÁNSZKI 4, BÖLK 5, Márton G. 2, Kovács Anett. Edző: Elek Gábor
LJUBLJANA: Riszovics – Zickero 1, SERCIEN-UGOLN 4, Zabjek 1, Vieira 4 (2), KONATAR 4, Pletikosic 1. Csere: Vojnovic (kapus), Ljepoja 1, van Kreij 3, Klemencic, Vucko 2 (1), Svetik 2, Kojics 2. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 11. p.: 5–4. 13. p.: 5–7. 23. p.: 9–11. 27. p.: 13–11. 38. p.: 18–17. 43. p.: 21–21. 46. p.: 23–21. 48. p.: 23–23. 55. p.: 30–23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3
Elek Gábor: – Nagyon jól felkészített, jó képességű és széles támadórepertoárral rendelkező Ljubljanát sikerült legyőznünk. Az első félidőben látszott rajtunk, hogy közel negyven napja nem játszottunk ebben az összetételben, támadásban és védekezésben is elmaradtunk attól a teljesítménytől, amelyre képesek vagyunk. Az utolsó negyed órában fegyelmezett védekezéssel fel tudtuk őrölni az ellenfelet.
Uros Bregar: – Az első félidőben jobban teljesítettünk, sok jó lehetőségünk volt, mégsem tudtunk élni ezekkel. Szünet után hazai részről a távoli lövésekkel és a jobbszéllel nem tudtunk mit kezdeni. A hajrában a Ferencváros egyértelműen jobb volt és megérdemelten győzött.

Egy hét alatt jelentős átalakuláson ment át a Ferencváros bevethető kerete, ugyanis a Ljubljana ellen a neveket tekintve már a legerősebb csapat vette fel a versenyt, miután Julia Behnke után újabb hat játékos (Kovács Anett, Emily Bölk, Kisfaludy Anett, Háfra Noémi, Klujber Katrin, Pásztor Noémi) tért vissza a koronavírus-fertőzés miatti kényszerű kihagyásból. Az persze nagy kérdés volt, melyiküket mennyire viselte meg a betegség és a leállás, miközben az is világos volt, hogy csak fokozatosan lehet nekik adagolni a terhelést.

Ennek megfelelően közülük csak Háfra volt tagja a kezdőnek, de ha már ott volt, egyből felvállalta az akciókat, és többedik próbálkozásra a meccs első gólját lőtte. Az látszott, hogy az előző két BL-találkozóhoz képest ismét nagyobb iramot diktált az FTC, de ez a hibákat is magával hozta. A védelem közepén az elmúlt két hétben már egyből a mély vízbe dobott Alicia Stolle német válogatott társával, Behnkével alkotott egy párt.

A vendégeket irányító Uros Bregar hamar hét mezőnyjátékossal küldte támadásba csapatát, és a brazil Samara Vieira révén kétgólos hátrányból ugyanekkora előnyt kovácsolt a Krim. 5–7-nél időt is kért Elek Gábor, és Klujbert valamint Szekerest is becserélte. Emberhátrányban nagyon jókor jött Bíró Blanka hetesvédése, majd Angela Malestein két gólja. Kisvártatva azonban újra meglépett kettővel a szlovén csapat, ekkor azonban Emily Bölk kapta el a fonalat balátlövőben, és mintha az első sikeres próbálkozásától lekerült volna róla a teher, a kihagyás előtti fradis meccseihez képest sokkal magabiztosabban játszott.

Egy 4–0-s sorozattal fordított az FTC (13–11), de a szünetben újra csak egyenlő volt az állás (14–14). Közben a félidő hajrájában Bíró egy rossz lépés után a bokáját fájlalva lesétált, de a szünet után vissza tudott állni a kapuba.

A járványhelyzet és az esti Fradi–Újpest derbi ellenére Érdre szép számmal jöttek ki szurkolók, akik a második játékrész elején Malestein újabb találatainak tapsolhattak, a holland szélső biztos kézzel értékesítette helyzeteit a jobb oldalon illetve a lerohanások végén. A Krim azonban nem szakadt le, ráadásul rosszkor jött Kovacsics kiállítása is, az irányító egyébként még a bal szeme alatt viselte a bukaresti ütközet nyomát.

A helyén a magyar válogatott bő Eb-keretébe jelölt Szucsánszki Zita lőtt bombagólt passzívnál, így most a vendégeknek kellett futniuk az eredmény után. Bregar időkérése után ismét egyenlített a Krim, Szucsánszki vezérletével azonban 5–0-s rohanást csinált a Fradi, így 28–23-mal fordulhatott az utolsó hét percre. Ebben a periódusban nagyon nem találta a fogást a szlovén csapat az FTC védekezésén, sokszor csak rossz helyzetből jöttek a lövések Bíró kapujára.

Kilencperces gólcsendet megtörve, hetesből volt újra eredményes a Krim, az FTC viszont végül magabiztosan hét találattal, 32–25-re nyert, és tulajdonképpen kihozta a maximumot ebből az időszakból. Dániában tartalékosan is győzött, míg Bukarestben teljes létszámmal sem garantált a siker.

8. Bietigheim (német)55139–162–230
Bölk (balra) végre magabiztosan játszott (Fotó: Árvai Károly)

60. perc: A végén még a dudaszó pillanatában egy szlovén gólt megadnak a játékvezetők, 32–25-re nyer a Ferencváros!

59. perc: Malestein belövi a 10. gólját, 31–24. Márton is betalál egylabdaszerzés után, 32–24.

58. perc: Kapnak egy hetest a szlovénok, Stolle és Bölk is belül védekeztek. Vucko belövi, 30–24.

57. perc: Megint egy jó Bíró-védés, 9 perce nem lőtt gólt a Krim, zúg a vastaps a csarnokban.

56. perc: Bíró véd megint – Vieira kísérletet hárította. A túloldalon Bölk meglövi az ötödik gólját, 30–23.

55. perc: Újabb jó hazai védekezés, labdaszerzés, megint Malestein lép ki ziccerben, és ezt már belövi, 29–23.

55. perc: Malestein labdát szerez, egyedül mehet a kapusra, de elrontotta a ziccert...

54. perc: Szlovén időkérés megint.

5

4. perc: Bölk! Először öt gól a különbség a két csapat között, 28–23.

53. perc: Klujber folytatja a Ferencváros gólszerző sorozatát. Távolról lő a jobb alsóba, 27–23.

52. perc: Bíró véd megint! Vieira lövését tolja a lécre!

51. perc: Szucsánszki is nagyot játszik, okos gólt dob, három a különbség! 26–23!

50. perc: Jó hazai védekezés, passzív, van Kreij mellé lő, el lehet menni hárommal!

49. perc: Bíró! Kivédi Sercien lövését, majd indítja a meglóduló Mártont, aki nem is rontja el a ziccert! 25–23!

48. perc: Kojics beállóból egyenlít,Szucsánszki visszaállítja a különbséget, 24–23.

47. perc: Malestein jól védekezik, belekap egy átadásba. Behnke is jól védekezik, nincs szlovén gól. Magyar sem. Sercien hozza fel egyre a szlovénokat, 23–22.

46. perc: Szlovén időkérés.

46. perc: Rossz lövés van Kreijtől, egy újabb gól Malesteintől: Szucsánszki passza üresen találta a szélsőt, nem is rontotta el a ziccerét, 23–21.

45. perc: Támadóhibát fújnak Háfránál.

44. perc: Behnke harcolt ki hetest, Klujber belőtte. Aztán Bíró védi Vieira balról érkező lövését! 22–21.

43. perc: Ana Kojics gyorsan egyenlít – miután Szucsánszkiba belefordulnak a támadás során a szlovénok. A reklamáló Elek Gábor kap sárgát. Uros Bregar is kapott egy sárgát a másik padon néhány másodperccel később. 21–21.

42. perc: Passzív miatt lőni kell, Háfra lövése megpattan, sarokdobás, elcserélve szabaddobásra, abból lövés, bedobás a Fradinak, letelik a kiállítás, szabaddobás a bedobás után Szucsánszki, lő nagy gólt! 21–20.

41. perc: Malestein a hetedik gólját dobta, a túloldalon meg kiszórják Kovacsicsot az osztrákok, de talán csak ők tudják, miért...Svetik egyenlít, 20–20.

40. perc: Klujber! Szépen a hosszúba átlövésből, Ljepoja kap Vieirától remek labdát beállósban, gól. 19–19.

39. perc: Jó hazai védekezés, passzívat jeleznek a bírók, amikor Vieira a kilencesről ellövi, gól, 18–18.

38. perc: Megint Malestein! Jobbról a szélről, most a hosszúba, 18–17!

37. perc: Sercien is kap egy kétpercet, mint Szekeres mezhúzásért. Malestein meg gyorsan egyenlít, az ötrödik gólja a szélsőnek, 17–17.

36. perc: Belülvédekezésért kap hetes a Krim, de Bíró ismét kivédi! Pletikosic rontott.

35. perc: Sercien újabb góljával ismét kettő közte, 15–17. Kovacsics remek előszítése után Háfra góljával hárkózik a Fradi, 16–17.

34. perc: Háfra harcolt ki hetest Sercien ellen, Klujber meg be is lövi, 15–16.

33. perc: A túloldalon Kovacsics lövése rossz, aztán Szekerest szórják ki mezcibálásért a bírók, Sercien lövése beaakad, 14–16.

32. perc: Kovacsics lő kapufát, Malestein kiállítása lejárt, visszatérhet. Bíró véd! Kojics lövését a szélről!

31. perc: Bíró folytatni tudja a Ferencváros kapujában. A játékot a szlovénok kezdték. Svetik a balszélen megveri egy az egyben Kovácsot, 14–15.

30. perc: Klujber szerzi a félidő utolsó gólját, 14–14. A végén még Malesteint is kiszórják két percre a bírók.

28. perc: Rossz támadások, hibák – mindkét oldalon.

26. perc: Pletikosicot nem sikerül tartani, 13–14. Megint szétesett a védekezés.

25. perc: Jaj, Bíró megsérül, amikor van Kreij góljánál próbál védeni. 13–13. A bokája fáj. Csere, jön Janurik.

24. perc: Schatzl a szélről, 12–11. Aztán Bíró megint kivédi Vieira hetesét! Klujber növeli a különbséget kettőre! 13–11.

23. perc: Bölk zsinórban a harmadik gólja után remekül passzol Szucsánszkihoz, ő is átlő, és egyenlít! 11–11.

22. perc: Bölk megint! Kilencről felugorva kilövi a jobb felsőt, 9–10, Konatar talál be, 9–11.

21. perc: Passzívot jeleznek a játékvezetők, amikor Klemencic harcolt ki hetest. Vieira belövi. 8–10.

20. perc: Van Kreij tette le a szélre Konatarnak, s nem is hibázott, 7–9. Bölk remek átlövéssel válaszol, 8–9.

19. perc: Van Kreij emberrel a nyakán tört be középen és lőtt a bal felsőbe. Klujber megpattanó lövése nem gond Riszovicsnak. 7–8.

18. perc: Szlovén időkérés.

18. perc: Körülbelül az első végigjátszott hazai támadás végén Malest tör be a szélről, s egyenlít. 7–7.

17. perc: Malestein a szélről, Risovic védett. Van Kreijk lövése a Ferencváros kapuja fölé szál, most jól védekezett a csapat.

16. perc: Bíró nagy védése! Sercien lövését spárgázta ki a jobb alsó elöl. Kiegészül a Ferencváros.

15. perc: Hetes a Fradinak, Serciennél elmaradt egy két perc miután felborította Háfrát. Malestein belövi a hetest, 6–7.

14. perc: Megint Háfra lő rosszul... Klujber kap két percet, hetes. BÍRÓ KIVÉDI!!! Sercien lőtte.

13. perc: Sercien második gólja után Elek Gábor kér időt, 5–7.

12. perc: Támdófault Háfránál. Van Kreij góljával először vezet a Krim. Kovacsicstól megint elveszik a labdát, 5–6.

11. perc: Háfra remek passza után Schatzl a bal szélről eredményes, ráadásul Vieira megkapja második kétpercesét is! Konatar viszont gyorsan egyenlít, 5–5.

10. perc: Egyenlít a Krim, Vieira a gólszerző. 4–4.

9. perc: Sercien lövését védte Bíró, a túloldalon pedig Malestein ejt rosszul. Egy jó bejátszás után a Krím is kap egy hetest, Behnke meg egy kétpercet. A hetest Vieira váltja gólra. 4–3.

8. perc: Malestein labdaszerzése után nem vette észre, hogy üres a szlován kapu, Stolléhoz passzolt, ő viszont látta ezt, de távolról rádobott labdája mellé ment.

7. perc: Kovacsics harcolt ki hetest, Vieira meg kapott egy kétpercest, Malestein belőtte a hetest! 4–2.

6. perc: Rossz zárás a vendégeknél támadásban, Háfra lövése nem talált kaput, majd egy támadó szabálytalanság náluk.

5. perc: Stolle is beköszön, aztán jó védekezés után egy támadóhiba a zöld-fehéreknél. 3–2.

4. perc: Malestein a jobbszélről, szép gól, de Konatar gyorsan egyenlít, 2–2

3. perc: Zabjek egyenlít, aztán begyűjt egy sárgát, keményen védekezett, 1–1.

2. perc: Újabb technikai hiba a Fradinál, ahogy a szlovénoknál is. Aztán Háfra meglövi a meccs első gólját, 1–0!

1. perc: A Ferencváros támadhat először, nincs belőle gól. Az első krimiből sem.

Először jönnek a szlovénok, aztán negyven nap után egyesével szólítja be a Ferencváros játékosait a helyi hangosbemondó.

Köszöntjük olvasóinkat!

ÉRDEKESSÉGEK, ELŐZMÉNYEK

Bár papíron a 6. fordulóra kerül sor, az elmúlt hetekben koronavírusos megbetegedésektől sújtott FTC eddig csak három mérkőzést tudott le az A jelű nyolcasban. Nagy kérdés, hogy a norvég Vipers és a francia Metz ellen elhalasztott meccset mikor tudják pótolni, ettől függetlenül a továbbjutást érő első hat hely megszerzése szempontjából rendkívül fontos lenne, hogy a zöld-fehérek győzzenek.

„Megfogyatkoztunk, így különleges helyzetbe kerültem beugró beállóként, igyekeztem felkészülni, elsajátítani a figurákat, de nyilván sokkal kevesebb időt töltöttem eddig a falban a bal szélről befutva. Nagyon nehéz pozíció, nem irigylem a beállókat. Hosszú idő után végre hazai pályán játszunk, nagyon várja már az egész csapat. Bízunk benne, hogy akik eddig nem léphettek pályára, be tudnak állni” – mondta az FTC balszélsője, Schatzl Nadine.

Vannak visszatérők: felgyógyult a koronavírusbó, és ismét ott van a Fradi keretében Kovács Anett, Pásztor Noémi, Kisfaludy Anett, Háfra Noémi, Klujber Katrin és Emily Bölk. Tóth Nikolett visszatérésére egyelőre várni kell.