Megérdemelt siker: az FTC női kézilabdázói legyőzték a BL-döntőst!

2021.10.23. 15:50
Nagy győzelmet aratott a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligájában: Elek Gábor tanítványai 28–27-re legyőzték a sorozat legutóbbi ezüstérmesét, a francia Brestet.
Emily Bölk lövéseivel nem tudtak mit kezdeni a franciák
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)
Emily Bölk lövéseivel nem tudtak mit kezdeni a franciák A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BREST BRETAGNE HB (francia) 28–27
(15–17)
Érd, 1800 néző. V: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)
FTC: Bíró B. – Malestein, Stolle 3, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 8, Márton G. 3. Csere: Janurik (kapus), Grbics, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, KLUJBER 6 (1), Kovács Anett 2, Kisfaludy, Szucsánszki, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
BREST: Darleux – Toublanc 8 (4), Kobylinska 1, FAUSKE 4, FOPPA 6, Niakaté 3, C. Lassource 1. Csere: S. Toft (kapus), Kromoska 2, Pop-Lazics 2, Jarrige, Mauny, Lagattu. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 13. p.: 7–6. 19. p.: 8–10. 28. p.: 15–14. 40. p.: 22–20. 47. p.: 25–23. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Elek Gábor: – Jó és szórakoztató mérkőzés volt, a semleges szurkolóknak feltétlenül. Rendkívül nagy harc folyt a pályán, mindkét csapat sokat hibázott támadásbefejezésben és védekezésben egyaránt. Nagy eredmény, hogy a második félidőben tíz lőtt gólon tudtuk tartani a Brestet, ez volt a győzelem kulcsa.
Pablo Morel: – Nagyszerű meccs volt, amelyen az erős támadójáték és az átlövésgólok domináltak. Nagyot küzdöttünk védekezésben, igyekeztünk gyorsan támadni, de nehéz úgy nyerni, ha sokat hibázol, így hiába harcoltunk, az FTC most jobb volt.

A Ferencváros a BL-ezüstérmes Brest ellen igyekezett megőrizni veretlenségét az új BL-idényben. A francia csapatban több változás is történt a Vipersszel szemben elbukott finálé óta, ráadásul fontos játékosai hiányoztak sérülés miatt, elég csak a hosszú időre kieső Djurdjina Jaukovicsra gondolni.

Ezzel együtt nem ígérkezett könnyűnek a feladat, és rendesen meg is kellett küzdenie az FTC-nek a Brest kemény védekezésével. Pluszban Itana Grbics is idegesen, több hibával kezdte a meccset, hamar le is kapta Elek Gábor vezetőedző. A szakember utóbb elmondta, a montenegrói légiós betegséggel küzdött a meccs előtt.

A hét mezőnyjátékossal is támadó vendégek sem játszottak hibátlanul, de többnyire a Fradinak kellett futnia az eredmény után. Különösen a szélső Alicia Toublanc volt elemében, hatszor is betalált az első harminc percben. A hazaiaknál Alicia Stolle a korábbi meccsekhez képest támadásban több veszélyt jelentett, ezzel együtt amikor 10–8-ra elment a Brest, Elek egyből időt kért.

A Fradi Bölk bombáival tartotta a lépést, majd poszttársa, Szöllősi-Zácsik Szandra találataival egyenlített. A félidő hajrájában pályára lépett Szucsánszki Zita is, aki még a tokiói olimpia csoportkörében szenvedett vállsérülést. Az irányító Bölköt váltotta védekezésben, hogy a német átlövő is pihenni tudjon. A szünet előtti perceket aztán elrontotta az FTC, ahelyett, hogy megtartotta volna a minimális előnyét, de legalábbis az egál körüli eredményt, elég volt egy figyelmetlenség és gyorsan ellőtt labda, hogy a Brest időn túli hetessel 17–15-re vezessen.

A folytatásra mindkét együttes kapust cserélt, az FTC-ben Janurik Kinga érkezett Bíró Blanka helyére, a túloldalon Sandra Toft váltotta Cléopatre Darleux-t, és a dán klasszis hamar el is kezdte termelni a védéseket. A Fradi a szélsői góljaival tudott egalizálni, majd a védekezésben is fönt maradó Klujber Katrin több francia passzt lefülelt, lerohanás végén újra előnyhöz juttatva csapatát.

Szöllősi-Zácsik Szandra öt góllal terhelte meg a franciák kapuját (Fotó: Földi Imre)

A Brest eredményesen tömte labdával a falban a beálló Pauletta Foppát, de a rövid oldalon a padról érkező Bölk is tartotta lendületét a Fradiban, a nyolcadik góljával hárommal ment a csapata az 53. percben. Angela Malestein ezúttal a szokottnál többet rontott, ám a Brest is hibázott Janurikkal szemben, így kétgólos fórral lehetett gazdálkodni az utolsó percekben.

A 60. percre fordulva a Brest emberfogással követte Bölköt, Hársfalvi Júliára jött ki azonbana helyzet, ő beugrás közben elvesztette az egyensúlyát, az orosz játékvezetők erre továbbot intettek. Időkérés után a kapust lehozva az egyenlítésért támadhatott a Brest, de a labda – mondhatni, jelképes módon – Hársfalvi kezében landolt, ezzel 28–27-re nyert az FTC!

8. Buducsnoszt (montenegrói)4490–123–330

60. perc: HÁRSFALVI MEGSZERZI A LABDÁT, VÉGE! MEGNYERI A FERENCVÁROS! 28–27

60. perc: időt kér a Brest.

60. perc: ITT MEG MI TÖRTÉNT? Kijátssza akcióját a Ferencváros, Hársfalvi megy lőni a szélről, elesik a védő lábában, erre a Brest jöhet…

59. perc: Elek Gábor ismét időt kér.

58. perc:
Szöllősi-Zácsik megpattanó lövését bravúrral védi Toft, a túloldalon Toublanc lövése bepattan Janurikról – 28–27.

57. perc: Toublanc
a kapufát találja telibe a szélről!

56. perc: Foppa
gyors góljával 28–26.

56. perc: Emily Bölköt küldik ki két percre.
Hogy miért, azt a játékvezetőktől kellene megkérdezni…

55. perc: Elek Gábor időt kér.

55. perc: kapufát dob hetesből Toublanc,
marad a közte három!

53. perc: KLUJBER-BOMBA!
Hatalmas gól, újra három van közte – 28–25!

53. perc: Niakaté kivárja a megfelelő ütemet az átlövésével – 27–25.

52. perc: VÉGRE! Bölk
újabb átlövésgóljával megvan a háromgólos különbség! 27–24

48. perc: Klujber
remek csel után újabb gólt szerez – 26–24!

47. perc: Klujber
nehéz helyzetet old meg nagyon jól, sajnos Foppa azonnal válaszol – 25–24.

46. perc: Kobylinska
szerzi meg első gólját ma – 24–23.

46. perc:
Bölk bejátszása után Behnkével szemben szabálytalankodnak – hetest dobhat a Fradi, de Malestein a kaput sem találja el.

43. perc: BÖLK TÉNYLEG TARTHATATLAN!
Remekül hozza magát helyzetbe ismét, már hét gólnál tart – 24–22.

42. perc:
sajnos Fauskénak sincs rossz napja a túloldalon – 23–22.

41. perc: Emily Bölk
megállíthatatlan! Óriási gól megint a némettől – 23–21.

40. perc: Szöllősi-Zácsik
góljára Foppa válaszol gyorsan – 22–21.

38. perc: JANURIK!
Nagy védést mutat be Foppa ziccerénél!

38. perc: időt is kér Pablo Morel.

38. perc:
először Szöllősi-Zácsik, majd Klujber talál be gyors egymásutánban, újra vezet a Ferencváros! 21–20

37. perc: Foppa
veri meg egy az egyben emberét – 19–20.

35. perc: Fauske
nagy gólt dob talpról, válaszként Márton ismét szépen talál be a szélről – 19–19.

33. perc:
most a másik szélről jön a gól, mégpedig Márton Grétától! 18–18

33. perc:
végigjátssza akcióját az FTC, Kovács talál be a szélről – 17–18.

32. perc: Toublanc
hetesből talál be – 16–18.

31. perc:
egyből egy szép gól Szöllősi-Zácsiktól – 16–17!

31. perc: FOLYTATJUK!
A Ferencváros kezdi a második félidőt.

30. perc: a hetes is bent van Toublanc-tól, ezzel VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 15–17 ODA.

30. perc: Niakaté
betalál, és a rontott FTC-támadás után még egy időn túli hetest is dobhatnak a vendégek. 15–16

29. perc:
a szemfüles Toublanc-nál köt ki a labda a pontatlan gyorsindítás után – 15–15.

28. perc: Kovács Anett
varrja fel a labdát a sarokba a szélről – 15–14.

26. perc: Niakaté
találja meg a helyet a lövéshez – 14–14.

26. perc: időt is kér Pablo Morel.

25. perc: Klujber
gyönyörű csellel hozza magát helyzetbe, nem is rontja el – 14–13, újra vezet a Fradi!

24. perc:
sajnos gyorsan jön a gól Fauskétől, de Bölköt sem tudják megfogni egyelőre – 13–13.

23. perc: Bíró fogja meg Kromoska kísérletét, Szöllősi-Zácsik be is talál a túloldalon. 12–12

22. perc: Szöllősi-Zácsik,
nagy gól átlövésből! 11–12.

21. perc: Pop-Lazics
talál be beállóból – 10–12.

20. perc:
gyors gólváltás Fauske és Bölk között – 10–11.

19. perc:
életerős átlövés Bölktől – 9–10.

19. perc: Elek Gábor időt kér.

19. perc:
újabb gólt szerez a Brest, Pop-Lazics eredményes – 8–10.

18. perc:
középen nincs helye a Brestnek, de Toublanc-nak a szélen igen – 8–9.

17. perc: Darleux
védi ki Klujber jobb sarokba szánt hetesét.

16. perc: Behnke
fogja meg túl keményen emberét, le kell ülnie két percre.

16. perc: Bölk
válaszol szép góllal – 8–8.

15. perc: Toublanc
marad üresen a szélen – 7–8.

14. perc: Kromoska
megint – 7–7.

13. perc: Kromoska
talál be, ám Behnke a felezővonaltól, üres kapura válaszol – 7–6.

12. perc: Stolle megint!
Két védő között-fölött lövi át a labdát – 6–5.

11. perc: Klujber
belövi a megítélt hetest – 5–5.

11. perc: Fauske
állítja meg túl keményen a gólra törő Malesteint, két percre leül. Hetest is dobhat a Fradi.

11. perc: Foppa
fejezi be gyorsan a franciák akcióját – 4–5.

9. perc: Bölk
cselezi magát lövőhelyzetbe, s ha már oda eljutott, be is dobja – 4–4.

7. perc: Foppa
fordul le emberéről, nem sokkal később Lassource is betalál a szélről – 3–4.

5. perc: Stolle
ezúttal a szélen kap labdát, nem is hibázik – 3–2.

4. perc: Stolle
varrja fel a labdát a bal felsőbe – 2–2.

3. perc: Toublanc
a második hetesét is bedobja – 1–2.

2. perc: Toublanc
hetesével vezet is a Brest, de Márton Gréta gyorsan válaszol. 1–1

1. perc: KEZDÜNK!
Az FTC zöldben, a vendégek rózsaszínben szerepelnek ma, utóbbi csapaté az első támadás lehetősége.

ELŐZMÉNYEK

A bajnoki címvédő Ferencváros a BL-ben legutóbb ezüstérmes Brestet fogadja Érden.

„Érdekes csapat a bresti, vannak nagyon jó játékosai és olyanok, akik jól illeszkednek a gépezetbe. Kapusposzton nagyon erős, a Győrhöz hasonló minőségű, Sandra Toft és Cléopatre Darleux az egyik legerősebb párost alkotja a mezőnyben
– tekintett előre Elek Gábor, a csoportkörben még veretlen Fradi edzője. – A beálló Pauletta Foppa is nagyszerű kézilabdázó, Nyilván ez már nem az a keret és együttes, amelyik májusban BL-döntőt játszott, de így is jelentős fegyvertény lenne, ha legyőznénk a franciákat. Hiszen mi sem vagyunk még készen, jókora hullámzás van a játékunkban. A pillanatnyi forma, illetve az dönthet, hogy melyik csapat lesz frissebb.”