Női kézi BL: Dolgozom, ne kelljen védekezésben lecserélni – Klujber

P. V.P. V.
2021.10.24. 07:31
A Ferencváros izgalmas hajrá után, igazi csapatmunkával 28–27-re legyőzte a Brestet a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A mérkőzés után a hat gólig jutó Klujber Katrinnal beszélgetett az NSO Tv.

A Ferencváros jobbátlövője videónkban felidézi a Brest elleni mérkőzés utolsó percét, megfogalmazza, hogy mi volt a siker kulcsa a tavalyi BL-döntős francia csapat ellen, s kitér a hosszú idő után ismét pályára lépő Szucsánszki Zitára is, valamint szó esik Szöllősi-Zácsik Szandráról, akire ezúttal többnyire irányítóként számított Elek Gábor. Emellett a saját teljesítményéről is beszél, hiszen nemcsak támadásban, de védekezésben is nagyon hasznos munkát végzett.

„Nagyon sokat dolgozok azon, hogy védekezésben ne kelljen lecserélni és helyt tudjak állni kettes védekező pozícióban. Még sokat kell rajta dolgoznom, de Elek Gábor megbízik bennem, és kapok annyi lehetőséget, hogy fejlődjek, s megmutassam, fenntarthat a pályán védekezésben is”– mondta az NSO Tv-nek.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BREST BRETAGNE HB (francia) 28–27
(15–17)
Érd, 1800 néző. V: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)
FTC: Bíró B. – Malestein, Stolle 3, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 8, Márton G. 3. Csere: Janurik (kapus), Grbics, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, KLUJBER 6 (1), Kovács Anett 2, Kisfaludy, Szucsánszki, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
BREST: Darleux – Toublanc 8 (4), Kobylinska 1, FAUSKE 4, FOPPA 6, Niakaté 3, C. Lassource 1. Csere: S. Toft (kapus), Kromoska 2, Pop-Lazics 2, Jarrige, Mauny, Lagattu. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 13. p.: 7–6. 19. p.: 8–10. 28. p.: 15–14. 40. p.: 22–20. 47. p.: 25–23. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Elek Gábor: – Jó és szórakoztató mérkőzés volt, a semleges szurkolóknak feltétlenül. Rendkívül nagy harc folyt a pályán, mindkét csapat sokat hibázott támadásbefejezésben és védekezésben egyaránt. Nagy eredmény, hogy a második félidőben tíz lőtt gólon tudtuk tartani a Brestet, ez volt a győzelem kulcsa.
Pablo Morel: – Nagyszerű meccs volt, amelyen az erős támadójáték és az átlövésgólok domináltak. Nagyot küzdöttünk védekezésben, igyekeztünk gyorsan támadni, de nehéz úgy nyerni, ha sokat hibázol, így hiába harcoltunk, az FTC most jobb volt.