Óriási csatában döntős a Győri ETO a Bajnokok Ligájában!

2016.05.07. 15:07
Eduarda Amorim próbálja átlőni a podgoricai falat (Fotó: Veres Viktor)
A két évvel ezelőtti győztes a címvédő ellen, a „házigazda” az egyik legkeményebb rivális ellen, az elmúlt négy esztendő uralkodópárosa egymás ellen: a Győri Audi ETO KC a Buducsnoszt Podgoricával mérkőzött meg a női kézilabda Bajnokok Ligája final fourjának nyitó találkozóján a döntőbe kerülésért. Az első félidőben az ETO háromgólos előnyt szerzett, amelyet gyorsan eladott a szünet után. Heroikus küzdelem kezdődött, amelyben kicsivel jobb volt a magyar csapat, és egy gólt megőrzött a vezetéséből, így 2014 után újra fináléba jutott! Az ETO ellenfele a döntőben a román CSM Bucuresti lesz.

NŐI KÉZILABDA BL, FINAL FOUR (Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, május 7–8.)
ELŐDÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 21–20 (11–8)
Papp László Sportaréna, 7000
néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
GYŐR: GRIMSBÖ – Orbán Adrienn, GROOT 4, Kovacsics 2, H. LÖKE 4, E. AMORIM 3, Hársfalvi 1. Csere: Kiss É. (kapus), Broch 1, Görbicz 1, Alstad, Knedliková 1, Sulland 4 (4). Edző: Ambros Martín
PODGORICA: ZDERIC – R. Petrovics 2 (2), K. Bulatovics 4 (1), Byzdra, Cvijics, NEAGU 6, Mehmedovics 2. Csere: Nenezics (kapus), KNEZSEVICS 4, Ramuszovics, B. Pavicsevics 1, Jaukovics 1, Irman. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–0. 10. p.: 2–2. 15. p.: 3–3. 20. p.: 5–5. 22. p.: 7–5. 27. p.: 10–7. 33. p.: 11–12. 35. p.: 13–12. 43. p.: 17–14. 48. p.: 17–16. 52. p.: 19–17. 57. p.: 20–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

KÉSŐBB
CSM BUCURESTI (román)–VARDAR SZKOPJE (macedón) 27–21 (14–9)

HELYOSZTÓK (vasárnap)
A 3. HELYÉRT
15.15:
Buducsnoszt–Vardar Szkopje (Tv: Sport1)
Vezeti: Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen (dánok)
A DÖNTŐ
17.45:
Győri Audi ETO–CSM Bucuresti (Tv: Sport1)
Vezeti: Kjersti Arntsen, Guro Röen (norvégok)

ÉLŐ HÍRFOLYAM ÉRDEKESSÉGEKKEL, FRISS INFORMÁCIÓKKAL – ITT!

Mindkét csapat magas hőfokon égve kezdte az elődöntőt. A Győrben két irányító, Kovacsics Anikó és Nycke Groot is belső poszton szerepelt, míg a túloldalon a bemutatásnál nagy füttyöt kapó Milena Knezsevics helyett Kinga Byzdra játszott az elején. A kezdeti időszak a kimaradt helyzetekről szólt, Heidi Löke indulásból elért találatára a hetedik percig kellett várni, ezzel egyenlített az ETO.

A folytatásban is inkább a védekezés dominált, felállt fal ellen mindkét csapatnak akadtak nehézségei. Az első negyedóra végén a kezét fájlaló Hársfalvi Júliának kellett leülnie a padra, Görbicz Anita váltotta. A Buducsnoszt rendre megszerezte a vezetést, de egy gólnál jobban nem tudott elmenni. A meccs első negyedében csak három gólt szerzett a Győr, amihez kellettek Marta Zderic védései is.

A 17. percben aztán először került előnybe az ETO (5–4), majd nem sokkal később Dragana Cvijics megkapta a második két percét is. Lendületbe jött a magyar csapat, a Podgorica Cristina Neagu és Katarina Bulatovics találataival tartotta a lépést. Lökével nehezen bírtak a falban a montenegróiak, a norvég beálló a góljai mellett több kiállítást is kiharcolt. A szünethez érvea tanárian védekező ETO hárommal ellépett, amit magával is vitt a második félidőre (8–11).

Hársfalvi már nem tudott visszaállni, felkötött karral foglalt helyet a kispadon. Finoman szólva sem indult jól a folytatás a Győr számára, három perc alatt négy gólt kapva odalett a vezetés, ráadásul a fordítástól még inkább tűzbe jött az ellenfél. Nem tört össze azonban a gyenge kezdéstől Ambros Martín együttese, amit az is jól mutatott, hogy Löke kettős emberhátrányból is be tudott találni. Az előnyért újra keményen meg kellett küzdeni, miközben Neagu elkezdte szórni a gólokat.

Egyedül azonban a román világklasszis kevés volt, az ismét összeálló győri védekezés őt is többször meg tudta állítani. Broch indulásos találata után pedig felrobbant a csarnok. Dragan Adzsics sem volt éppen boldog, ki is kérte a második idejét (43. perc, 14–17).

Folytatódott a nagy küzdelem, a Buducsnoszt többször is feljött egy gólra, ezért nem lankadhatott az ETO koncentrációja. Az utolsó öt perc Grimsbö nagy védésével indult, amely után Groot lőtt fontos gólt. A montenegróiak mindig tudtak válaszolni, így maradt a közte egy az utolsó percre is. A végén nyolc másodperce volt a Podgoricának, de a kapuig sem jutott el. 21–20-ra nyert, és 2014 után ismét BL-döntős a Győri ETO!

A győriek eddig kilenc alkalommal játszottak döntőt a nemzetközi porondon: az EHF-kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a Bajnokok Ligájában kétszer (2009, 2012) vesztettek, de a legutóbbi két BL-fináléjukat (2013, 2014) már megnyerték.

Amorim győztes gólja

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

„Az elején nehézségekkel kellett szembenéznünk, mindkét együttes ideges volt, de a mérkőzésen összejátszottak a lányok. A támadásunk olykor bizonytalan volt, azonban a védekezéssel nagyon elégedett vagyok, nem engedtünk könnyű gólokat az ellenfélnek, óriási hit volt ma a csapatban” – mondta a mérkőzést követően Ambros Martín vezetőedző a Sport Tv-nek.

„Szeretnék gratulálni az ETO-nak, mert nagyon jól játszott, de ugyanígy kijár a dicséret a lányaimnak is, mert hihetetlenül nagyot küzdöttek – értékelt a meccs után Dragan Adzsics, a podgoricaiak trénere. – A maximumot nyújtottuk, nagyon kiélezett meccs volt, és az apróságok ezúttal a győriek javára döntöttek. A vereségben a felkészítés miatt nekem is megvan a felelősségem, az elmúlt hónapban nem játszottunk ilyen hőfokú meccset, és ez kijött ma. Holnapra össze kell szedni magunkat, győzelemmel szeretnénk búcsúzni.”

„Az egyéni kapusteljesítmény mellett a fantasztikus védekezés és csapatmunka döntött. Feszültség került le rólunk, ami a mérkőzés elején mindkét csapaton látszott, a Podgorica sem tudta, merre és hol van. Maradt erőnk a holnapi döntőre, mostantól csak a regenerálódásra koncentrálunk” – értékelt Kovacsics Anikó, a Győr kézilabdázója.

„Nagyszerű érzéssel töltött el saját közönség előtt játszani a final fourban. Nehéz, magas intenzitású meccset vívtunk, de hihetetlen hangulatban telt el. Biztos voltam benne, hogy a védekezés dönt, amit az is bizonyít, hogy kevés gól esett – mondta Nycke Groot, a Győr kézilabdázója a Sport Tv-nek.

Görbicz: Midnenképpen nyerünk a döntőben!

60. perc: Vége a meccsnek, a Bajnokok Ligájában a vasárnapi döntőbe jutott a Győri ETO. 20–21
60. perc:
Láb a Podgoricánál, döntős a Győr!
60. perc: 8 másodperc van hátra.
60. perc: Eldobta a Győr a labdát, időt kért a Podgorica.
60. perc:
A jobb szélre játszották ki az akciót a montenegróiak, de Petrovics mellé lőtt!
60. perc: Groot lövése nem volt erős, Zderic védte.
59. perc: Újabb győri időkérés. 1 perc, 8 mp volt hátra.
58. perc:
Knezsevics talált rést a védőfalon, és kilőtte a kapu bal oldalát. 20–21
58. perc: Amorim
teljesen váratlanul, talpról eresztett el egy sistergőst, és be is ment. 19–21
58. perc: Bulatovics
belemenése után Groot szorult némi ápolásra.
57. perc: Löke
gólját nem adták meg, szabálytalannak látták.
57. perc: Bulatovics
nem sokáig tétlenkedett, óriási gólt lőtt távolról. 19–20
56. perc: Groot
ugrott fel, és a bal alsóba lőtt! 18–20
56. perc: Grimsbö
ziccert védett, Irman lövését fogta.
55. perc: Amorimot
lebirkózták, Kovacsicstól eltvették...
55. perc: Győri időkérés.
53. perc: Neagu
lövését sáncolta le Amorim. Maradt a labda a kékeknél. Knezsevics egészen lehetetlen helyről talált be. 18–19
52. perc:
Passzív volt a Buducsnoszt, újra háromgólos előnyt lehetett (volna) szerezni. Görbicz lövése gyenge volt...
51. perc: Kovacsics
keveredett ki a jobb szélre, és nagyszerű gólt lőtt. 17–19
50. perc:
A hetest Bulatovics végezte el, és a léc alá vágta a labdát. 17–18
50. perc:
Knezsevics tört be, de hiába védett Grimsbö, hetes.
49. perc:
Legalább kiegészült az ETO... Hej, mekkora gól! Groot 8 méterről kapufás gólt szerzett. 16–18
48. perc:
Labdát vesztett a Győr, Jaukovics megtalálta a rést, és egy gólra felhozta a montenegróiakat. 16–17
47. perc: Görbicz
szerzett labdát, de a bírók visszaadták a Buducsnosztnak. Pavicsevics kapta a bal oldalon, és be is dobta. 15–17
47. perc: Amorimot
megint kiküldték két percre.
46. perc:
Óriási a hangzavar az arénában. Amorim gyenge lövését simán védte Zderic.
45. perc: Lökét
látták szabálytalannak a bírók, így támadhatott a Podgorica. Bulatovics a lécet találta telibe.
44. perc:
Remek győri védekezés. Neagu lövését Grimsbö kivédte!
43. perc: Montenegrói időkérés.
43. perc: Broch
lopott labdát, végignyargalt a pályán, majd a hálóba lőtt. 14–17
42. perc: Groot
harcolt ki hetest, amelyet Sulland végzett el, és negyedszer is belőtte! 14–16
39. perc: A hetest Sulland
a jobb alsóba lőtte. 14–15
38. perc: Bulatovics
volt túlságosan kemény, kiküldték két percre.
38. perc: Neagu
most megint betalált. 13–13
37. perc: Löke
kettős emberhátrányban is gólt szerzett! 12–13
37. perc:
Kettős emberhátrányban a Győr. Előbb Broch, majd Orbán ment ki két percre.
35. perc: Neagu
végre elhibázta.
34. perc: Kovacsics
találta meg a rést, és be is dobta. 12–12
34. perc:
Újabb gyenge támadás után Neagu a vezetést is megszerezte. 12–11
34. perc: Amorim
lépéshibája után gyorsan indult a Podgorica, Neagu kiegyenlített. 11–11
33. perc:
Győri labdavesztés után Löke állította meg a gyors indítást.
32. perc: Neagu
gólt lőtt. 10–11
32. perc: Görbicz
lövése a sáncról ment mellé. A sarokdobás után Groot lőtt, de Zderic védett.
31. perc:
Knezsevics nagy csellel játszotta magát tisztára, és ha már ott volt, be is dobta. 9–11
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőben, remekül játszott a Győr, és megérdemelten vezetett. 8–11
30. perc:
Nem tudtak mit kezdeni a montenegróiak az emberelőnyükkel, leperegtek a másodpercek.
30. perc:
Kétperces büntetés Amorimnak.
29. perc: Grimsbö
védése után rontott az ETO támadásban.
29. perc: Löke
szenzációs befordulása után nagyon szépen lőtt a hálóba. 8–11
28. perc: Mehmedovics
tűnt fel helyzetben, és ha már ott volt, be is dobta. 8–10
27. perc:
A hetest Sulland végezte el, és megint kilőtte a jobb alsót. 7–10
27. perc: Lökét
nem lehetett szabályosan megállítani, ez is hetes!
27. perc:
Kiegészült a Podgorica, passzívat jeleztek a bírók, de egy szabaddobás még belefért. A Győré lett a labda.
26. perc: A Buducsnoszt időt kért.
26. perc: Görbicz
maradt egyedül a bal szélen, szépen felment, és ügyes gólt lőtt. 7–9
25. perc:
Labdát szerzett a Podgorica, nem siette el a támadást... De egy technikai hiba miatt elvették tőlük a labdát.
25. perc:
Újabb kétperces előny! Ezúttal Petrovicsot küldték ki.
24. perc: Bulatovics
lőtt messziről, beleért a leövésbe egy védő, így csorgott be a labda a hálóba. 7–8
23. perc: Groot
két ütemet is kivárt, mire ellőtte, aztán a kapufa besegítette a labdát a hálóba. 6–8
23. perc: Neagu
jó messziről nagyon kilőtte a jobb fölsőt. 6–7
22. perc:
A hetest Sulland végezte el, és a jobb alsóba lőtt. 5–7
22. perc:
Újabb labdaszerzés után Görbicz indította Lökét, akivel szemben szabálytalankodtak. Hetes.
21. perc:
Labdát szerzett a Győr, Knedlíková pedig remekül lőtte ki a bal alsót. 5–6
20. perc:
Hiába lőtt gólt Amorim, belemenést fújtak. Jogosan.
20. perc:
Újabb kétperces kiállítás. Megint Cvijics. Nem bántuk...
19. perc:
A hetest Petrovics belőtte. 5–5
19. perc: Amorim
szedte ki a labdát Cvijics kezéből, de hetest adtak.
18. perc: Bulatovics
gyenge lövése után Löke indult, és bevarrta a ziccert. 4–5
18. perc: Groot
emelkedett magasra, és a jobbra mozduló kapust becsapva a bal alsóba lőtt. 4–4
17. perc:
Ez most szerencse volt, mert Knezsevics a kapufát döngette meg.
17. perc: Alstad
lövése középre tartott, könnyen védte Zderic.
16. perc: Neagu
nagy góljával már megint a Podgorica vezetett 4–3
15. perc:
A hetest Görbicz végezte el, de Zderic lábbal védett.
15. perc: Görbicz
a pályán, a bal szélre ált be a klasszis. Amorim betörése után hetest kapott az ETO.
A gól után megsérült Hársfalvi Júlia, a padon ápolták...
14. perc: Hársfalvi
kapott labdát a bal oldalon, és remekül lőtte ki a bal alsót! 3–3
13. perc: Hetes. Neagut
egyszerűen nem lehetett megállítani... Mármint szabályosan. A hetest Petrovics a bal alsóba lőtte. 3–2
12. perc:
Nagyon idegesek voltak a csapatok. Passzívat jeleztek a bírók, amikor labdát vesztett a Győr.
11. perc:
Belemenés Bulatovicsnál, Groot gyenge lövését Zderic védte. Groot már szaladt is vissza, és lefülelte a hosszú indítást!
10. perc:
Támadó szabálytalanság a Győrnél, ám a Podgorica is labdát vesztett. Löke gyenge ejtését védte Zderic.
9. perc: Neagu
óriási lövését Grimsbö remek vetődéssel védte.
8. perc: Amorim
nem sokat teketóriázott, nagyon bevarrta a léc alá. 2–2
8. perc: Neagu
átlövésébe Grimsbö csak beleért, de a gólt nem kerülhette el az ETO. 2–1
7. perc:
Labdaszerzés után indított a Győr, Löke pedig biztosan dobta be a ziccert. 1–1
6. perc: Kovacsics
ziccerben fölé lőtt...
6. perc: Bulatovics
emberhátrányból, „száz méterről” találta el a bal fölsőt. 1–0
5. perc: Orbán
kapta a jobb szélen, de csak az oldalhálót találta el.
5. perc:
Nem sokáig. Cvijics bután szabálytalankodott, két percre kiküldték.
4. perc: Bulatovics
a kapufát találta el, de Grimsbö is beleért, ezért jöhettek a montenegróiak.
4. perc:
Előjött a harmadik sárga is, ezúttal Neagunak jutott. Amorim óriási lövése a kapufáról ment ki.
3. perc:
Rettentően kemény a Podgorica, sok a szabálytalanság.
2. perc: Amorimnak
is jutott sárga, labdát szerzett a Győr.
1. perc: Bulatovics
gyorsan kapott egy sárgát két szabálytalanság utána, majd Amorim tört be, de megállították. Kovacsics lövése fölé ment.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta fehérben, a Podgorica kék-fehérben játszik.