Szenzációs végjáték, óriási győzelmet aratott a Győr Brestben

2020.02.23. 18:49
(Fotó: Győri Audi ETO KC – Facebook)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének rangadóján a címvédő Győri Audi ETO KC a kilenc gólig jutó Veronica Kristiansen vezérletével 29–28-ra nyert a Brest Bretagne vendégeként. A 45. percben még négygólos hátrányban lévő magyar csapat sikerét Kiss Éva védése biztosította be.

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT
4. FORDULÓ

BREST BRETAGNE (francia)–Győri AUDI ETO KC 28–29 (15–14)
Brest, 4222
néző. Vezette: Florescu, Stoia (románok)
BREST: TOFT – Coatanea, KOBYLINSKA 6, FOPPA 7, Minevskaja, GULLDÉN 5, C. Lassource 3. Csere: DARLEUX (kapus), Gros 7 (5), Mauny, Pop-Lazics, Toublanc. Edző: Laurent Bezeau
ETO: Leynaud – Knedlíková, Kurtovic 4 (3), S. Oftedal 3, Brattset 2, E. AMORIM 3, Fodor Cs. 2. Csere: KISS É. (kapus), Edwige, V. KRISTIANSEN 9 (2), Nze Minko 2, FALUVÉGI D. 4, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 12. p.: 5–2. 17. p.: 7–4. 20. p.: 9–5. 24. p.: 11–9. 28. p.: 14–11. 34. p.: 18–16. 38. p.: 19–20. 45. p.: 25–21. 54. p.: 26–27. 57. p.: 27–29
Kiállítások: 0, ill. 0 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 8/5
Laurent Bezeau:
– Voltak hiányzóink, ez is közrejátszhatott a vereségben, ami miatt szomorú vagyok, de büszke is a játékosaink teljesítményére. Az is döntő volt, hogy a hajrában nem mindig találtuk a megoldást a győri védekezéssel szemben.
Danyi Gábor: – A Brest most is bizonyította, hogy mennyire erős csapat, miközben mi is tisztában voltunk azzal, hogy milyen problémákkal küzd, sérülések nehezítették a hazaiak dolgát. Remek színvonalú és hangulatú mérkőzés volt. Az utolsó helyzetnél és francia lövésnél talán szerencsénk is volt, ugyanakkor egy pillanatra sem adtuk fel, éppen ezért úgy érzem, hogy minimum az egy pontra rászolgáltunk ezen a találkozón, de hála istennek mind a kettőt begyűjtöttük.

A két csapatgyőri mérkőzéséhezhasonlóan a magyar együttes szerezte meg a találkozó első gólját, majd ismét a franciák vették át a kezdeményezést. Igaz, ezúttal legalább hat nem volt közte, mint itthon a 12. percben (3–9), de azért hárommal így is mentek Ana Grosék (5–2).

Az újra remek napot kifogó Sandra Toft és Pauletta Foppa szárnyalásának köszönhetően továbbra is a Brest kedve szerint alakult a meccs, időt is kellett kérnie a Győrnek (9–5). Veronica Kristiansen és a csereként jól beszálló Faluvégi Dorottya vezérletével próbált kapaszkodni az ETO, a védekezésben pedig már csak Monika Kobylinskára nem volt ellenszer, így visszajött a meccsbe a címvédő (15–14).

A szünetben kapust cserélő zöld-fehérek nagyot küzdve egyenlítettek, majd Fodor Csenge góljával fordítottak is (19–20). Ekkor érkezett a hazai kapuba Cléopatre Darleux, aki Stine Oftedal lövésével szemben még tehetetlen volt (20–21), ezt követően viszont a 46. percig lehúzta a rolót – ziccerek sorát védte, miközben Foppa újra rákapcsolt, és az utolsó negyedórát négygólos előnyben kezdték a hazaiak (25–21).

A győriek nem törtek meg az újabb kihagyott lehetőségnél sem, és szépen újra elkezdtek felzárkózni, Kiss Éva remekül védett, persze a helyzetét megkönnyítette a védekezés elképesztő feljavulása, az 56. percig csak egy újabb bresti gól esett (26–27)!

A végjátékban úgy tűnt, a magyar bajnok erőből bedarálja ellenfelét, de Gros újabb büntetője és Darleux sokadik védése után maradt még egy esélye a házigazdának, a végén azonban Kiss Éva lezárta az összecsapást. Bár sokáig húzósnak tűnt, de a Győr sorozatban a 35. BL-meccsén is veretlen maradt, és 29–28-as sikerével óriási lépést tett a csoportgyőzelem felé.

Lövését viszont Darleux védi.
55. Amorim szenzációsan szerzett labdát!
54. Faluvégi harcolt ki hetest. Toft visszajött, Kristiansen viszont a jobb felsőbe lőtt. 26–27
54. Gulldén lőtt passzívnál, Kiss véd.
53. Amorimment keresztbe, majd lőtt a rövidbe. 26–26
53. Csak elvették.
52. Újabb passzív francia támadás.
51. Kobylinska lövését Kiss hárítja, de Brattset lehetősége is kimarad.
Rossz bejátszás, de kapnak egy faultot.
47. Gros lövését Kiss védte, Amorim hát mögött Brattsetnek, 25–23.
46. Nze Minko labdát szerez, szépít. 25–22
45.
Na most már semmi sem megy, Faluvégi ziccerét a kapufa védi.
45. Gulldén passzából Foppa megint eredményes. 25–21
45. Gulldénbevágja, Darleux újabb ziccert véd, most Fodorét. 24–21
44. Oftedal passzol köténybe, hetes. Ez most megint félelmetes, Kurtovic hetesét is védte Darleux.
43. Kristiansen páros lábról, de Darleux nagyon jól véd, Kobylinskapedig betör. 23–21
42. Darleux is belelendült, most Fodor ziccerét védte, Foppa pedig csak nem ront. 22–21
41. Fodor szenzációsan szerez labdát.
41. Nze Minko szépen tört be, de Darleux ezt már védi.
40. Kiss hiába véd, a kipattanót kihúzzák, Foppa pedig bedobja. 21–21
39. Most a Győr is passzív, de Oftedaltalpról a bal alsóba lőtt, Darleux nem tud védeni. 20–21
38. Lassourcegyorsan egalizál. 20–20
38. Megy ez! Most Fodor a bal szélről eredményes, itt az előny! 19–20
37.
Kobylinska betörését védi óriási bravúrral Kiss.
37. Miért nem ő kezdett? Faluvégiújabb gólt szerez. 19–19
36. Lassourcement be könnyedén, 19–18.
36. Kiss mutat be nagy védést, Amorimpedig hat méterről egyenlít. 18–18
35. Kristiansenrenincs válasz, 10 méterről szépít. 18–17
34. Faluvégitovábbra is remek, átejti Toftot, de gyorsan felelnek, Gros révén.18–16
34. Nze Minko eladja, Lassourcelerohan. 17–15
33.
Nagyon passzív a hazai támadás, 1.5 perc után csak elveszik…
31. Kristiansenlőtt a jobb felsőbe. 16–15
31. Kiss a kapuban, Gulldén meglepi. 16–14
31. Folytatódik a meccs.

30. Véget ért az első félidő.
30. Hát ez hihetetlen, hiába csak néhány másodperc, nincs fault, Kobylinska pedig köszöni szépen… 15–14
30. Kristiansenmegint lefordult Kobylinskáról, hetes. Kurtovic a jobb alsóba lőtt. 14–14
29. Szép halászás, de Oftedal ziccerét védi Toft. Marad a Győrnél.
26. Gyönyörű kombináció végén Gulldén maradt üresen. 12–9
25. Most szenved a francia offenzíva, időkérés.
24. Kobylinskaátlövése a jobb alsóban kötött ki, de a jobb szélre érkező Faluvégi nem ront ziccert. 11–9
20. Kobylinskabezzeg nem hibázik. 9–5
20. Lassource kapufája után Knedlíková sokadik ziccerét rontja el a BL-ben.
19.
Eladott győri labda.
19. Gros nem ront hetesből. 8–5
18. Kristiansen
szétlőtte a bal felsőt.7–5
17.Foppa most hetest harcolt ki.GrosKissnek is belövi.7–4
16.Labdaszerzés, de megakadályozzák a lerohanást.
15.Foppa ejtése most kimarad, de Knedlíková ziccert ront.
15.Gulldén eladta,Oftedalrohan, gól.6–4
14.Újabb győri hetes. Hihetetlen.Kurtovica jobb alsó mellé lőtt.
13. Foppamost a jobb felsőbe lőtt. Négynél jár már.6–3
13. Kristiansenbombája láb mellé.5–3
12.
Hetes ott is,Grosbevágja.5–2
9. Toft ma is bekezdett, Amorim átlövését is védte.
8. Toft újabb védése után megint Foppánál a labda. 4–2
8. Foppa eddig él, a maratoni támadás végén újabb gólt szerez hat méterről. 3–2
6. Knedlíková tört be bal kettőből, hetes. Kristiansen lövését Toft védte.

ELŐZMÉNYEK

A Ramnicu Valcea kiütésével sorozatban a 34. BL-meccsét is veretlen maradt a címvédő Győr, amelyre alaposan ráijesztett vendégként a francia együttes. A mai meccset megnyerő csapat már biztosan nem végezhet a második helynél rosszabbul, és minden bizonnyal meg is nyeri a csoportját.