Női kézi BL: Bíróé a legnagyobb védés, Kovacsicsé a legszebb gól

2020.02.03. 14:59
Bíró Blanka védései ezúttal nem értek pontot (Fotó: Koncz György)
Az Európai Kézilabda-szövetség ezúttal is megválasztotta a forduló legjeit a női Bajnokok Ligája középdöntőjében: a 2. forduló legnagyobb védését Bíró Blanka mutatta be az EHF szerint, míg az öt legszebb gól közé három magyar találat is bekerült.

Az első forduló legjobb játékosának megválasztott Bíró Blanka ezúttal is több bravúrt bemutatott, az FTC kapusa egy alkalommal egy ejtésbe kapott bele reflexszerűen, mely után a labda a lécet érintve vágódott vissza.

A legszebb gólok listáján a győri Fodor Csenge remek passz utáni stílusos ejtése a negyedik, az FTC-ben játszó Szucsánszki Zita nyolc méterről leadott lövése a harmadik helyhez volt elegendő. Az élen Szucsánszki csapattársa, Kovacsics Anikóbődületes erejű bombája végzett.

TOP 5 GÓL

TOP 5 VÉDÉS

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
1. CSOPORT
TEAM ESBJERG (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–27 (13–13)
Esbjerg,
2012 néző. Vezette: Antics, Jakovljevics (szerbek)
ESBJERG: R. Poulsen – M. Jacobsen 3, L. Jörgensen, POLMAN 8, Frafjord 1, FREY 6 (1), Sanna Solberg 3. Csere: GRANLUND (kapus), Jónsdóttir 1, Ingstad 3, BREISTÖL 4. Edző: Jesper Jensen
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 6, Klujber 4 (1), KOVACSICS 5, Snelder 3, Háfra N. 3, SCHATZL NADINE 4. Csere: Szemerey (kapus), Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 1, Pásztor N., Debreczeni-Klivinyi 1, Hornyák D. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–5. 12. p.: 3–8. 18. p.: 6–10. 27. p.: 11–12. 34. p.: 15–15. 41. p.: 19–17. 48. p.: 24–21. 56. p.: 25–26. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Jesper Jensen:
– Rendkívül szoros, gyors és intenzív mérkőzés volt, mind a két csapatnak ugyanannyi esélye volt a végén a győzelemre. Nagyon örülök, hogy végül mi szereztük meg a két pontot, elégedettek lehetünk.
Elek Gábor: – Ahogy visszazártak a nyitottabb, zavaróval való védekezésről a dánok, már nehezebben tudtunk gólt szerezni. A végén túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy egy ilyen mérkőzést meg tudjuk nyerni idegenben.

2. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 26–24 (15–12)
Győr, 5467 néző. V: Mandák, Rudinsky (szlovákok)
GYŐR: LEYNAUD – Knedlíková 3, K. Bulatovics 3, S. Oftedal 2, Brattset 2, E. AMORIM 5, Fodor Cs. 2. Csere: Kiss Éva (kapus), Edwige 1, A. KURTOVIC 7 (6), V. Kristiansen, Nze Minko 1
Edző: Danyi Gábor
BUDUCSNOSZT: Rajcsics – RADICSEVICS 10 (6), Lazovic 3, Raicsevics 2 (1), Brnovics, JAUKOVICS 4, Mehmedovics 4. Csere: Sando (kapus), Ramuszovics, Vujovics 1
Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 5–5. 21. p.: 10–8. 28. p.: 14–11. 37. p.: 18–14. 46. p.: 20–18. 53. p.: 25–20. 56. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 8/7
Danyi Gábor: –
Nagyon kemény mérkőzést játszottunk kiváló csapat ellen, a fizikai erőkifejtés mellett a taktikai csata is kiélezett küzdelmet hozott. Nem vagyunk ugyan a legjobb formában, de hozzá kell tennem, hogy akaratban, küzdeni tudásban talán most nyújtotta a legtöbbet csapatom.
Dragan Adzsics: – Élvezetes mérkőzés végén kell kifejeznem elismerésemet a szoros küzdelmet végül megnyerő hazai együttesnek. Mindent egybevetve elégedett vagyok csapatom teljesítményével, ennek az összecsapásnak a tanulságai a későbbiekben sokat jelenthetnek még nekünk.