Női kézi BL: Radicsevics kitömte, a Buducsnoszt legyőzte a Valceát

B. L.B. L.
2019.10.19. 20:45
Ambros Martín előző idényben BL-döntős csapata, a Rosztov-Don nagy meglepetésre viszonylag simán, 31–26-ra kikapott a dán Esbjerg otthonában. A mérkőzés legeredményesebbjeként a kilenc gólig jutó Estavana Polman (Esbjerg) zárt.

A korábbi győri vezetőedző együttese már a mérkőzés elején hátrányba került, a 14. percben pedig már öt gól volt a hátránya (9–4). Solberg remeklésének hála nem sokkal később már hat volt közte (11–5), és bár innen hamar visszajött háromra az orosz csapat, az első félidő hajrájában újra többször is ennyivel vezetett a házigazda, amely végül 16–11-gyel fordulhatott.

A Rosztov-Don a második félidőben egyszer visszajött még három találatra (27–24), de igazából egy pillanatig sem volt kérdéses a veresége (31–26).

A csoport másik meccsén a Lublin nagyjából a 9. percig tartotta a bukaresti CSM tempóját (5–4), a románok ezt követően gyorsan elléptek néggyel (8–4), majd egy kis kozmetikázás (11–8) után Pinteáék egy 5–0-s szériával szakították le ellenfelüket (16–8). Először a 37. percben lett meg a közte tíz (22–12), a románok pedig már 17 góllal is vezettek (31–14), végül 35–19-re nyertek.

A Buducsnoszt Podgorica otthon a 11 gólig jutó Jovanka Radicsevics vezérletével 23–19-re legyőzte a román Valceát. A 2011 és 2013 között a Győri ETO-ban játszó, BL-győztes montenegrói jobbszélső 13 kísérletből hozta össze ezt a góltermést. Az első félidő 21. percéig jobbára a románok akarata érvényesült, de 10–9-es vezetésük után már nem szereztek gólt a játékrészben, a másodikban pedig már hét is volt közte (21–14).