Női kézi BL: a CSM-nek Neagu 10 gólja is kevés volt a címvédő ellen

D. S. B.D. S. B.
2022.10.22. 20:06
A címvédő Vipers szoros meccsen győzött le végül hat góllal a CSM Bucuresti ellen (Fotó: Vipers Kristiansand/Fb)
A címvédő norvég Vipers Kristiansand a korábban Érden is játszó Markéta Jerábková 11 góljával hazai pályán 35–29-re legyőzte a Cristina Neagu által vezérelt román CSM Bucuresti-et a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában, az FTC nyolcasában, míg a Győr csoportjában a francia Metz kiütötte a horvát Lokomotiva Zagrebet.

A román CSM Bucuresti kezdte jobban a címvédő Vipers elleni kristiansandi vendégjátékát, hamar 5–2-es előnybe került, s bár Cristina Neaguék sokáig vezettek két góllal, a szünet előtt a Vipers fordított, így 15–15-tel vonultak pihenőre a felek.

A fordulás után a norvégok két-három gólos előnyüket biztosan tartották, majd Anna Vjahireva, a szintén korábbi érdi, Jamina Roberts és Markéta Jerábková révén a hajrában növelték is a különbséget, és 35–29-re nyertek.

A B-csoportban a francia Metz valósággal kiütötte a horvát Lokomotiva Zagrebet, hazai pályán már a szünetben 20–6-ra (!) vezetett, majd kis híján háromszor annyi gólt szerzett ellenfelénél – 38–13!