Női kézi BL: a Buducsnoszt nagy lépést tett a final four felé

2016.04.02. 14:27
A címvédő Buducsnoszt Podgorica idegenben 29–24-re legyőzte a HCM Baia Mare együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A montenegrói csapat a találkozó elején állva hagyta ellenfelét, hiszen Majda Mehmedovics és Radmila Petrovics vezérletével fokozatosan húzott el a hazaiaktól. A Buducsnoszt a 19. percben hét (10–3), míg a 24. percben már nyolc (14–6) góllal vezetett.Majda Mehmedovics és Radmila Petrovics vezérletével fokozatosan húzott el a hazaiaktól. A Buducsnoszt a 19. percben hét (10–3), míg a 24. percben már nyolc (14–6) góllal vezetett.

A második félidőt hétgólos hátrányból (17–10) kezdte meg a nagybányai együttes, amely többször is visszakapaszkodott négy gólra, de ennél közelebb sokáig nem tudott kerülni a vendégekhez. A 48. percben aztán átszakadt a gát, a házigazdák feljöttek három gólra (22–25), sőt újabb két találatnak köszönhetően Allison Pineau-ék nyílttá tették a hajrát (24–25).

Az utolsó tíz percben azonban megtorpantak a hazaiak, egy gólt sem szereztek, amit a Buducsnoszt kihasznált, és magabiztos előnyt szerzett a visszavágóra (24–29).

A Baia Maréból a hét gólt szerző Pineau dicsérhető, míg a vendégektől Mehmedovics és Petrovics mellett Cristina Neagu nyújtott átlag feletti teljesítményt – igaz, a román játékos sokat hibázott, hiszen a nyolc gólját 19 lövésből érte el.