Női kézi BL: a Buducsnoszt másodszor is megverte a Valceát

M. D.M. D.
2019.11.01. 19:17
Radicsevics öröme
A Buducsnoszt Podgorica a 23–19-es hazai siker után 21–20-ra idegenben is legyőzte a román bajnok Valceát a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában.

A Podgorica dolgát nehezítette, hogy két rutinos játékosára, Milena Raicsevicsre és Marina Rajcsicsra sem számíthatott, utóbbi hiányában a 18 éves Anasztaszija Babovics is lehetőséget kapott a kapuban, azonban a második félidőben súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

A forró hangulatú, ugyanakkor nagyon sok technikai hibával tarkított, 3200 néző előtt lejátszott valceai mérkőzésen a 36. perctől egyszer sem volt egy gólnál nagyobb különbség a két csapat között, végül a Buducsnoszt nyert, amely az első félidőt követően három góllal (13–10), majd a második játékrész elején 15–14-re is vezetett, de utána csak az utolsó percben tudott ismét előnybe kerülni.

Az utolsó támadást a románok vezethették, ám jellemző módon Florentin Pera időkérése után eladták a labdát a hazai játékosok, név szerint Krisztina Liscsevics, akinek Mireya Gonzálezhez hasonlóan nem nagyon volt értékelhető megmozdulása a meccsen. Az igazsághoz tartozik, hogy a hajrában a norvég Emily Sando is sokat hozzátett a védéseivel a Buducsnoszt sikeréhez, és az addig a helyzeteit sorra elpuskázó Majda Mehmedovics is fontos gólt lőtt.

A vendégeknél a másik szélső, a volt győri Jovanka Radicsevics (31) nyolc gólt dobott, ezzel átvette a vezetést a góllövőlistán Klujber Katrintól (26).

A Buducsnoszt a győzelmével nemcsak a továbbjutáshoz került nagyon közel, hanem ahhoz is, hogy legalább négy pontot vigyen magával a középdöntőbe.