Női kézi BL: a Bucuresti korábbi győrije nagyon élvezte a Fradi-szurkolók atmoszféráját

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2021.11.14. 07:21
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének A-csoportjában a listavezető Ferencváros a roppant veszélyes CSM Bucuresti-et fogadta, és bár az első félidőben négygólos előnyt szerzett, a vége nagyon szorossá vált, de a legvégén Itana Grbics betalált, így egy góllal nyert a magyar bajnok. A találkozó után a románok holland beállójával, a korábban a Győri Audi ETO KC-ban is játszó, onnan egyszer visszavonuló Yvette Brochhal beszélgetett az NSO Tv stábja.

„Fantasztikus volt ma. Romániában nincs sok szurkolónk, úgyhogy ebben az atmoszférában játszani, ezek előtt a szurkolók előtt annak ellenére is, hogy nem minket buzdítottak, nagyon jó érzés volt. És persze ez az érzés, ami elkap, amikor ebben az arénában játszol, természetesen hiányzott″ – árulta el Yvette Broch, aki arról is mesélt, miért döntött úgy, visszavonulása után mégis visszatér.

Elengedtem a labdát, és bíztam az égiekben – Grbics a Fradi győztes góljáról

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM BUCURESTI (román) 31–30
(20–16)
Érd, 2200 néző. V: J. Álvarez, Y. López (spanyolok)
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 3 (3), STOLLE 5, GRBICS 6, Behnke, E. Bölk 4, Márton G. 2. Csere: Csiszár-Szekeres, Szöllősi-Zácsik 3, Hársfalvi 2, Kovács Anett 1, Kisfaludy 1, KLUJBER 4. Edző: Elek Gábor
CSM: Wester – C. Martín 3 (1), A. Klikovac, BROCH 4, Arntzen 2, NEAGU 7 (1), Dindiligan 1. Csere: Davidsen (kapus), OMOREGIE 6, Aune 4, Ramuszovics, S. Dembélé 3. Edző: Adrian Vasile
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 9. p.: 8–3. 13. p.: 9–6. 19. p.: 13–8. 24. p.: 15–13. 35. p.: 22–17. 40. p.: 26–22. 45. p.: 26–25. 51. p.: 29–25. 54. p.: 30–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
Elek Gábor: – Nagyon jól indult a mérkőzés, nagyszerűen működött a támadójátékunk, jó volt a védekezésünk is. Kicsit jobb koncentrációval nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de mindkét félidőben túl korán megnyugodtunk, hogy nagy baj már nem érhet bennünket. Végül Itana Grbics villanása mentette meg a meccset nekünk.
Adrian Vasile: – A Fradi ellen mindig nehéz és sok összetevős meccset vívunk. Büszke vagyok arra, ahogyan harcolt a csapat és igyekezett stabilizálni a védekezést az első félidőt követően. Nagy szívvel és erőbedobással játszottunk, de ezen a szinten harminc percnél tovább kell jól teljesítenünk védekezésben.