Lukács Viktória és Fodor Csenge is ott van a jelöltek között (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

Ahogy azt korábban megírtuk, az edzők álomcsapatába két győri játékos – Stine Oftedal és Eduarda Amorim – is bekerült, akik így ott vannak a főszponzor Delo, valamint az EHF újságírói által bővített posztonkénti jelöltek között is.

A szokásos módon tíz kategóriára (a hét poszt, a legjobb védő, a legjobb fiatal – 1997-ben vagy az után született – játékos és a legjobb edző), ezúttal viszont mindegyikben hat-hat jelöltre adhatják le a voksot a szurkolók május 27-ig, ezt követően május 28-án (a budapesti final fourt megelőző napon) mutatják be az álomcsapatot.

Az előző kiíráshoz hasonlóan Oftedal (legjobb irányító), valamint Amorim (legjobb védő) az idei évben is bekerült a jelölték közé a Győri ETO-ból. Mellettük további hét győri játékosra lehet voksolni: a kapusoknál Amandine Leynaud, a jobbszélsőknél Lukács Viktória, az irányítóknál Estelle Nze Minko, a beállóknál Kari Brattset, a balátlövőknél Veronica Kristiansen, a védőknél Béatrice Edwige, a fiatal játékosoknál Fodor Csenge neve található meg a listában.

Ferencvárosi részről Emily Bölk (balátlövők) és Klujber Katrin (fiatal játékosok) került be a jelöltek közé.

Az előző évhez hasonlóan Danyi Gábor idén is bekerült a legjobb edzők közé, így vele együtt tíz jelölést zsebelt be a Győri ETO, ami a legtöbb a mezőnyben. A győriek mellett kiemelkedik még a szintén final fouros Brest és a Vipers Kristiansand, amelyeknek egyaránt hét-hét játékosa került be az álomcsapatba kandidálók közé.

A SZAVAZÁS IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

NŐI KÉZILABDA BL, 2020–2021
AZ ÁLOMCSAPAT POSZTONKÉNTI JELÖLTJEI

KAPUSOK
Katrine Lunde (Vipers Kristiansand) – az edzők jelöltje
Sandra Toft (Brest Bretagne)
Amandine Leynaud (Győri ETO)
Chana Masson (CSZKA Moszkva)
Jovana Riszovics (Krim Ljubljana)
Jelena Grubisic (CSM Bucuresti)

JOBBSZÉLSŐK
Julija Managarova (Rosztov-Don) – az edzők jelöltje
Jovanka Radicsevics (Buducsnoszt)
Marit Jacobsen (Esbjerg)
Szara Risztovszka (CSZKA Moszkva)
Jana Knedlíková (Vipers Kristiansand)
Lukács Viktória (Győri ETO)

JOBBÁTLÖVŐK
Ana Gros (Brest Bretagne) – az edzők jelöltje
Anna Vjahireva (Rosztov-Don)
Mireya González (Ramnicu Valcea)
Mette Tranborg (Esbjerg)
Barbara Lazovic (CSM Bucuresti)
Nora Mörk (Vipers Kristiansand)

IRÁNYÍTÓK
Stine Oftedal (Győri ETO) – az edzők jelöltje
Jekatyerina Iljina (CSZKA Moszkva)
Estelle Nze Minko (Győri ETO)
Isabelle Gulldén (Brest Bretagne)
Darja Dmitrijeva (CSZKA Moszkva)
Dejana Milosavljevic (Podravka Koprivnica)

BEÁLLÓK
Pauletta Foppa (Brest Bretagne) – az edzők jelöltje
Kszenija Makejeva (Rosztov-Don)
Antje Lauenroth (Bietigheim)
Hanna Ytterang (Vipers Kristiansand)
Kari Brattset (Győri ETO)
Asma Elghaoui (Ramnicu Valcea)

BALÁTLÖVŐK
Cristina Neagu (CSM Bucuresti) – az edzők jelöltje
Lois Abbingh (Odense)
Polina Vegyehina (CSZKA Moszkva)
Emily Bölk (FTC-Rail Cargo Hungária)
Allison Pineau (Buducsnoszt)
Veronica Kristiansen (Győri ETO)

BALSZÉLSŐK
Polini Gorskova (CSZKA Moszkva) – az edzők jelöltje
Vilde Jonassen (Vipers Kristiansand)
Freja Cohrt (Odense)
Sanna Solberg-Isaksen (Esbjerg)
Coralie Lassource (Brest Bretagne)
Majda Mehmedovics (Buducsnoszt)

A LEGJOBB VÉDŐK
Eduarda Amorim (Győri ETO) – az edzők jelöltje
Béatrice Edwige (Győri ETO)
Anna Lagerquist (Rosztov-Don)
Djurdjina Jaukovics (Brest Bretagne)
Kathrine Heindahl (CSZKA Moszkva)
Kelly Dulfer (BVB Dortmund)

A LEGJOBB FIATALOK
Henny Reistad (Vipers Kristiansand) – az edzők jelöltje
Matea Pletikosic (Krim Ljubljana)
Antonyina Szkorobogatcsenko (CSZKA Moszkva)
Meline Nocandy (Metz)
Fodor Csenge (Győri ETO)
Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungária)

A LEGJOBB EDZŐK
Ole Gustav Gjekstad (Vipers Kristiansand) – az edzők jelöltje
Bojana Popovics (Buducsnoszt)
Adrian Vasile (CSM Bucuresti)
Danyi Gábor (Győri ETO)
Olga Akopian (CSZKA Moszkva)
Laurent Bezeau (Brest Bretagne)

+++++++++++++

A NÉGYES DÖNTŐ PROGRAMJA (BUDAPEST, PAPP LÁSZLÓ SPORTARÉNA)
ELŐDÖNTŐ
(május 29., szombat)
15.15: GYŐRI AUDI ETO KC
–Brest Bretagne Handball (francia)
18.00: Vipers Kristiansand (norvég)–CSZKA Moszkva (orosz)

HELYOSZTÓK (május 30., vasárnap)
15.15:
bronzmérkőzés
18.00: döntő