Női kézi: az FTC a Metzet felülmúlva nyerte meg a besztercei tornát

N. T.N. T.
2022.08.21. 20:41
Malestein kilenc gólt lőtt a Metznek (Fotó: Török Attila, archív)
A Ferencváros női kézilabdacsapata 29–28-ra legyőzte a francia Metzet a besztercei felkészülési torna döntőjében.

Az FTC-nek az elődöntőhöz hasonlóan a Metz elleni fináléban is hátrányból kellett kapaszkodnia. A fradi.hu beszámolója szerint Angela Malestein bravúros gólokat lőtt az elején, amire szüksége is volt a csapatának, mert egyébként nehezen kerültek tiszta helyzetbe a társai.

A Metz a második félidő elején néggyel is vezetett, ezután Kukely Anna és Emily Bölk tudott hozzátenni az FTC játékához. Előbbi egyenlített az 54. percben (27–27), majd Malestein a hajrában kétszer is előnyhöz juttatta a Ferencvárost, a Metz pedig már nem tudott betalálni az utolsó támadásából. A népligetiek az utánpótlás-torna után a felnőttet is megnyerték.