Női kézi: a DVSC nem bírt a nagydisznódi vendégekkel

P. K.P. K.
2021.11.13. 21:46
A DVSC női kézilabdacsapata haza pályán 22–22-es döntetlent játszott a romániai Magura Cisnadie (Nagydisznód) ellen a női Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójában, a két csapat első meccsén.
A DVSC kiváló hangulatú meccsen játszott döntetlent az El-ben (Fotó: Kovács Péter)

A magyar, női kupacsapatok remekeltek szombaton a nemzetközi porondon, hiszen a Bajnokok Ligájában győzött az FTC és a Győr is, a női Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójának kora délutáni meccsén nyert a Vác is. Utóbbi sorozatban a DVSC sem akart lemaradni a többi magyar együttestől és a romániai Magura Cisnadie (Nagydisznód) ellen, hazai pályán már fél perc elteltével megszerezte a vezetést, de nem tudott meglépni ellenfelétől. Szorosan alakult az első félidő, amely során a vendégek is tudtak vezetni, de a szünetre, a hat lövésből öt gólt szerző átlövő, Planéta Szimonetta vezérletével, 12–11-es állásnál a hazaiaknál volt az előny.

A második félidő elején két gyors góllal fordítottak a románok, ami már előrevetítette, hogy végig ki-ki meccset vívhat a két csapat. A 49. percben 19–17-re megléptek a vendégek, majd 21–18 is volt a javukra.

Planéta és Vámos Petra góljaival „visszajött a meccsbe” a Loki, 22–21-nél még vezetett is, de be kellett érni a 22–22-es döntetlennel. A visszavágót jövő vasárnap rendezik Romániában.

NŐI EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
DVSC SCHAEFFLER–MAGURA CISNADIE (román) 22–22 (12–11)
Debrecen, 1200néző.Vezette:V. Buckevics, J. Buckevics (fehéroroszok)
DEBRECEN: Csapó Kyra – Arany 1, Kovács Anna 2, Vámos P. 2, Tóvizi, Hornyák D., Korsós 3. Csere: GIEGERICH (kapus), PLANÉTA 6 (3), Jezsikava 2, Bordás 1, Szabó Nina 2 (1), M. Costa 2, Vámos M. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
CISNADIE: TRUSZOVA – M. Neagu 2 (1), Ianasi 3, V. BLAZEVIC 5, Bacaoanu 2, BARDAC 7, D. Radojevics. Csere: De Arruda (kapus), Gariajeva 2, Abed Kader 1, Marina Dmitrovics, Tamas. Edző: Alexandru Mircea Weber
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–3. 15. p.: 5–6. 22. p.: 8–7. 24. p.: 10–8. 36. p.: 12–14. 44. p.: 16–16. 50. p.: 17–19. 54. p.: 18–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Szilágyi Zoltán: – Csak magunkat, konkrétan a támadójátékunkat okolhatjuk azért, hogy nem nyertünk. Sokszor ziccert hibáztunk, türelmetlenek voltunk. Nem tudtuk végigvezetni a lerohanásainkat. A küzdelemmel nem volt gond, nem dőlt még el a továbbjutás.
Alexandru Weber: – Nehéz mérkőzést játszottunk, amelyet akár meg is nyerhettünk volna. Összességében idegenben elégedett vagyok a döntetlennel, azon leszünk, hogy hazai pályán kiharcoljuk a továbbjutást.