Nem volt kérdés, klasszis játékkal négyes döntőben a Győr!

2022.05.07. 15:47
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Győri Audi ETO KC 35–23-ra legyőzte a Brestet, ezzel 56–44-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és bejutott a budapesti final fourba!
Szenzációs Győr! (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Szenzációs Győr! (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Győri Audi ETO KC–Brest Bretagne (francia) 35–23 (20–12)
Győr,
Audi Aréna, 5229 néző. Vezette: Denis Bolic, Christoph Hurich (osztrákok)
GYŐR: LEYNAUD – Faluvégi D., Rju Un Hi 3, OFTEDAL 9, Blohm 4 (1), Anne M. Hansen 4, Schatzl Nadine. Csere: GLAUSER (kapus), NZE MINKO 4, PINTEA 6, V. Kristiansen, Lukács V. 2, Fodor Cs. 2, Háfra N. 1. Edző: Ambros Martín
BREST: S. Toft – Toublanc 2, Kobylinska 2 (1), Fauske 1 (1), FOPPA 5, Niakaté 3, Lassource 1. Csere: Darleux (kapus), KARLSSON 4, Löseth 5 (2), Pop-Lazics, Coatanea, Kromoska, Mauny. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–3. 10. p.: 8–4. 14. p.: 11–7. 22. p.: 14–9. 27. p.: 17–11. 37. p.: 24–15. 40. p.: 26–16. 48. p.: 31–20. 55. p.: 32–21. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 7/4
Ambros Martín:
– Hosszú, feszültségekkel teli héten vagyunk túl, amely alatt igyekeztünk minden eshetőségre felkészülni. Nagyon nehéz jelzőket találni a csapatom teljesítményére, mert ezúttal a legjobbját nyújtotta, a Brest pedig megtapasztalhatta, mire vagyunk képesek. Az első félidőben már majdnem annyi gólt lőttünk, mint az első találkozón, a közönségünk pedig extra pluszt jelentett.
Pablo Morel: – Ha olyan csapattal játszunk, mint a Győr, akkor derül ki igazán, miért a legjobb. A franciaországi mérkőzés után szerettünk volna újra szoros összecsapáson helytállni, erre azonban ezúttal esélyünk sem volt, így sajnos nem sikerült a négyes döntőbe jutnunk.

Az első mérkőzésen: Brest–Győr 21–21

Legutóbb hét éve fordult elő, hogy a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata nem jutott be a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe, finálét pedig ezt megelőzően 2019-ben vívhatott. Igaz, annak más okai is voltak, 2020-ban a koronavírus-járvány elmosta a sorozatot, az előző idényben pedig éppen a mostani negyeddöntős ellenfelétől, a Brest csapatától kapott ki az elődöntőben szétlövéssel, így meg kellett elégednie a bronzmeccsel- és éremmel, miután simán legyőzte a CSZKA Moszkvát.

A kinti, franciaországi mérkőzésen nem játszott jól Ambros Martín csapata, de így is képes volt nagyobb hátrányból visszahozni ikszre a találkozót. A Győrnek egészen elképesztő statisztikája van hazai pályán: legutóbb 2015 októberében kapott ki az Audi Arénában a dán Midtjyllandtól, azóta 39 BL-mérkőzést nyert meg otthon, és három döntetlen született. A Brest elleni visszavágón látszott az elszántság a Kari Brattset és Silje Solberg nélkül kiálló hazaiakon: szinte nekiestek a franciáknak, a Linn Blohm és Crina Pintea vezette, olykor a kilencesre kitolt védőfal nem hagyott levegőt az ellenfélnek, Amandine Leynaud pedig ihletett formában védett a kapuban, amit jól mutatott, amikor előbb kivédte Helene Fauske hetesét, majd a kipattanót is, és már az első negyedórában hat védés állt a neve mellett.

De nemcsak ő játszott ellenállhatatlanul a hazai csapatból, a norvég irányító, Stine Oftedal is remekül mozgatta társait, és ha kellett, megoldotta egyedül is a feladatát, az első harminc percben hét gólt bepakolt Sandra Toft kapujába. A szünetre már nyolccal ment a Győr, ami hűen tükrözte a játék képét, mert a hazaiak 74 százalékos pontossággal lőttek, míg a vendégek csak 46-tal, és míg Leynaud-ban kilenc lövés akadt el a szünetig, a franciák két kapusában mindössze három, miközben kaptak húsz gólt. Ez azt jelentette, hogy valami elképzelhetetlennek kellett volna történnie ahhoz, hogy ne a Győr nyerje meg a párbajt, és ne ő lehessen ott újra a final fourban.

Nem is történt semmi ilyesmi, a hazaiak a folytatásban sem veszítettek semmit a lendületükből, sőt, a második félidő tizedik percében Lukács Viktória találatával már tíz volt a különbség a felek között, innentől kezdve nem is maradt kérdés. A második félidőben a Győr másik kapusa, a francia Laura Glauser ugyancsak átmozgatta magát, nyolc védés mellett remekül együtt élt a játékkal, miközben a többiek csak úgy szórták a gólokat, a meccs legjobbjának megválasztott Oftedal például meg sem állt kilencig, de a hazai keretből kilencen iratkoztak fel a góllövők közé.

Simán megtehette volna, ám a Győr a végén sem engedett ki, nemcsak nyerni akart a hazai telt ház előtt, hanem igazi erődemonstrációt tartott, és a 35–23-as sikere azt jelentette, hogy hetedszerre jutott be a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, egyben 190. BL-győzelmét aratta – mindkettő abszolút rekord a sorozat történetében.

Vége, a Győri Audi ETO KC 12 góllal megnyerte a párharcot, és bejutott a final fourba!

60. perc: Háfra megjelenik és gólt dob 35–23

60. perc: Ambros Martín már nevet.

59. perc: Glauser újabb bravúrja.

58. perc: Lösethnek sikerül 34–23

58. perc: Glausernek meg alig lehet gólt dobni.

57. perc: Hansen pillanatai, újabb gólt ér el 34–22

56. perc: Löseth gólja 33–22

56. perc: Hansen betör, szép gólt dob. 33–21

55. perc: Ambros Martín időt kér.

54. perc: Glauser kétszer hatalmasat véd. Minden győri fantasztikusan játszik.

53. perc: kissé kapkodnak a játékosok mindkét oldalon.

52. perc: Karlsson dobja fölé. Már passzívat jeleztek.

51. perc: Pintea hatodik gólja! 11 a különbség… 32–21

50. perc: Schatzl a kapufát találja el.

49. perc: Rju ront, majd Glauser ziccert véd.

49. perc: Niakate talpról 31–21

48. perc: Pintea tényleg nagyon beindult 31–20

47. perc: Rju szép gólt dob 30–20

46. perc: Glauser védi a hetest!

45. perc: Oftedal most kihagyja a ziccerét.

44. perc: Kristiansen kihagyja, majd Karlsson talpról nagy gólt lő 29–20

43. perc: Oftedal szenzációs! 29–19

42. perc: Foppa szépít 28–19

42. perc: Oftedal!!! 28–18

41. perc: Fodor és Karlsson is eredményes 27–18

40. perc: szépen kijátszották, Karlsson dobja be a végén 26–17

A harmadik idejét is kikéri a Brest.

40. perc: Lukácsnak játsszuk ki a labdát, simán bedobja. Tíz közte! 26–16

38. perc:Pintea nagyon beindult 25–16

37. perc: újabb gyors gólváltás, Pintea ismét eredményes, de utána Niakate jön 24–16

36. perc: Rju betalál, de utána Kobylinska is 23–15

35. perc: Löseth most bedobja a hetest, Leynaud nem tudja védeni. 22–14

34. perc: újabb szenzációs figura, Blohm bedobja a végén. Kilencgólos különbség, ennyi még nem volt. 22–13

32. perc: tökéletes figura, Pintea fejezi be 21–13

32. perc:Foppa bedobja 20–13

31. perc: Niakate kihagyja a ziccert.

Elkezdődött a második félidő!

Vége a félidőnek, nyolc góllal vezet a Győri Audi ETO!

30. perc: labda szerzés, Nze Minko szenzációs ejtéssel bedobja a 20. gólt. 20–12

Újabb francia időkérés.

30. perc:Oftedal is zseniális, a győri lerohanás végén ő fejezi be a támadást góllal 19–12

29. perc: Oftedal ront .

28. perc: Toublanc szépít. 18–12

28. perc: eladják a franciák, a túloldalon Blohm betalál 18–11

27. perc: Löseth ziccerben a kapufát találja telibe, majd az ellentámadás során Nze Minko növeli a győri előnyt 17–11

26. perc: gyorsan kihasználjuk, Fodor Csenge! 16–11

26. perc: Foppát állítják ki, most mi vagyunk emberelőnyben.

25. perc: Löseth betört és gólt dob. 15–11

25. perc: Lukács lövését a szélről védi a kapus.

Győri időkérés.

24. perc: Kristiansen is két percet kap.

24. perc: Karlsson szépít, 15–10

23. perc: Lukács a szélről berepülve gólt dob 15–9

22. perc:Anne Mette Hansen megkapja a második két percét.

21. perc: Koblynska lövését védi Leynaud, majd az ellentámadásból Pintea eredményes 14–9

20. perc: Leynaud szerez labdát, majd a támadásból Oftedal szépen betörve gólt dob. 13–9

19. perc: Hansen elhibázza a lövést, fölé megy,

19. perc: újabb büntető, Glauser nem tudja védeni Koblynska hetesét 12–9

18. perc: Hansen betalál, 12–8

17. perc:Löseth nem hibázza el a hetest 11–8

16. perc: Blohm gólját nem adják meg, rálépett a vonalra.

15. perc: Leynaud szenzációsan védi Toublanc hetesét, a labda a kezében maradt…

14. perc:Foppa ismét betalál, de rögtön utána Oftedal jön 11–7

13. perc: labdaszerzés, Nze Minko bedobja 10–6

13. perc: Rju távolról hatalmas gólt dob 9–6

12. perc: Rju ront, majd Foppa ismét betalál. 8–6

11. perc: Leynaud előbb bravúrral véd, de marad a labda franciáknál. Foppa javít 8–5

11. perc: Anne Mette Hansen kap két percet.

Időt kértek a franciák.

10. perc:Leynaud bravúrral véd, majd az ellentámadásból Nze Minko belövi a nyolcaikat. 8–4

10. perc:Oftedal negyedik gólja! 7–4

9. perc: Faluvégi ront, Niakate szépít 6–4

8. perc: ismét Oftedal,6–3

7. perc: Leynaud hihetetlen, kivédi Fauske hetesét, majd a kipattanó után ismét véd!

6. perc: Oftedal parádés, már kettővel vezet az ETO! 5–3

6. perc:Blohm bedobja a hetest 4–3

5. perc: gyors gólváltás, Hansen betalál, majd Toublanc is. 3–3

4. perc: Faluvégi kihagyja, de Blohm javít, majd 2–2

3. perc: hetessel jönnek franciák, Fauske magabiztos, 1–2

2. perc: Rju lövése rossz, de Oftedal betalált 1–1

1. perc: a Győr kezdte a meccset, eladtuk a labdát, az ellentámadásból Lassource betalál 0–1

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 16:00-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Az negyeddöntő első mérkőzése Franciaországban 21–21-gyel ért véget. Így bármilyen győzelem a győriek továbbjutását jelenti a final fourba. Mivel ebben az évadban még érvényben van az idegenben szerzett gólok szabálya, a 21–21-nél kevesebb gólos döntetlen szintén Ambros Martín csapatának továbbjutását jelenti.

Sajtónyilvános edzést tartott csütörtökön az ETO, amelynek során az első, amit leszűrhetett a látogató, hogy kiváló hangulatban várja a Brest elleni negyeddöntő visszavágóját a Rába-parti társaság. A győriek irányítója, Stine Oftedal például úgy szökdelt az egyik mikrofon elől a másikhoz, mintha éppen a francia védőfal tagjai szeretné kicselezni, csak ezúttal a várakozásairól mesélt a média munkatársainak, miközben mindvégig fülig ért a szája.

„Rengeteg érzés kavarog bennem, ennek alapja még az előző heti mérkőzés – kezdte a norvég klasszis. – Akadt, amivel boldogok lehettünk a meccs után, büszke vagyok például arra, hogy az első félidő gyengélkedése után visszajöttünk, és döntetlent harcoltunk ki. Nagyon kemény küzdelem volt, és most szombaton is erre számíthatunk. Rengeteg apróságon dolgoztunk az edzéseken, remélem, hazai közönség előtt jobban játszunk majd.”

Oftedal akkor is elnevette magát, amikor az került szóba, hogy a Brest ellen szinte már megszokott eredmény a döntetlen. Ennek okát a szőke játékmester sem tudja, de azok után, hogy a negyeddöntő első felvonásának első félidejében a franciák már öt góllal is vezettek, tudta értékelni, hogy végül egyik fél sem kerekedett felül a másikon.

„Önmagunknak is feltettük a kérdést, vajon miért kezdtük rosszul az elmúlt néhány mérkőzést – folytatta Oftedal. Saját magunknak nehezítjük meg a feladatot, hiszen öt-hat gólos hátrányból visszakapaszkodni rengeteg energiabefektetést igényel. Úgy érzem, a meccsek elején nem elég feszes a védekezésünk, lassabbak vagyunk, nem égünk kellő hőfokon. Nem tehetünk mást, folyamatosan figyelmeztetni kell magunkat, hogy már az első pillanattól a megfelelő sebességgel játsszunk.”

Ha még videószalagra rögzítenék a mérkőzéseket, akkor az ETO játékosai biztosan rongyosra nézték volna a Brest elleni csata felvételét az elmúlt napokban. A norvég irányító kiváló ellenfélnek tartja a franciákat, akik nagyon felkészültek és tele vannak önbizalommal. Azonban az is látszott, hogy a győriek öt egyes védekezése egyáltalán nem ízlett nekik, és az sem, amikor az ETO agresszívabbá vált. Hátul kell tehát keménynek lenni, és ki kell használni a gyors indításból adódó lehetőségeket – ez lehet a recept a sikerhez.

„És ami még fontos: a szurkolóink támogatása, amely mindig különleges adalék a teljesítményünkhöz – tette hozzá Stine Oftedal. – Persze nem mindig ez dönt el egy találkozót, de hiszem, hogy rengeteg segítséget jelenthet számunkra a mérkőzésen.”