Négygólos előnyt szerzett Podgoricában a Ferencváros

2023.03.18. 15:51
Andrea Lekics három gólt vállalt az idegenbeli sikerből (Fotó: EHF)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 28–24-re legyőzte a Buducsnoszt Podgoricát a legjobb nyolc közé jutásért a női kézilabda Bajnokok Ligájában a párharc első mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
WHC BUDUCSNOSZT BEMAX (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–28 (13–15)
Podgorica, 1000 néző. V: Hatipoglu, Simsek (törökök)
BUDUCSNOSZT:
ATTINGRÉ – N. Bulatovics 1, Kepics 1, PLETIKOSZICS 4 (1), Godec, RAICSEVICS 9 (3), Pavicsevics 5. Csere: A. Popovics, Vukcsevics, Agovics 1, Tomova 1, Kadovics, Cardoso 2. Edző: Bojana Popovics
FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 7 (1), Klujber 4, Kisfaludy 2, Tomori, LEKICS 3 (1), Márton G. 3. Csere: Janurik (kapus), Bölk 3, Cvijics 1, STOLLE 5, Szucsánszki, Kukely, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 14. p.: 7–7. 19. p.: 10–12. 25. p.: 11–14. 36. p.: 14–19. 40. p.: 17–22. 46. p.: 20–25. 54. p.: 22–26
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 0/0
Bojana Popovics:
– A játékosaim hatvan percig harcoltak, amire büszke vagyok, de nem azt csinálták, amiben megállapodtunk, a második félidőben sokat hibáztak, nem használtuk ki a helyzeteinket. Ennek a csapatnak még tanulnia kell, de van még egy találkozó, ennél több kell a visszavágón.
Elek Gábor:
– Sok gondunk volt az elmúlt két hétben, nem számítottunk könnyű mérkőzésre, amely végig türelemjáték volt, alacsony támadásszámmal. Úgy érzem, kicsit feladtuk a lerohanásokat, de most a győzelem volt a legfontosabb, az pedig a miénk.

Ahhoz képest, hogy ingyen engedték be a nézőket a Moracsába, még félig sem telt meg a podgoricai csarnok, a Buducsnoszt együttesétől pedig pontosan azt kapta a Ferencváros női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén, amire számított, és ahogyan Elek Gábor edző a mérkőzés előtt jósolta: felállt fal ellen minden gól fájni fog.

A montenegróiak kőkemény védekezése végig a durvaság határát súrolta, plusz a hazai fal mögött nagyszerűen védett a francia Armelle Attingré, aki az első félidőben ziccert, átlövést és hetest is hárított. Szerencsére azonban a kapusok között nem volt különbség, mert ugyanezt Bíró Blanka is hozta a másik oldalon. Sőt a védelem keménységét illetően sem maradt alul a magyar csapat, az első félidőben Tomori Zsuzsa például úgy vágta arcon a hazaiak legtapasztaltabb játékosát, Milena Raicsevicset, hogy nézni is fájdalmas volt, az irányító arcát hosszú ideig kellett jegelni a kispadon, így csak a szünet után tudott visszatérni.

Az első harminc percet két góllal nyerte meg a Fradi, elsősorban a jobbátlövő Alicia Stolle és a jobbszélső Angela Malestein remekelt, a Podgorica pedig nagyon gyengén használta ki helyzeteit és szőtte a támadásait, amelyeknek hatvan perc alatt a fele sem zárult góllal. A hajrában rengeteg hazai hiba követte egymást, ám az FTC akkor is könnyedén őrizte néhány gólos vezetését, amikor nem játszott igazán jól. A meccs nem volt szép, a Fradi nem villogott, de nem is volt rá szüksége, mert pontosan úgy játszott Podgoricában, ahogyan kellett, fegyelmezetten és türelmesen, így 28–24-es győzelme teljesen megérdemelt. Négygólos előnnyel várja a jövő szombati visszavágót, jó esélye van arra, hogy huszonegy év után újra továbbjusson a BL egyenes kieséses szakaszában.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Véget ért a mérkőzés!

60. perc: Klujber is betalál a végén. 24–28

60. perc: Bölk lő átlövésgólt. 24–27

59. perc: Időt kér Elek Gábor.

59. perc: Pavicsevics érte be az indítást és talált be. 24–26

57. perc: Cardoso lő gólt a szélről. 23–26

55. perc: Malestein hetedik gólja töri meg a Fradi gólcsendjét. 22–26

55 perc: Időt kér a Buducsnoszt.

53. perc: Bíró megfogta Pletikoszics hetesét.

52. perc: Raicsevics már kilencnél jár. 22–25

51. perc: Kepicsnél nyílt ki a vendégek fala, ő pedig köszönte szépen és gól lőtt. 21–25

50. perc: Hiiába szerzett labdát Klujber, Attingré hatalmasat védett ziccerben.

49. perc: Időt kér a Ferencváros.

48. perc: Attingré bravúrral hárítja Klujber lövését.

46. perc: Raicsevics gól, amelyre Kisfaludy válaszol. 20–25

45. perc: Malestein lőtt a szélről. 19–24

44. perc: Kepics kapott két percet, Lekics pedig kihagyta a hetest.

42. perc: Lekics tartja a a négygólos különbséget. 19–23

42. perc: Raicsevics nem áll le, középen tört be és lőtt a kapuba. 19–22

41. perc: Cardoso sétált be és szerzett gólt, a találatára Klujber gyorsan válaszolt. 18–22

40. perc: Bölk veszi be a kaput. 17–21

40. perc: Pletikoszicsot küldik ki.

39. perc: Ismét Raicsevics, feljön háromra a Buducsnoszt. 17–20

37. perc: Raicsevics veszi be a kaput, de Lekics gyorsan válaszol. 16–20

35. perc: Pletikoszics válaszol, ismét négy van közte. 15–19

36. perc: Klujber talál be. 14–19

35. perc: Bíró ismét megfog egy Pavicsevics-lövést.

34. perc: Bölk szerez gólt, eddig a legnagyobb a különbség. 14–18

33. perc: Szép bejátszás, Kisfaludy talált be. 14–17

32. perc: Agovics lőtt gólt talptól. 14–16

31. perc: Lekics tört be, a kapott hetest pedig be is lőtte. 13–16

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első játékrésznek.

30. perc: Klujber kap két percet, Pletikoszics pedig értékesíti a hetest. 13–15 a félidőben.

30. perc: Malestein a kipattanót már belövi. 12–15

29. perc: Attingré fogta meg a hetest.

28. perc: Időt kért a Ferencváros.

28. perc: Jó indítás a hazai oldalon, Pavicsevics szerez gólt. 12–14

27. perc:Bölk lövését, védte Attingré.

26. perc: Hazai időkérés.

25. perc: Először van három közte, Cvijics. 11–14

24. perc: Márton kap labdát a szélen, remekül repül be és gólt szerez. 11–13

24. perc: Bulatovics találta fejbe Bírót, jár a két perc.

23. perc: Tomova szerez gólt. 11–12

21. perc: Attingré hárítja Bölk lövését, de Stolle visszaszerzi a labdát.

20. perc: Jó bejátszás után ismét Bíró véd, de a vendégek a hibát nem tudják kihasználni.

19. perc: Stolle lő a kapuba, szépen húzta szét a védelmet az FTC. 10–12

19. perc: Bíró védi Raicsevics hetesét.

18. perc: Bulatovics is feliratkozik a góllövők listájára. 10–11

17. perc: Stolle megszerzi a negyedik gólját is. 9–11

17. perc: Újabb hetes, ismét Raicsevics értékesíti. 9–10

17. perc: Malestein éles szögből talál be. 8–10

16. perc: Lekics kap két percet, Raicsevics pedig belövi a hetest. 8–9

14. perc: Márton veszi be a kaput szélről, majd a labdaszerzés után az indításból kettőre növeli a Fradi előnyét. 7–9

14. perc: Kettős emberelőnyben a vendégek, Godecs állt ki.

14. perc: Pavicsecics tette le a cundert Bíró mellett, egyenlítenek a hazaiak. 7–7

12. perc:Pavicsevics talál be. Popovics pedig két percet kap. 6–7

12. perc: Már megint Stolle, jelenleg háromnál jár. 5–7

11. perc: Ismét Stolle, majd szerencsés góllal válaszolnak a hazaiak, Bíróról pattant fel a labda, majd a saját válláról került a kapuba. 5–6

10. perc: Kisfaludy, majd Godecs is hibázik, ismét a Fradi támadhat.

9. perc: Cvijics kap két percet.

9. perc: Stolle fordult le gyönyörűen, Pletikoszics pedig gyorsan válaszolt. 4–5

8. perc: Klujber áll ki, Pletikoszics pedig betalál. 3–4

7. perc: Malestein már háromgólos, kettővel mennek a vendégek. 2–4

6. perc: Lekics lövését védte Attingré, de a túloldalon labdát szerez az FTC.

5. perc: Klujber tört be, a hetest pedig Malestein értékesítette. 2–3

4. perc: Kisfaludy kap két percet, Raicseivics pedig bepattintja az átlövést. 2–2

3. perc: Klujber szerez gólt, vezet a Ferencváros. 1–2

2. perc: Malestein válaszol, míg a hazaiak kihagyják a jobbszélről. 1–1

2. perc: Raicsevics értékesíti a hetes, az első gólt a Buducsnoszt szerezte. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kezdték a játékot!

Kék-fehérben lép pályára a Buducsnoszt, a Ferencváros zöld-fekete szerelésben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Két évvel ezelőtt fájdalmas körülmények között búcsúzott a Ferencváros a Buducsnoszt elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben. Az első mérkőzést a montenegrói együttes három góllal nyerte meg odahaza, majd a budapesti visszavágó fél­idejében már hat góllal vezetett. Innen kezdett őrült rohanásba a Fradi, a hajrára fordítani tudott, sőt volt, hogy már két góllal vezetett – végül nem sikerült továbbjutnia, csak egy góllal, 29–28-ra nyert.

„A tavalyi, Ljubljana elleni búcsú is fájó volt, de a két évvel ezelőtti talán még emlékezetesebb. Nagyon fontos lenne most továbbjutni”– mondta Elek Gábor, az FTC mestere.

A zöld-fehérek péntek reggel utaztak el a mérkőzés helyszínére. Nem mondhatni, hogy ideális volt a felkészülésük, hiszen többen sérüléssel, betegséggel küzdöttek az elmúlt napokban. A szakmai stáb bízik abban, hogy mindenki hadra fogható lesz, de csak szombaton, az összecsapás napján derül ki, ki léphet végül pályára a páros csata első mérkőzésén.

„Hosszabb szünet után lépünk pályára a Bajnokok Ligájában, ám volt pauza a válogatottak programja miatt is, ezek után azért mindig nehéz újra összekovácsolni a társaságot. A Vác elleni keddi bajnokin még hiányzott a sebességünk, de nem lehetnek kifogásaink”– jelentette ki Elek Gábor.

A két csapat az elmúlt években rengeteg mérkőzést vívott egymás ellen. A Ferencváros edzője nem vár nagy meglepetést az ellenféltől, szerinte a montenegróiak stílusa nem változott, igyekeznek lassítani a játékot, a védekezésük továbbra is kemény és fegyelmezett, míg támadásban erőltetik az egy az egy, illetve kettő a kettő elleni játékot, nem siettetik az akciók befejezését.

„Kulcskérdésnek látom, hogy ne vegyük fel az ő tempójukat, hanem erőltessük rájuk a miénket– folytatta Elek.  – A két mérkőzésből álló párharcokat természetesen jelentősen befolyásolja az első mérkőzésen elért eredmény, de nehezen tudom elképzelni, hogy ezúttal már Podgoricában eldőljön a továbbjutás – bármelyik fél javára.”