Csoportelsőként BL-elődöntőben a Győr

2013.03.02. 15:52
Heidi Löke (zöldben) akcióban (Fotó: Török Attila)<br />
A Győri Audi ETO KC 30–24-re nyert hazai pályán a Larvik ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, ezzel biztosította helyét az elődöntőben, ráadásul mivel a címvédő Podgorica 20–20-as döntetlent játszott a Randers vendégeként, a magyar csapat két fordulóval a vége előtt megnyerte középdöntős csoportját.

1. FÉLIDŐ

1–5. perc: Leganger és Lunde is védte a kapujára tartó első lövést. Rédei-Soós is hiába próbálkozott, Breivang pedig a kaput sem találta el. A 3. perc végén Görbicz talpról, test mellől szerezte meg az első gólt, majd Amorim is betalált egy szép testcselt követően. Riegelhuth a szélről felkanyarodva lőtte át a falat, már Lunde sem volt ezután hibátlan. 2–1

6–10. perc: Pontatlan győri támadás után Hammerseng indult és értékesítette a ziccert, de Rédei-Soós azonnal visszavette a vezetést. Sulland átlövését könnyedén védte Lunde. Leganger sem kezdett rosszul, Görbicz hétméteresét hárította, de Lekics lövésével szemben már tehetetlen volt. Breivang is talpról tüzelt, szintén eredményesen. Rédei-Soós második találatához egy blokkoló kéz segítségére is szükség volt, míg Breivang úgy vette be a hazai kaput, hogy közben kapott egy pofont. 5–4

11–15. perc: Lekics ügyesen került helyzetbe, de azt kihagyta. Az első norvég hetest Riegelhuth belőtte, pedig Lunde hozzáért a labdához. Leganger védett, Hammerseng lőtt, előnybe került a Larvik (5–6). Radicsevics a szélről egyenlített. Amorim előbb keményen megfogta Sullandot, majd ellökte egyik ellenfelét, sárga lap lett a jutalma. Thea Mörk előbb harcosan labdát szerzett, majd néhány másodperc múlva gólt lőtt. Amorim mintaszerű átlövéssel válaszolt. 7–7

16–20. perc: Szepesi is megszerezte első gólját, ismét az ETO vezetett. Az első idegborzoló játékvezetői döntést (Radicseviccsel szemben szabálytalankodtak, ám belemenést fújtak ellene) követően újból egyenlítettek a vendégek. Nem sokáig örülhettek ennek, két győri gól következett. 10–8

21–25. perc: Szepesi ejtésével 3–0-s győri rohamot láthattunk. Lunde védésével folytatódott a játék, majd Breivangot másodszor is kiállították két percre. Szepesi újabb találatával már néggyel ment az ETO. Hogy ne legyen minden szép, Lökét is kiállították. Amorim is követte a padra, kettős emberhátrányba került a Győr. Blanco beállóból volt eredményes. 12–9

26–30. perc: Edin használta ki a nagy területet, Ambros Martín 12–10-nél időt kért. Öt másodperccel Amorim kiállításának letelte előtt a vendégek is időt kértek. Sullandra jött ki a figura, egy gólra zárkózott a Larvik. Végre kiegészült a Győr, Lekics meg is törte a gólcsendjét. Hammerseng harmadik góljával ismét csak egy volt közte (13–12). A rutinos norvég klasszis a védelemben sem tétlenkedett, Görbicz szája bánta, de legalább emberelőnybe került az ETO, amit Orbán Adrienn használt ki egyből. Blanco harcolt ki büntetőt, Riegelhuth nem hibázta el. Az izraeli bírópáros erősen véleményes belemenést ítélt Lekics ellen. Az utolsó szó a félidőben Amorimé volt, góljának köszönhetően 15–13-as előnnyel vonulhatott pihenőre a magyar csapat. 15–13

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: Szepesi elügyetlenkedte támadásban, Riegelhuth hetesből szerezte meg a második félidő első gólját. Lekics felavatta a Legangert váltó Rantalát. A 44 éves dán kapusnak Amorim is lőtt egy gólt (17–14). Sulland átlövését újra jól olvasta Lunde, Radicsevics ziccerénél ugyanakkor Rantala „analfabéta” volt. 18–14 az ETO-nak, norvég időkérés. 18–14

36–40. perc: Löke emberelőnyben, indításból szerezte meg első gólját, öttel vezetett a Győr. Görbicz lövését spárgázta ki Rantala, majd Edin villant meg. Amorim passzából Lekics állította vissza az ötgólos különbséget. Amorim pihenhet két percig kétkezes lökését követően. Szerencsére a vendégek két támadást is gól nélkül zártak. 20–15

41–45. perc: Edin lövését Lunde hárította, 0–0-val kihúzta az emberhátrányt a Győr. Rantala védése után Mörk került nagy helyzetbe a másik oldalon, és bevarrta a léc alá a labdát. Görbicz büntetőjére Leganger állt vissza a kapuba, de hiába ment be. Mörk újabb lövését Lunde védte, de a továbbcsúszó szélső elvitte a kapus lábát, aki így rövidebb ápolásra szorult. Szepesi a szélről berepülve lövés helyett Lökének passzolt, aki beállóból nem hibázott. Hammerseng átlövésből kozmetikázta az eredményt. 22–17

46–50. perc: Ismét gondba került az ETO a visszarendeződésnél, Breivang büntetett. Görbicz varázsolta Lökéhez a labdát, ő pedig a hálóba juttatta. Hammerseng átlövése nem nagyon lehetett volna pontosabb, Lunde azonban hatalmas bravúrral kiütötte a labdát. Két újabb rossz győri támadás után Riegelhuth és Mörk indításból volt eredményes (23–20). Ambros Martín magához hívta játékosait, akik kisebb hullámvölgybe kerültek. 23–20

51–55. perc: Sikerült megállítani a Larvik rohanását (Lekics talált be), 24–20-nál a norvégok kértek időt. Amorim Rantala feje fölé bombázott, Sulland a kapu bal oldalába. Ezután a két irányítóklasszis következett: Görbicz betalált, Hammerseng nem. Amorim talált rést a falon, onnantól pedig már rutinmunka volt a számára. Lekics bal kézzel játszotta meg Lökét, aki szintén betalált. 28–21

56–60. perc: Orbán indult meg, és rendkívül lazán tette be a bal alsóba Leganger mellett a labdát. Eldőlt a mérkőzés, Herr Orsolya váltotta a hazai kapuban Lundét, és mezőnyben is pályára kerültek a győri fiatalok. Herr tehetetlen volt Riegelhuth hetesével szemben, de ez már senkit sem érdekelt, mint ahogy Edin gólja sem. Sirián Szederke is betalált, Herr pedig még védett egyet, így 30–24-re nyert a Győr, amely csoportelsőként biztosította helyét a Bajnokok Ligája elődöntőjében. 30–24

NŐI KÉZILABDA BL, KÖZÉPDÖNTŐ
I. CSOPORT, 4. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–LARVIK (norvég) 30–24 (15–13)
Győr, 2000
néző. V: Cohen, Perec (izraeliek)
GYŐR: LUNDE – Radicsevics 2, Rédei-Soós 2, GÖRBICZ 4 (1), LÖKE 4, LEKICS 5, Szepesi 3. Cs: Herr O. (kapus), AMORIM 7, Kovacsics, Orbán 2, Hornyák D., Korsós, Sirján 1
LARVIK: Leganger – RIEGELHUTH 6 (4), Sulland 2, BREIVANG 3, Blanco 2, HAMMERSENG 5, T. Mörk 3. Cs: Rantala (kapus), Larsen, Edin 3, K. Breistöll
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 10. p.: 5–3. 12. p.: 5–6. 16. p.: 8–7. 24. p.: 12–8. 28. p.: 13–12. 35. p.: 18–14. 42. p.: 20–16. 48. p.: 23–20. 53. p.: 25–20. 56. p.: 29–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
Randers (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 20–20

VÉLEMÉNYEK

„A két héttel ezelőtti győzelmünk ellenére ma is százszázalékos teljesítményt kellett nyújtanunk, nagyon kemény meccsre számítottunk, és végül ez is lett belőle. Összességében elégedett vagyok a csapattal, mert rengeteget dolgozott a mai mérkőzésen is. Azt, hogy ezzel a győzelemmel bejutottunk az elődöntőbe, ajándéknak tekintem, amelyet igazán megérdemelt a csapat. Ennek ellenére nem kezeljük pihenésképpen a további mérkőzéseket, nem spekulálunk, ezután is maximális teljesítményt fogunk nyújtani” – mondta a mérkőzés után Ambros Martín, a Győr vezetőedzője.

Andrea Lekics, aki a meccsen 5 fontos gólt szerzett, az alábbiakat nyilatkozta: „Nagyon fair játék volt a mai, köszönjük az ellenfelünknek! Az elmúlt két hétben is nagyon sokat készültünk a visszavágóra, tudtuk, hogy mindent bele kell adnunk, mert a Larvik ellen még egy győzelem után, hazai pályán sem lehet biztosra menni. A siker kulcsa a második félidő volt, amikor a hatékony védekezéssel nagyobb előnyt szereztünk. Ezt a védekezést a továbbiakban is tartani szeretnénk.”

A Larvikot irányító Ole Gustav Gjekstad értékelése: „Az otthoni vereségünk ellenére győzelmi szándékkal érkeztünk, mert a csapatunk idegenben is kemény ellenfél. Azonban sok hibát követtünk el, amit nem engedhettünk volna meg. Ezek után célunk a csoportban a második hely, és ha ez sikerül, akkor a Győrrel találkozhatunk még az idei BL-ben.”

A norvég csapatkapitány Karoline Breivang így nyilatkozott: „Gratulálunk a Győrnek az elődöntőbe jutáshoz, tényleg győzni szerettünk volna ma, annak ellenére, hogy tudjuk, a Győrt nagyon nehéz otthon megverni. Mindent bele kellett volna adnunk, el kell ismernünk, hogy a Győr ma jobb volt nálunk.”