A németek elleni siker után négy ponttal, az élről kezdjük a középdöntőt (Fotó: AFP)

 

 
Remek siker a németek ellen, az élről kezdjük a középdöntőt!

A mieink csoportgyőztesként, a maximális négy ponttal mentek tovább a középdöntőbe, amelyet az élről kezdenek. A másik csoportból csütörtökön Brazília, szombaton Lengyelország, míg hétfőn Spanyolország lesz az ellenfél az I. csoportban, mindhárom meccsünk 18 órakor kezdődik.

A célként kitűzött negyeddöntőhöz az első két helyen kell végeznünk a következő körben. Ehhez remek alapot teremtett a németek elleni siker.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (2021. január 13–31., Egyiptom)
KÖZÉPDÖNTŐ
I. CSOPORT (ÚJ FŐVÁROS)
1. 21.15.30
Uruguay–Lengyelország 
1. 21.18.00
MAGYARORSZÁG–Brazília 
1. 21.20.30
Spanyolország–Németország 
1. 23.15.30
Uruguay–Spanyolország 
1. 23.18.00
Lengyelország–MAGYARORSZÁG  
1. 23.20.30
Németország–Brazília 
1. 25.15.30Brazília–Uruguay
 
1. 25.18.00Spanyolország–MAGYARORSZÁG 
1. 25.20.30
Lengyelország–Németország 

AZ I. CSOPORT ÁLLÁSA
   1. MAGYARORSZÁG 2 2 73–46 +27  4  
   2. Spanyolország 2 1 1 56–55 +1  3  
   3. Németország 2 1 1 71–43 +28  2  
   4. Lengyelország 2 1 1 59–50 +9  2  
   5. Brazília 2 1 1 52–62 –10  1  
   6. Uruguay 2 2 32–87 –55  0  

II. CSOPORT (KAIRÓ)
1. 21.15.30
Japán–Argentína
 
1. 21.18.00
Horvátország–Bahrein 
1. 21.20.30
Dánia–Katar 
1. 23.15.30Katar–Bahrein 
1. 23.18.00Argentína–Horvátország  
1. 23.20.30
Japán–Dánia 
1. 25.15.30Bahrein–Japán 
1. 25.18.00Argentína–Katar 
1. 25. 20.30Dánia–Horvátország 
A II. CSOPORT ÁLLÁSA
   1. Dánia 2 2 65–40 +25  4  
   2. Horvátország 2 1 1 55–53 +2  3  
   3. Katar 2 1 1 55–55 0 2  
   4. Argentína 2 1 1 44–52 –8  2  
   5. Japán 2 1 1 58–60 –2  1  
   6. Bahrein 2 2 41–58 –17  0  

III. CSOPORT (BORG EL-ARAB)
1. 20.15.30
Svájc–Izland 
1. 20.18.00
Franciaország–Algéria 
1. 20.20.30
Portugália–Norvégia 
1. 22.15.30
Svájc–Portugália 
1. 22.18.00
Izland–Franciaország 
1. 22.20.30
Norvégia–Algéria 
1. 24.15.30
Algéria–Svájc 
1. 24.18.00
Izland–Norvégia 
1. 24.20.30
Portugália–Franciaország 
A III. CSOPORT ÁLLÁSA
   1. Portugália 2 2 51–42 +9  4  
   2. Franciaország 2 2 53–48 +5  4  
   3. Izland 2 1 1 62–49 +13  2  
   4. Norvégia 2 1 1 55–53 +2  2  
   5. Svájc 2 2 49–56 –7  0  
   6. Algéria 2 2 43–65 –22  0  

IV. CSOPORT (KAIRÓ)
1. 20.15.30
Észak-Macedónia–Szlovénia 
1. 20.18.00
Orosz csapat–Egyiptom 
1. 20.20.00
Svédország–Fehéroroszország  
1. 22.15.30Észak-Macedónia–Orosz csapat 
1. 22.18.00
Egyiptom–Fehéroroszország 
1. 22.20.30
Szlovénia–Svédország  
1. 24.15.30
Fehéroroszország–Észak-Macedónia 
1. 24.18.00
Szlovénia–Egyiptom 
1. 24.20.30
Orosz csapat–Svédország 
A IV. CSOPORT ÁLLÁSA
   1. Svédország 2 2 56–43 +13  4  
   2. Orosz csapat 2 1 1 63–57 +6  3  
   3. Egyiptom 2 1 1 61–43 +18  2  
   4. Szlovénia 2 1 1 54–56 –2  2  
   5. Fehéroroszország 2 1 1 57–61 –4  1  
   6. Észak-Macedónia 2 2 39–70 –31  0  
EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
DÖNTŐ (KAIRÓ)
1. 31. 17.30 A két elődöntő győztese
 
       
BRONZMÉRKŐZÉS (KAIRÓ)
1. 31. 14.30 A két elődöntő vesztese
 
       
ELŐDÖNTŐ (KAIRÓ)
1. 29. 17.30 1. negyeddöntő győztese–2. negyeddöntő győztese
 
1. 29. 20.30 3. negyeddöntő győztese–4. negyeddöntő győztese  
       
NEGYEDÖNTŐ
1. 27. 17.30 A II. csoport 1. helyezettje–A IV. csoport 2. helyezettje
 
1. 27. 20.30 A IV. csoport 1. helyezettje–A II. csoport 2. helyezettje  
1. 27.17.30
Az I. csoport 1. helyezettje–A III. csoport 2. helyezettje 
1. 27.20.30A III. csoport 1. helyezettje–Az I. csoport 2. helyezettje