Férfi kézilabda NB I: tíz góllal nyert a Veszprém Gyöngyösön

CS. M.CS. M.
2020.10.17. 19:39
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Telekom Veszprém tíz góllal győzte le idegenben a gyöngyösieket (25–35).

A mezőny legeredményesebb játékosa a veszprémiek északmacedón balszélsője, Dejan Manaszkov volt, aki mind a 12 lövését gólra váltotta.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 25–35
(12–17)
Gyöngyös, 650néző.V:Bócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS:Tóth M. –Urbán1,Markez2,Duris1,Vilovszki2,HERCEG5,Varsandán M.5 (2). Csere:Merkovszki (kapus), Gerdán, GRÁF2 (2),Hegedűs1,Gábori1,Németh T., Ubornyák2,Halász2,Papp B.1. Edző:Konkoly Csaba
VESZPRÉM:CORRALES – Lékai2,Tönnesen2, BLAGOTINSEK5,Moraes1,Lauge1,MANASZKOV12. Csere:Cupara (kapus), J. Omar3,MARKUSSEN3,Ligetvári, Gasper Marguc3 (1),Mahé3,Maqueda. Edző:David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–4.12. p.:4–6.18. p.:6–8.24. p.:10–13.36. p.:14–20.42. p.:17–26.48. p.:19–29.54. p.:22–32
Kiállítások:
10, ill. 4 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 1/1
Konkoly Csaba:
– A Veszprém ellen is ugyanolyan motiváltan készültünk, mint bármely más csapattal szemben. Az első játékrészben talán három perc kihagyás történt a játékunkban, az a vendégek erejét mutatja, hogy így is ötgólos előnyt szereztek a félidőre. A szünet után már többet hibáztunk, ennek ellenére elégedett vagyok, nagyon jó volt a mentalitásunk.
David Davis:– Nem kezdtünk olyan intenzitással, ahogy azt szerettük volna, noha az eredmény jól alakult számunkra. Összességében ez a játék nem állt távol attól, amit vártam. A gyöngyösi nagyon nehéz pálya, itt minden csapat szenvedni fog.

1. Veszprém 8 8 304–161 +143 16
2. Szeged 4 4 133–97 +36 8
3. FTC 4 4 124–88 +36 8
4. Gyöngyös 5 3 2 139–138 +1 6
5. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5
6. Budakalász 7 2 1 4 181–203 –22 5
7. Csurgó 5 2 3 128–141 –13 4
8. Komló 2 1 1 55–51 +4 2