Hiába állt fel a padlóról a Szeged, a Veszprém nyerte a szuperrangadót

2022.10.22. 15:50
Apró lépést tett a hazai dominancia visszaszerzése felé a jó formában lévő Telekom Veszprém, amely 31–26-ra megverte odahaza a bajnoki címvédő Pick Szegedet.
A képre kattintva galéria nyílik (Fotók: Török Attila)

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–PICK SZEGED31–26
(16–10)
Veszprém, 5000 néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM:Corrales – GASPER MARGUC 4 (1), J. Omar 3 (1), Lauge 3, Pesmalbek 2, ED-DERA3, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, NENADICS4, NILSSON4, Ilic Z. 1, Lukács P., Sipos, VAJLUPAU5 (3), Elísson. Edző: Momir Ilics
SZEGED:ALILOVIC – Bombac 3, Tönnesen 1, Gaber 1, Mackovsek 1, Bodó, BLONZ7 (5). Csere: Rosta M., SOSTARIC6 (2), MARTINS6, Garciandía 1,B. Radivojevics.Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 10. p.: 4–2. 19. p.: 11–3. 28.p.: 15–10. 37. p.: 18–15. 42.p.: 20–18. 45. p.: 21–20. 54. p.: 26–24. 58. p.: 29–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 9/7
Momir Ilics:
– Boldog vagyok, hogy nyertünk. Büszke vagyok játékosaimra, köszönet a szurkolóknak a nagyszerű biztatásért. Jól kezdtünk, sikerült nagyobb különbséget kialakítanunk, a második félidőben viszont sok helyzetet elhibáztunk, illetve Alilovic nagyon jól védett. Nehézséget okozott Jahja Omar kiválása, Laugénak kellett jobbátlövőt játszania, de meg tudtuk oldani a helyzetet, örülök, hogy sikerült megvernünk a Szegedet.
Juan Carlos Pastor: – Természetesen rosszul jött, hogy Rosta gyorsan piros lapot kapott, hiszen támadásban és védekezésben is fontos emberünket veszítettük el. A Veszprém el is tudott lépni nyolc góllal. Pozitívum, hogy csapatként küzdöttünk, és sikerült visszajönnünk a meccsbe. Amikor felzárkóztunk, hibáztunk, amit a hazaiak azonnal kihasználtak. Sajnos nem tudtuk kontrollálni a meccset a nagyon jó Veszprém ellen. Kikaptunk, de örülök, hogy egy csapatként harcoltunk. Sok a sérültünk, várjuk, hogy visszatérjenek, nagyon sok munka vár még ránk.

Bizonytalanul kezdte a két csapat 138. bajnoki rangadóját a Pick Szeged, mely hamar többgólos hátrányba került a Telekom Veszprém otthonában. A vendégek lehetőségeit alapvetően behatárolta, hogy nem gyógyult fel teljesen a beálló Bánhidi Bence, ráadásul tovább nehezítette Juan Carlos Pastor helyzetét, hogy Rosta Miklós a nyolcadik percben piros lapot kapott, ami a nyilvánvaló fault ellenére inkább kétperces kiállítást ért volna, semmint véglegeset.

Ezzel viszont a játékvezetők kicsit saját magukat is belekényszerítették abba a helyzetbe, hogy valamivel több, mint húsz perccel később Jahja Omarnak kellett felmutatniuk a pirosat, amely ugyancsak két percet ért volna - egy biztos, egyik eset sem volt szándékos, de mindkét döntésnek nagy súlya volt.

A vendégcsapat erőtlenül, bizonytalanul játszott az első félidő nagy részében, mintha a játékosai bizonyos játékhelyzetben nem értenék meg egymást, és mivel Matej Gaber maradt az egyetlen beálló, Pastornak olykor vészmegoldásokhoz kellett nyúlnia, így néha például a balátlövő Borut Mackovsek is fel-feltűnt ebben a pozícióban.

Az első harminc percben Rodrigo Corrales elképesztően védett, igaz, a Szeged sokszor lövésig sem tudta vezetni a támadásait, ráadásul az első tíz kísérletéből csak három talált utat a kapuba, ekkor úgy nézett ki, az idény első bajnoki rangadóját simán megnyeriaz Építők, amely már nyolc góllal is vezetett a Szeged ellen.

Valószínűleg a hazaiak is egyre inkább ezt érezhették, mert a szünetre teljesen belekényelmesedtek a meccsbe, átvették a játékot tudatosan lassító Szeged tempóját ahelyett, hogy hazai pályán diktáltál volna azt. És ez a hozzáállás nem változott meg a második félidőre sem, amelynek közepére egy gólra hozták vissza magukat a vendégek, köszönhetően annak, hogy Miguel Martins remekül mozgatta a csapatot, Alexander Blonz megbízhatóan értékesítette a heteseket, Mirko Alilovic pedig fantasztikus teljesítményt nyújtott a kapuban, csapata felzárkózása előtt hat perc alatt öt védést mutatott be, gyors egymásutánban Bjarki Már Elísson, Manuel Strlek és Rasmus Lauge sem tudta bevenni a kapuját.

A hajrára ébredt fel a Telekom Veszprém, melynek élére Petar Nenadics állt, és tartotta a néhány gólos vezetést, a vége pedig hatalmas izgalmakat hozott, többféleképpen is alakulhatott volna az eredmény. A kulcshelyzet két perccel a vége előtt jött el, amikor a szerb balátlövő eladta a labdát, de amikor Dean Bombac az üresen álló hazai kapuba lőhetett volna, Dragan Pesmalbek blokkolni tudta a lövését, így a vendégek nem tudtak felzárkózni, az utolsó percben pedig Nenadics újabb góllal bebiztosította a győzelmet.

A Telekom Veszprém 31–26-ra nyerte meg az idény első rangadóját az ősi rivális Pick Szeged ellen, ezzel másfél év után először tudta hazai pályán legyőzni. Nem utolsósorban a Bajnokok Ligája után megőrizte hazai veretlenségét is, a Szeged pedig ugyan veszített, óriási tartásról tett tanúbizonyságot azzal, hogy hiányos csapattal, hét-nyolc mezőnyjátékossal le tudta dolgozni jelentős hátrányát, és a hajráig versenyben tudott maradni.

14. Budai Farkasok66161–189–280

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Bombac jobbal 8-ról a léc fölé lő...

60. perc Bombac ismét eladja, Nilsson önzetlen, Strleket ellökik ziccerben. Hetes. Vailupau ballal a léc alá pattint, középre.

59. perc Nenadics átlövése a bal sarokba pörög a blokkról, ELDŐLT.

58. perc Ilics időt kér. 29–26

58. perc Nenadics eladja, de a hazaiké. Megúszta. A légiós átlövésből a bal alsóba lő, egy védőn megpattant a labda, Pechmalbec meg blokkolja Bombac lövését, üres volt mögötte a kapu. MOST DŐLT EL?

57. perc Blonz jobbal a bal felsőbe húzza a labdát! 28–26!

57. perc Pechmalbec első villanása, a legjobbkor a csapata szempontjából. Mackovsek kiharcol gyorsan egy hetest.

56. perc Bodó eladott labdája után Strlek a hatosig futhat, eldőlt? Bodót lecseréli Pastor, és jól leszidja. Bombac közben behatol a falba Tönnesen tüneményes passza és elzárása után. Zseniális. 27–25

54. perc Bombac lövőcsel után átlövésből eredményes.

Annak ellenére, hogy a Veszprém–Szeged összecsapás mindig presztízscsata, a szombatinak talán nincs akkora tétje, hiszen a bajnoki döntőt úgyis ez a két gárda vívja majd, ugyanakkor a győztes közelebb kerülhet a finálébeli pályaelőny kiharcolásához. A hazaiak számára viszont sokkal nagyobb a jelentősége, hogy visszavegyék a kezdeményezést.

53. perc Szegedi időkérés.

52. perc Nenadics eladja, Sostaric meg üres kapus gólt szerez! 25–23! Nilsson befordul hamar.

51. perc Sipos védekezik Bombac ellen, hetes. Blonz ellövi a labdát Corrales feje mellett, majd rohan is elnézést kérni. De gól a gól.

51. perc Nenadics formában, szép betörés, 25–21 már.

50. perc És Bombac ismét könnyű passzt ront!

50. perc Lauge keze Bombac orrán... videózás. Vagy Sipos ütött először? Két perc Laugének.

49. perc
Nenadics kiharcol egy hetest Mackovsek mellett, Vailupau ballal a kapus lába között eredményes!

48. perc Mackovsek és a Vailupau passza után eredményes Nenadics gólváltása.

47. perc
Nenadics vetődve fog labdát védekezés közben.

47. perc Corrales véd egyet, a jobb szélről vallal Vailupau irgalmatlan nagy gólt lő!

46. perc Garciandía kihasználja Martins zárását, Pechmalbec lövése is a lécen csattan. 21–20, ki hitte volna ezt a 10. percben...

45. perc
Lauge bombája majdnem széttöri a lécet, Rosta adja vissza labdát a lelátóról.

44. perc Kétszer is véd Corrales, de mindig a szegedieké a kipattanó, Sostaric szinte a gólvonalig repül, ballal a bal felsőbe lő.

42. perc Elderaa megindul Tönnesen mellett, hetes. Ballal a jobb felsőbe varázsolja a labdát Vailupau.

Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló

41. perc Húsz tizennyolcnál.

40. perc Gaber első gólja, Ilics a lécre lő, Bombac ismét eladja, de Alilovic kirúgja a jobb sarok elől Lauge ziccerét! Blonz a bal szélen betör, hazai időkérés!

39. perc Corrales fogja a jobb felső előtt Tönnesen lövését, Alilovicé azonban Strlek ziccere.

39. perc Kissé jobbról 9-ről jobbal Lauge szétlövi a jobb felső sarkot!

38. perc Bombacot felrúgják (!), Blonz jobbal a bal felsőbe lő!

37. perc Alilovic fogja Lauge próbálkozását, és ad egy gólpasszt Sostaricnak... Vailupau bombagóllal válaszol!

36. perc Gaber ziccere a kapusé, de löki őt Pechmalbec. Blonz jobbal a jobb alsóba lő, 18–14!

35. perc Bombac ad egy gólpasszt Eldeaának. Elísson is kap egy passzt a Bombactól, de beugorva Alilovicba lő!

34. perc Tönnesen ellök Eldaraát, hetes, Alilovic elkapja a bal felső előtt Elísson hetesét!

33. perc Ilics magasra felugrik a blokk előtt... és a földre leesve ballal a bal alsóba lő hétről. Tönnesen átlövésből válaszol.

32. perc Kiegészült a Veszprém, de rossz a támadás, Garciandía a hatosig rohanhat.

31. perc Corrales védi Bombac ziccerét, de hetes. Blonz jobbal a bal sarokba lő, Cupara mehet vissza a kispadra. 16–11

31. PERC FOLYTATJUK!

NS-szakértő: Zubai Szabolcs, 211-szeres magyar válogatott
Nagyon egyszerű a képlet: a Szegednek mindenképpen javítania kell Veszprémben, még úgy is, hogy most nem érzem, hogy sikerül. Látványosan megtört a kapcsolat az edző és a játékosok között, bár ez szerintem már az előző évad végén sem volt rendben. Momir Ilics csapata jobb passzban van, egy lépéssel előrébb jár, ugyanakkor ilyen rangadó esetében sosem tudni, mikor fordul a kocka. A legutóbbi döntő előtt is azt mondtam, hogy a Veszprém az esélyesebb, de amikor Rosta Miki belőtte a végén a győzelmet jelentő gólt, én voltam a legboldogabb. Abból a mérkőzésből meríthet erőt a Szeged, amely ugyan rossz sorozatban van a Bajnokok Ligájában, a Szeged–Veszprém rangadó mindig más és több, mint egy Kielce, Kiel, Barca vagy PSG elleni összecsapás. Abból most sem lehet kiindulni, ami a BL-ben történt. Az erősítésre sem érdemes fogni semmit, mindkét edző megkapta, akit akart, azzal dolgozhat, akivel akar. Ilics ott cserélt, ahol szeretett volna, Juan Carlos Pastor pedig direkt nem akart igazolni, azt kérte, azzal a csapattal dolgozhasson, amelyikkel eddig. Ha tippelnem kell, Veszprém-győzelmet jósolok.

Mivel Pastor jövője is kockán forog, szombaton érte is játszanak majd a játékosok – a mérkőzés kimenetelének ezért kettős jelentősége van: súlya lesz annak, hogyan játszanak, és mi lesz a végeredmény.

Nagy kérdés, hogy visszatér-e az együttes legjobbja, a beálló Bánhidi Bence, aki a magyar válogatott Litvánia és Grúzia elleni Európa-bajnoki selejtezőjét ujjsérülés miatt hagyta ki, de mikor drótoznák össze, ha nem most, a Veszprém elleni rangadóra? És ne feledjük, hogy mégiscsak a Pick Szeged a bajnoki címvédő, szinte ugyanez a csapat győzte le júniusban a Veszprém Arénában az Építőket.

Sokszor mondják, hogy a Veszprém–Szeged párharc olyan, mint egy Bajnokok Ligája-összecsapás, ez azonban egyszerűen nem igaz. Sokkal fontosabb annál, még akkor is, ha ez csak alapszakaszmeccs lesz, ami érdemben nem dönt semmiről. Egy győzelem esetén viszont újra esélyt kapna a Pastor-alakulat arra, hogy lendületbe jöjjön, tovább építkezzen, a tréner körül pedig nem fogyna tovább a levegő. Ráadásul a BL-továbbjutás a gyenge rajt ellenére egyáltalán nem úszott még el, a szombati hazai rangadó után a Szeged is nyugodtan koncentrálhatna arra, hogy a kupában javítson.

Forma...
A Bajnokok Ligáját olyan rosszul kezdte a Tisza-parti gárda, mint még soha, négy vereséggel. Sorrendben a Barca (28–35), a Nantes (30–35), a THW Kiel (29–34) és az Aalborg (29–41) ellen nem tudott még pontot sem szerezni, ráadásul az első és az utolsó találkozót a Pick Arénában rendezték, a Barcelona ellenit nyolcezer szegedi szurkoló előtt. A vereségsorozat mentálisan olyan mélypontra sodorta a magyar bajnokot, amilyet Pastor irányítása alatt még sosem kellett átvészelnie, így nem csoda, ha a hírek szerint a spanyol edző állása is tét az elkövetkező meccseken. Eddig a tréner mindig jól kezelte a kisebb-nagyobb krízishelyzeteket.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Eldaraa a jobb szélről eredményes, Corrales meg védi Blonz ziccerét! 16–10!

29. perc Sostaric vs. Cupara... és bal lábbal véd a kapus!

29. perc Siposnak meg két perc? Ő Martins kezéhez csapott.

29. perc Újabb videózás, ketten lökik el a bevetődő szegedit. OMAR JAHJÁNAK PIROS LAP. Torkon ütötte Martinst.

28. perc Torkon vágja ballal Nilsson? Videózás. Két perc csak.

28. perc Nilsson hasba rúgja lendítés közben Mackovseket, miközben felemeli őt a levegőbe Gaber. Nenadics lövése a lécen csattan, Gaber a földön marad most.

28. perc Hazai időkérés.

27. perc Martins kitámaszt, nagy gólt lő 9-ről. Újabb rossz hazai támadás, Nenadics a "tettes", Blonz-gól a válasz betörésből, majd beugrásból a bal szélről.

25. perc Sostaric bedobja a Marguc által kiharcolt hetest, majd eredményes az beállós is.

24. perc Martins jobbal a bal alsóba lő a földről, nyolcról, Nilsson elől. Elderaa pattintott passzával bevetődhet Nilsson, a bal sarokban a labda.

23. perc Corrales eléri a bal sarok előtt Blonz tekerését. 13–6

22. perc Nilsson beállóból, Martins átlövésből eredményes.

21. perc Elderaa egyedül marad a kapu előtt, Sostaric a jobb szélről azonnal válaszol, Bombac okos passza után.

20. perc Gaber befordul, ellökik, hetes. Jogos. Sostaric ballal a bal felsőbe lő.

19. perc Gaber blokkolja Ilics átlövését, Nenadics lövése kipattan... Strlek elé. 11–3.

18. perc Szép támadás, de Corrales fogja a Gaber-ziccert, a kaput majdnem feldöntve.

18. perc Szegedi időkérés. A hazai közönség örül.

18. perc Nillson beállóból, Bombac bakija után Jahja Nilsson passza után kontrából eredményes.

17. perc Bombac kiharcol egy hetest, Radivojevics ballal a jobb alsóba lőne, de véd Corrales!

15. perc Corrales véd Martins átlövése után, Alilovic meg kiüti az arca elől Strlek ziccerét. Majd újra!

14. perc Mackovsek a beálló, kapus nélkül a Szeged. Bombac passzát Mackovsek a lécre pattintja, Marguc meg laza gólt ejt bevetődve, Alilovic ebbe is belért azért. 8–3!

Ez a rangadó talán jobban számít a Pick Szegednek minden eddigi Telekom Veszprém elleni összecsapásnál az elmúlt tíz évben, pedig a párosításnál nagyobb tét egyébként sincs semmilyen más férfi kézilabda-mérkőzésen Magyarországon. Juan Carlos Pastor együttese eddig mind az öt bajnokiját megnyerte az évadban, egyedül a Fradi elleni hazai találkozót nem tudta nagy különbséggel befejezni, „csak” hat gólt sikerült rászámolni a nyáron megerősödő zöld-fehérekre.

14. perc Szegedi időkérés.

14. perc Gabernek két perc pofonért, Lauge meg szép gólt lő a bal sarokba egy remek betörés után.

12. perc Jahja tör be Lauge passzával a vonalig, hatalmasat repül... a kapusnak esélye sem volt, 6–3. Tönnesen-bomba jobbról, nagy Corrales-védéssel a jobb sarok előtt, ujjheggyel.

11. perc Jahja lő jobbal a bal alsóba egy hetest.

10. perc Védés Alilovictól és Corralestől is. Kapusfejedelmek párharca. Martins szépít pazar betörés után, a hatoson fel sem ugorva: 4–2.

8. perc Marguc egyedül marad a jobb szélen, köszöni szépen, ismét beugorhat, ismét eredményes.

8. perc ROSTA MIKLÓSNAK PIROS LAP! A szakértők szerint túlzás. Fordulás közben ütött, oda sem nézett, és a légiós is éppen lehajolt.

7. perc Bodó átlövését fogja Corrales a bal alsó előtt, előtte túljátszottak egy támadást a hazaiak. Most... videózás egy szegedi ütés után. Rosta orron verte Pechmalbeket.

A Magyar Marketing Szövetség által kiosztott díj odaítélésekor a Fradi a magyar férfi labdarúgó-válogatottat és a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatát előzte meg.

6. perc Bombac átlövése a kapuba pattan Ligetvári kezéről, 3–1.

5. perc Rossz szegedi passz a fal előtt, Lauge meg egyedül marad a hatoson Alilovic védése után...

4. perc Bombacnál belemenés, Jahja passzával berepülhet a hatosról Pechmalbec, 2–0!

3. perc Lauge passzával berepül kissé jobbról Marguc, 1–0!

1. perc Alilovic védi Jahja átlövését, Bodó meg eladja elöl.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek kék-fehér mezben és kék nadrágban.

A csapat 20 százaléka van jóban Pastorral, de nem mondom, hogy a többiekkel rosszban van – Bánhidi.

Pastor szerint nem a nyilatkozata miatt nem játszik Bánhidi, és kidőlt a sorból Frimmel is.

Bánhidi és Mikler is kihagyja a rangadót, amelynek a szurkolók és a szakértők szerint is a hazaiak az esélyesei.

Kent Robin Tönnesen (jobbra) játéka fontos lehet a szegediek számára (Fotó: Nemzeti Sport)

Rosta Miklós, a Szeged beállója
Mindenki győzelemmel jött vissza hazája válogatottjától, ami jót tett a lelkeknek. Kőkemény csata lesz Veszprémben, csakis a két pont megszerzése lehet a célunk, győztesen akarunk távozni. Sokat elemeztünk, tudjuk, hogy a védelmünknek végig stabilnak kell maradnia és jól működnie, mert így nyílik esélyünk könnyű gólokat szerezni, ami döntő lesz ezúttal is. A Veszprém biztos még jobban felszívja magát a rangadóra, mint szokta, hiszen a júniusi bajnoki döntőben legyőztük a csarnokában. Most is harcolunk, mindent megteszünk a két pontért. Csodás volt a szegedi szurkolótábor buzdítása a fináléban, sokszor beszélünk arról, milyen sokat segített, most is nagy szükségünk lesz rá..

NS-szakértő: Éles József világválogatott kézilabdázó
A Veszprém–Szeged mindig presztízsrangadó, most azonban a két csapat formáját és eddigi eredményeit nézve elég egyértelmű a helyzet – négy-öt gólos veszprémi győzelmet tippelek. Illetve inkább azt mondom, csalódott lennék, ha nem így lenne, bár a Szeged bármikor képes összeállni és esélyesként játszani. Valami nem stimmel a Tisza-parton, de bármilyen problémával küzd is a klub, úgy nem eshet szét egy élcsapat játéka, ahogy a Szegedé mostanában többször is. Az ilyen rangadók hozhatnak pszichés fordulatot, a nyertes felemelkedik, a vesztes pedig kicsit elbizonytalanodik. Nem igaz, hogy a szombati meccsnek nincs tétje, hiszen egyáltalán nem mindegy, a bajnoki döntőben ki kezd majd otthon. És ne feledjük, hogy a Szeged kétszer is Veszprémben nyerte meg a bajnokságot, pontosan tudja, hogyan kell ott játszani. A Veszprém két elbukott bajnoki döntő után biztosan meg akarja mutatni, hogy ő a legjobb, erre jó esélye is van, az elmúlt évek kisebb védelmi bizonytalansága után Dragan Pech­malbe­c érkezésével sokat erősödött a csapat.

Jahja Omar, a Telekom Veszprém jobbátlövője. Még az idény elején vagyunk, az egymás elleni összevetésben semmit sem számítanak az eddigi eredményeink. Ugyan nem szombaton dől el a bajnoki cím sorsa, de ettől még nyerni akarunk, főleg, mert otthon játszunk. Fiatal korom óta szeretem a rangadókat, ilyenkor sokkal több az érzelem és a feszültség a pályán, mint egy átlagos meccsen – ez szinte bajnokság a bajnokságban, a szurkolók is ezt szeretik a legjobban. Amióta itt vagyok Veszprémben, mindig az volt a célom, hogy a kiemelt meccseken is meg tudjam mutatni, mit tudok, és a Szeged elleni összecsapások mindig is a legnagyobb rangadók közé tartoztak.

Ez azt is jelenti, hogy a Telekom Veszprém legutóbb 2021 márciusában, azaz több mint másfél évvel ezelőtt nyert hazai pályán a Pick Szeged ellen. Éppen ez a rossz sorozat ösztönözheti a Veszprémet, hogy újra bizonyítsa, ő a legjobb itthon, mert bár bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az előző idényben, a magyar bajnoki cím a Szegedé lett, aminek itthon legalább akkora súlya van, így önmagának is bizonyítania kell azzal, hogy visszaszerzi a hazai elsőséget.

A két együttes legutóbbi három, Veszprém Arénában rendezett összecsapásán a bakonyiak mindössze egy pontot szereztek a maximális hatból, azaz két vereség mellett egy döntetlenre futotta tőlük, a két zakó ráadásul egyúttal a bajnokság elvesztését is jelentette David Davis, majd az őt váltó Ilics csapatának.

„Semmit sem számít, hogyan játszottak eddig, vagy mi hogyan játszottunk, a szerdai biztosan megint különleges mérkőzés lesz a Szeged ellen. A lényeg, hogy jó csapatunk van, és hiszünk magunkban; tiszteljük őket, de magunkat még jobban, főként azzal, hogy megteszünk mindent a sikerért” – nyilatkozta Ilics a klub honlapjának.

Régen készülhetett ennyire nyugodtan a Pick Szeged elleni rangadóra a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely nemcsak hibátlan az idényben, hanem szemre is szép kézilabdát játszik, mintha a beálló Dragan Pechmalbec érkezésével az utolsó mozaikdarab is a helyére került volna. Az Építőknek két nagy fegyvere is van: az egyik, hogy lendületben van, tele önbizalommal, a másik, hogy láthatóan remek az összhang Momir Ilics edző és a játékosok között.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–SZEGED MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!