Férfi kézi NB I: nyögvenyelős szegedi siker Veszprémben

H. D.H. D.
2020.12.06. 19:30
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójának vasárnapi játéknapján a Veszprémi KKFT hiába vezetett a 46. percben öt góllal a Mol-Pick Szeged ellen, a vendégcsapat 25–23-ra megnyerte a mérkőzést.
Nyögvenyelős szegedi siker Veszprémben (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A Szeged esélyeshez méltóan kezdett a Veszprém Arénában, a mérkőzés elején többször is három góllal vezetett. Az első félidő második felében azonban egyenlített, majd a vezetést is átvette a Veszprémi KKFT, amely háromgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre.

A fordulás után tovább növelte az előnyét a házigazda, a veszprémiek a 46. percben már öttel vezettek. Az utolsó 14. percben azonban óriásit fordult a játék képe, a hazaiak csupán két gólt szereztek, míg a szegediek kilencet, így az utolsó percekben fordítani tudtak, és Mikler Roland védéseinek köszönhetően meg is őrizték az előnyüket. 23–25

FÉRFI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ

VESZPRÉMI KKFT
MOL-PICK SZEGED 23–25 (14–11)
Veszprém, zárt kapuk mögött. Vezette:Fekete T., Tóth D.
VESZPRÉM:BORBÉLY – Szmetán2,Tóth A., Bugyáki, VAJDA5,FAZEKAS G.3,Hári4.Csere:Ágoston (kapus), Kristóf M.4,Tóth M.2,Szeitl2,Füleki, Seregi1 (1). Edző:Tombor Csaba
SZEGED:
Alilovic – B. RADIVOJEVICS8 (3),Kaspárek, BOMBAC5,Bánhidi4,Bodó2,Mackovsek1. Csere:MIKLER (kapus), Henigman1,Canellas3,Gaber1. Edző:Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 4. perc:
1–4.12. p.:4–6.15. p.:4–7.17. p.:7–7.20. p.:9–7.23. p.:11–9.29. p.:14–11.36. p.:15–13.46. p.:21–16.49. p.:21–19.51. p.:21–20. 57. p.:23–23.59. p.:23–24
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:2/1, ill. 3/3
Tombor Csaba:– Tisztában voltunk vele, hogy a Szeged nem a legoptimálisabb összeállításban érkezik hozzánk. Szerettünk volna meglepetést okozni, közel álltunk hozzá. A Szeged, ha nincs ez a helyzet, final fourra is esélyes alakulat. Nagyon nehéz meccs volt, hiszen a harmadik percben elvesztettük Tóth Attilát, így mindössze három belső emberrel kellett végigküzdenünk. Érezhetően huszonegy gólnál elfogyott a tudományunk, Fazekas Gergőt kivették a játékból. A rutin döntött a mai napon.
Juan Carlos Pastor:– Nem egyszerű a VKKFT ellen játszani, ez a mérkőzés sokkal nehezebb volt, mint a szegedi találkozó. A veszprémiek mindig hosszan támadnak, és passzív szituációban is képesek gólhelyzetet kialakítani, s ez a ritmus láthatóan nem fekszik nekünk. Az első félidőben hiába vezettünk két-három góllal is, hibáztunk a játékban, ezt kihasználta ellenfelünk. Mínusz öt gólnál viszont képesek voltunk felemelni a fejünket.

1. Veszprém 12 12 435–252 +183 24
2. Csurgó 11 6 1 4 301–293 +8 13
3. Szeged 7 6 1 235–180 +55 12
4. FTC 9 5 4 259–236 +23 10
5. Gyöngyös 9 5 4 244–240 +4 10
6. Tatabánya 5 3 1 1 133–123 +10 7
7. Komló 8 3 1 4 214–224 –10 7
8. Veszprémi KKFT 8 3 5 206–232 –26 6