Férfi kézi El: nagyot küzdött, de nem lett meg a Tatabánya első pontja

2021.02.23. 20:20
Bartók és Császár együtt 16 gólt dobott a Tatabányának (Fotó: Dömötör Csaba)
A Grundfos Tatabánya jó első félidő után 32–30-ra kikapott a Kadetten Schaffhausentől Győrben a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 9. fordulójában. A svájci együttes a 48. percben vezetett először a meccsen, a Császár Gábor, Bartók Donát kettős 16-szor talált be a hazai csapatnak.

Az előző meccsen Svájcban négy góllal alulmaradó Tatabánya – melynek keretéből két kapus, Bartucz László és a lengyel Piotr Wyszomirski, valamint a válogatott jobbátlövő Balogh Zsolt hiányzott – ezúttal eléggé gördülékenyen és eredményesen támadott az első félidőben a Schaffhausen ellen. Hat gól is volt a magyar csapat előnye, amely sajnálhatta, hogy a szünetre háromra visszaengedte ellenfelét.

A Kadettennél kitettek magukért a magyar légiósok, az idény végén távozó Császár Gábor 14 lövésből 10 gólt szerzett, míg a közelmúltban szerződtetett Bartók Donát hatszor talált be. A párosuk főszerepet vállalt abban, hogy a vendégek a második játékrészben felzárkóztak, majd először a találkozó során a 48. percben a vezetést is átvették (25–26).

Hárommal is elment a Schaffhausen, a Tatabánya azonban összeszedte magát, így az egyenlítésért is támadhatott, de a kapust lehozva nem sikerült kihasználni a lehetőséget, így nem lett meg az első pont.

Az már korábban biztossá vált, hogy a Tatabánya nem juthat tovább, a Schaffhausen viszont a mostani sikerrel nagyon közel került a következő körhöz.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 9. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci) 30–32 (18–15)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Budzak, Zahradnik (szlovákok)
TATABÁNYA: KONECNY – Hornyák P. 1, ANCSIN 5, Sipos A. 4, Ilyés, GYŐRI M. 6 (1), Sunajko 3. Csere: Juhász Á. 4, Molnár B. 1, Debreczeni 2, Zdolik 4 (2), Bozsovics, Nemes R. Edző: Vladan Matics
SCHAFFHAUSEN: Pilipovic – Tominec, BARTÓK D. 6, CSÁSZÁR 10 (2), Herburger 1, Maros 1, FRIMMEL 6. Csere: I. García (kapus), SCHMIDT 5, Schelker, Sesum 2, P. Novak, Zehnder 1, Gerbl, Schopper. Edző: Adalsteinn Eyjólfsson
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 9. p.: 6–3. 12. p.: 8–4. 15. p.: 11–5. 23. p.: 13–10. 38. p.: 23–17. 48. p.: 25–26. 56. p.: 28–31
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Vladan Matics:
– Nálunk rutinosabb csapat volt az ellenfelünk. Sipos kiválása döntőnek bizonyult. Nem az akarattal voltak gondjaink, de ez a Schaffhausen még nagy falatnak tűnik.
Adalsteinn Eyjólfsson : – Nagyon örülök a győzelemnek, egy erős csapat ellen voltunk erősek. Kiemelkedő volt csapatom harci szelleme is.

A másik mérkőzésen: GOG (dán)–Trebnje (szlovén) 32–31 (17–16)