Férfi kézilabda BL: a Barca is készülhet a döntőre

H. D.H. D.
2021.06.12. 21:04
Öt góllal nyert a Barca, készülhet a vasárnapi döntőre (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében a Barca 31–26-ra legyőzte a Nantes-ot, így készülhet a vasárnapi, Aalborg elleni fináléra.

A mérkőzést a Barca kezdte jobban, Gonzalo Pérez de Vargas több védést is bemutatott, így a Nantes csak hét perc játék után szerezte meg az első gólját. A folytatásban is végig a katalánoknál volt az előny, a szünetben kettővel vezetett Xavi Pascual csapata. 15–13

A fordulás után tíz perc sem telt el, egyenlített a francia együttes. 17–17 után viszont a vezetést nem tudta átvenni a Nantes, a Barca pedig ismét meglépett az ellenfelétől. Az egyaránt öt gólt szerző Dika Mem és Aleix Gómez vezérletével 31–26-ra nyert a Barca, és így készülhet a dán Aalborg elleni döntőre.