Lauge vezér volt, izgalmas meccset nyert a Veszprém Plockban!

DOMONKOS SÁNDOR BÁLINTDOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2022.11.03. 18:27
Izgalmas meccset nyert a Veszprém a Plock vendégeként (Fotó: EHF)
Szoros, fordulatos első félidő után a második játékrész elején bár három góllal is vezetett a Telekom Veszprém ellen a házigazda lengyel Orlen Wisla Plock, 20–17 után a bakonyiak is megrázták magukat, és Rasmus Lauge vezérletével végül 30–26-os idegenbeli győzelmet arattak a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 6. fordulójában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT

ORLEN WISLA PLOCK (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM 26–30 (14–15)
Plock, 4000
néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
PLOCK: Pilipovic – PÉREZ ARCE 5, Krajewski 1, Susnja, Terzic, Zsitnyikov 1, Mihic 3. Csere: Jastrzebski (kapus), Koszorotov 3, SERDIO 4, DASZEK 4 (1), Jaszuhira 1, Lucin, Dawydzik 2, Piroch 2, Komarzewski. Edző: Xavier Sabate
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 3 (3), J. Omar 2, ed-Dera, PESMALBEK 3, LAUGE 11, Strlek 1. Csere: Ligetvári, A. Nilsson 3, Sipos A. 1, NENADICS 5, Elisson 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 12. perc: 4–5. 18. p.: 6–9. 21. p.: 10–10. 24. p.: 11–13. 26. p.: 13–13. 39. p.: 19–16. 47. p.: 20–23. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Xavier Sabate:
– Ha nyerni akarsz egy topcsapat ellen, akkor az egész találkozó során jól kell teljesítened. Az első játékrész egyenlő volt a két csapat között, a védekezésünk és a támadásunk is rendben volt. Ötven perc után viszont több helyzetet kihagytunk, több technikai hibánk is volt, amit a Veszprém ki tudott használni. Ezt követően pedig jól bántak a vendégek az idővel. Büszke vagyok a csapatomra, hiszen végig küzdött.
Momir Ilics: – Tiszteltük az ellenfelet, tudtuk, hogy nagyon nehéz nyerni ellene. Ez húsz év után sikerült, aminek természetesen örülünk. Az első félidő nehéznek bizonyult, a védekezésünk és a támadásunk rendben volt, de túl sok technikai hibát követtünk el. A második játékrészben a saját javunkra tudtunk fordítani a mérkőzést, emellett Rodrigo Corrales és Rasmus Lauge is fantasztikusan játszott.

Annak ellenére küzdelmes mérkőzést hozott a Veszprém plocki vendégjátéka, hogy a bakonyiak védekezésükkel alaposan megnehezítették a hazaiak dolgát, de eleinte Rodrigo Corrales ritkán találkozott a labdával. A vendégek viszont több lövést is elrontottak, így nem tudtak tetemes előnyt kiharcolni.

Rasmus Lauge emberhátrányból szerzett gólja után a 18. percben ugyan ellépett 9–6-ra is a Veszprém, de ez nem törte meg a Plockot, amely – emberelőnyét kihasználva – a 21. percben egyenlített, és nem akart leszakadni a szünetig. 14–15

A második félidőt 19 éves kapusa, Marcel Jastrzebski védéseinek köszönhetően jól kezdte a Plock és fordított is, sőt 20–17-re meglógott, de ezután nagyon elkapta a fonalat a Lauge vezette Veszprém, és egy 8–1-es szériával négygólos előnybe került.

Innentől kezdve pedig megtört a Plock, a Veszprém pedig nem engedte közelebb vendéglátóját, és a 11 góllal záró Rasmus Lauge, a fontos találatokat szerző és négygólos Petar Nenadic, valamint a kapuban remeklő Rodrigo Corrales vezérletével megérdemelten győzött idegenben 30–26-ra.

További eredmények
Paris SG (francia)–FC Porto (portugál) 32–30 (17–15)
GOG Handbold (dán)–Magdeburg (német) 33–32 (13–16)
PPD Zagreb (horvát)–Dinamo Bucuresti (román)28–29 (16–15)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Elísson lövését védte Jastrzebski, de a Veszprém így is négy góllal győzött Plockban! 26–30

60. perc: rossz veszprémi passz után a visszafutó Corrales tud védeni!

59. perc: Pesmalbek gyors támadás után növeli ötre a különbséget, amire Dawydzik válaszolt. 26–30

58. perc: hétmétereshez is jut a Plock, Daszek lövését viszont védte Corrales. 25–29

58. perc: Jaszuhira harcol ki kétpercest Siposnak, akinek ez már a harmadik, így már nem jöhet vissza. Piros lap.

58. perc: Nilsson hétméterest harcol ki, amit Marguc viszont nem tud értékesíteni.

57. perc: Koszorotov is távoli lövéssel vette be Corrales kapuját. 25–29

57. perc: Nenadic nagy bombával jelentkezett! 24–29

56. perc: Serdio Guntín lövi a Plock 24. gólját. 24–28

56. perc: Lauge ezúttal a lengyel kapus lábai között talált be – tizenegyedszer! 23–28

55. perc: Daszek technikai hibája után nem rohan a Veszprém.

54. perc: Nenadic szép csel után lő a Plock kapujába. 23–27

53. perc: Jaszuhira harcolt ki hétméterest, Daszek pedig bepattintotta. 23–26.

53. perc: Nenadic kapufás góljával megint közte négy: 22–26.

52. perc: Momir Ilics kért időt háromgólos veszprémi előnynél.

51. perc: Lauge talpról leadott lövése ezúttal nem jó, de a túloldalon Corrales véd!

50. perc: passzívig támad a Plock, Mihic viszont betalált. 22–25

49. perc: Lauge tizedszer!!! 21–25

49. perc: Corrales Lucin lövését is védi! Nagyon elkapta a fonalat a Veszprém!

48. perc: Laugét nem lehet megállítani, kilencedik gólját szerzi! 21–24

47. perc: Jaszuhira is először eredményes, megtörve a plocki gólcsendet. 21–23

47. perc: Sipos Adrián is megszerzi első gólját a mérkőzésen. 20–23

46. perc: Marguc értékesíti a hétméterest, egy 5–0-s sorozattal már 22–20-ra vezet a Veszprém!

46. perc: Koszorotov lépett a vonalra, a túloldalon pedig Jahja hétméterest és Dawydziknek egy kétperces kiálíltást harcolt ki.

45. perc: Corrales védése után Sipos hibázott, benyúlt a labdáért a hatoson túlra...

45. perc: jön is az időkérés a Plock edzőjétől, az exveszprémi Xavi Sabatétól.

45. perc: Pinoch rossz bejátszása után vezethet lerohanást a Veszprém, Elísson pedig fordít! 20–21

44. perc: Pinoch csak a veszprémi kapufát találta el, Nenadic pedig egyenlíteni tud! 20–20

42. perc: Koszorotov csak a kapufát találta el, a Veszprém pedig Lauge újabb góljával jön vissza egy gólra. 20–19

42. perc: Lauge parádés teljesítményt nyújt. 20–18

41. perc: Serdio Guntín beállóból pattintott Corrales kapujába. 20–17

40. perc: Jastrzebski remekel a Plock kapujában, a 19 éves játékos sokadik védése a második félidőben.

40. perc: Lauge révén zárkóznak a vendégek. 19–17

39. perc: Serdio Guntín lövése Corralesről pattant a veszprémi kapuba. Három közte. 19–16

38. perc: jobban kezdi a második félidőt és egy lerohanás után Pérez Arce góljával először vezet kettővel a házigazda. 18–16

37. perc: Daszek már kihasználta az emberelőnyt és fordított a Plock. 17–16

36. perc: passzívig támad emberhátrányban a Veszprém, de Lauge lövését hárította Jastrzebski.

35. perc: kivédekezi az emberhátrányt a Veszprém!

35. perc: elmaradt veszprémi hétméteres után a túloldalon Pesmalbeket küldték le két percre.

34. perc: Pesmalbek támadóhibája után nem tud fordítani a Plock.

33. perc: Mihic a balszélről egyenlít. 16–16

32. perc: Jahja jól és góllal kezdi a második félidőt. 15–16

32. perc: Tomas Piroch egyenlít. 15–15

32. perc: elrontja támadását a lengyel csapat, Lauge blokkról megpattanó lövése viszont nem jó.

31. perc: folytatódott a mérkőzés. A Plock támadhat az egyenlítésért.

ELSŐ FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő! A Veszprém szoros mérkőzésen vezet 15–14-re.

30. perc: az első félidő utolsó támadásánál Dawydzik és Serdio Guntín lövését is védte Corrales.

30. perc: Xavi Sabaté is időt kért.

30. perc: Nenadic szép góljával megint a Veszprémnél az előny. 14–15

30. perc: Strlekre jött ki a lerohanás, de nem tudott kapura lőni, majd a helyéről Pérez Arce egyenlített. 14–14

29. perc: Lauge első lövését hibázta el, Pilipovic védett.

28. perc. Corrales védte Piroch lövését.

27. perc: Pesmalbek szép góllal veszi vissza a vezetést a Veszprémnek. 13–14

Egy gyönyörű Corrales-védés az első félidőből:

27. perc: Momir Ilics kért először időt.

27. perc: Mihic kihasználja, hogy üres a Veszprém kapuja és megint egyenlít a Plock. 13–13

26. perc: Daszek bejátszása után Dawydzik vette be a veszprémi kaput. 12–13

25. perc: Jahja második kétperces kiállítását kapja...

24. perc: Nenadic passzából Nilsson megint beállóból talált be. 11–13

23. perc: Lauge hozza magát, ötödik gólját szerezte ötödik lövéséből. 11–12

22. perc: épphogy kiegészült a Veszprém, Daszek révén megint egyenlít a Plock. 11–11

21. perc: nem tud fordítani a Plock, szép bejátszás után Nilsson eredményes. 10–11

21. perc: Krajewski üres kapura egyenlít. 10–10

20. perc: Piroch gólja mellett még Jahját is leküldik a játékvezetők két percre. 9–10

19. perc: megint Pérez Arce eredményes, de Strlek is betalál a balszélről beugorva. 8–10

19. perc: Pérez Arce használta ki az emberelőnyt. 7–9

18. perc: Lauge emberhátrányból szerzett negyedik góljával már hárommal vezet a Veszprém. 6–9

18. perc: Daszek betörése után Corrales védett nagyot!

17. perc: Sipos Adrián kapott kétperces büntetést.

16. perc: Nilsson ezúttal hétméterest harcolt ki, amit Marguc értékesített. 6–8

15. perc: Jahja harmadik lövését rontja, de aKoszuke is megteszi ugyanezt.

15. perc: emberhátrányban Daszek révén eredményesek a hazaiak. 6–7

14. perc: Mihic bal szélről leadott lövését védte Corrales, majd Nilsson növeli kettőre a Veszprém előnyét, ráadásul Tin Lucin kétperces kiállítást is kapott. 5–7

13. perc: Lauge éles szögből szerzi ugyancsak harmadik gólját! 5–6

12. perc: Koszorotov már harmadik gólját jegyzi, ezúttal középről lőtt át. 5–5

11. perc: Koszuke technikai hibája után Lauge vette be a hazai kaput. 4–5

11. perc: Serdio Guntín révén megint vezet a Plock, de Pesmalbek hamar egyenlített. 4–4

10. perc: Jahja sem tud a kapuba pattintani a túloldalon.

9. perc: Koszuke pattintott lövése nem találja el a Veszprém kapuját.

8. perc: rontott vendég támadás végén a lengyel támadásnál Corrales mutatja be első védését.

6. perc: jól védekeznek a bakonyiak, de hosszú támadás végén Koszorotovot nem tudják megállítani. 3–3

5. perc: ed-Dera harcolt ki hétméterest, amit Gasper Marguc lőtt Pilipovic kapujába, fordít a Veszprém. 2–3

4. perc: Jahja egyenlített. 2–2

3. perc: Zsitnyikov szép átlövéssel vette be korábbi csapata, a Veszprém kapuját. 2–1

3. perc: Lauge szép betörés után pattintott a lengyel kapuba. 1–1

2. perc: a Plocktól Gonzalo Pérez szerzett labdát és a mérkőzés első gólját. 1–0

1. perc: Jahja átlövését védi a hazaia kapus.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Veszprém támadhat először, a Plock védekezik.

ELŐZMÉNYEK

A Bajnokok Ligájába két idény után visszatérő Wisla Plock ellen növelné tovább előnyét az A-csoport élén a júniusi Final Four óta veretlen Telekom Veszprém – arra pedig kicsi az esély, hogy Momir Ilics együttesének most szakad meg sorozata.

A Plock az előző kiírásban harmadik helyen zárt az Európa-ligában, a lengyel bajnokságot pedig bár kilenc mérkőzés után veretlenül vezeti, de a nagy rivális Kielce sem kapott még ki, ráadásul két mérkőzéssel kevesebbet játszva áll a második helyen.

A Bajnokok Ligájában a korábbi veszprémi szakvezető, Xavi Sabaté által irányított társaság öt forduló után két-két győzelemmel és vereséggel, valamint egy döntetlennel áll az ötödik helyen. A lengyelek a Portót és a dán GOG-ot otthon tudták legyőzni egyaránt négy góllal, míg a francia Paris Saint-Germaintől négy, a német bajnok Magdeburgtól hat góllal kaptak ki idegenben, legutóbb pedig 26–26-os döntetlent játszottak a PPD Zagreb vendégeként.

A Veszprém és a Plock eddig kilencszer találkozott egymással. Legutóbb nyáron, a tatabányai Mol-kupán csaptak össze, amikor a bakonyiak simán, 31–26-ra nyertek.

Azt megelőzően öt veszprémi siker mellett kétszer játszottak döntetlent (mindkettőt Lengyelországban), a Plock pedig egyszer, még 2014 márciusában győzött 34–33-ra.

„Azt gondolom, hogy a Plock elleni mérkőzésünk lesz az egyik legnehezebb ebben a csoportban. De mondhatom azt is, hogy mindig nehéz itt játszani. Nagyon jó csapatuk van, kemények és agresszívak védekezésben, különösen igaz rájuk ez, ha hazai közönség előtt játszanak” – fogalmazott a klub közösségi oldalán Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője, aki korábbi mestere, Xavi Sabaté ellen meccselhet.

A Veszprémben Carlos Ortega mellett is dolgozó spanyol ötödik évét kezdte meg a Plock élén, amelynek az új idény elején nyolc új érkezőt kellett beépítenie a csapatba, azok után, hogy ugyanennyien távoztak, de a veszprémiek korábbi társakkal is találkozhatnak, hiszen Mirsad Terzic és Dimitrij Zsitnyikov is a Plockot erősíti.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ ORLEN WISLA PLOCK–TELEKOM VESZPRÉM FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!