Férfi kézi-vb: a franciák nyerték a rangadót, fölényes német siker

2017.01.15. 19:22
Azt nem mondhatjuk, hogy a norvégok nem próbálták volna megállítani Nikola Karabaticot (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda-világbajnokságon a mieinket is felvonultató C-csoportban az Európa-bajnok németek simán, 35–14-re megverték az első fordulóban bravúros győzelmet arató chileieket. A D jelű hatosban a svédek érvényesítették a papírformát az argentinok ellen, a B-csoportban viszont Izland három kör után is nyeretlen. A házigazda franciák a játéknap rangadóján magabiztosan legyőzték a norvégokat, és továbbra is hibátlanok.

A magyar válogatott csoportjában az első fordulóban a fehéroroszokat négy góllal felülmúló chileiek újabb bravúrra készültek, de ezúttal sokkal nehezebb feladat várt rájuk, hiszen az Európa-bajnok németekkel találkoztak – akik hamar a dél-amerikaiak tudtára adtak, hogy ne reménykedjenek pontszerzésben.

A tízgólos különbség kialakulására a 27. percig kellett várni (4–14), és a különbség ezután sem csökkent a két csapat között. A 42. percben 15 góllal vezettek a németek (9–24), az 57. percben pedig már húsz volt az előnyük (13–33). Hét másodperccel a vége előtt aztán Jannik Kohlbacher, a németek legeredményesebb játékosa beállította a végeredményt (14–35).

A szaúd-arábiaiak hatvan percen keresztül szorongatták a fehéroroszokat, az utolsó nyolc percre csak egygólos hátránnyal fordultak rá (25–26), de a végjátékban elfáradtak, így a második meccsüket is elveszítették (26–29).

A címvédő és házigazda franciák a hozzájuk hasonlóan első két meccsüket megnyerő norvégokat is megverték. A nyolcadik perc után indult be a hazai gépezet, ekkor sorozatban három gólt szerezve elléptek Karabaticék (7–4), sőt a 23. percben Luc Abalo találata után már öttel vezettek (13–8). A norvégok azonban nem hagyták magukat, felzárkóztak két gólra (13–11), ám a szünetre visszaállt a négygólos differencia (16–12).

A második félidő elején a franciák „elmentek" hattal (19–13), majd a 37. percben héttel (22–15), de a skandinávok a hajrában kozmetikáztak az eredményen, az utolsó előtti percben feljöttek háromra (30–27), és végül is tisztességes vereséget szenvedtek – de a pontszerzésre nem volt esélyük.

A csoport másik mérkőzésén a brazilok „csak” három góllal győzték le a japánokat, de azt nem lehet mondani, hogy izgalmas mérkőzésen, mert végig a dél-amerikai csapat vezetett.

A B-csoportban Izland első győzelme tovább várat magára, Tunéziát sem tudta legyőzni. Az afrikaiak az első félidőben már négy góllal is vezettek (4–8), ám az izlandiak fordítottak, és a 41. percben elléptek hárommal (17–14). Az utolsó szót a tunéziaiak mondták ki, akik 58:34-nél Amin Bannur 12. góljával kiharcolták a döntetlent.

A D jelű hatosban a svédek harminc perc után még „csak” öttel vezettek az argentinok ellen (11–16), de a 13 góllal megnyert második félidőnek köszönhetően (6–19) nagyon magabiztos győzelmet könyvelhettek el. A 2015-ös döntős katariak már az első játékrészben (19–9) eldöntötték a Bahrein elleni meccset, a tízgólos különbség a végére is megmaradt.

Frelijj, Feuchtmann, Salinas, Moll 2-2, ill. Dahmke 7, Gensheimer, Kühn 4-4

Szaúd-Arábia–Fehéroroszország 26–29 (13–14)

Ld.:
Abdulkader Ali 5, Merza Szalman, Ali Mahfud 4-4, ill. Madadi 8, Mallas 6, Murad 5