Férfi kézi-vb: Mikler, Lékai és Bánhidi sem játszik a spanyolok ellen

H. D.H. D.
2021.01.25. 17:23
Lékai Máté nem lép pályára a spanyolok elleni meccsen (Fotó: AFP)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 20 fős keretéből Bánhidi Bencét, Lékai Mátét, Mikler Rolandot és Rodríguez Pedrót nem nevezte a Spanyolország elleni világbajnoki középdöntős mérkőzésre a szakmai stáb – számolt be róla a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) a Facebook-oldalán.

A mieinknélMikler Rolandtöltötte a legtöbb időt eddig a pályán 3 óra 42 perccel, utána jön nem sokkal lemaradvaLékai MátéésBánhidi Bence(3 óra 29 és 3 óra 28 perc). E három játékosunk szerepe valóban meghatározó volt az eddigi meccseken, a spanyolok ellen azonban mindannyian pihenőt kapnak. Hármójuk mellett még Rodríguez Pedro nem került be az utolsó középdöntős mérkőzésre nevezett magyar keretbe.

A MAGYAR FÉRFIVÁLOGATOTT 20 FŐS KERETE A 2021-ES VILÁGBAJNOKSÁGRA*
Kapusok:Borbély Ádám (Veszprémi KKFT), Mikler Roland (Mol-Pick Szeged), Székely Márton (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők:Hornyák Péter (Grundfos Tatabánya), Rodríguez Álvarez Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők:Ancsin Gábor (Grundfos Tatabánya), Balogh Zsolt (Grundfos Tatabánya), Máthé Dominik (Elverum – Norvégia)
Irányítók:Győri Mátyás (Grundfos Tatabánya), Hanusz Egon (Csurgói KK), Lékai Máté (Telekom Veszprém), Nagy Bence (Ferencváros)
Beállók:Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Rosta Miklós (Mol-Pick Szeged), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya), Topic Petar (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők:Bodó Richárd (Mol-Pick Szeged), Szita Zoltán (Wisla Plock – Lengyelország)
Balszélsők:Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Sunajko Stefan (Grundfos Tatabánya)

*Az egyes mérkőzésekre 16 játékos nevezhető. Kimaradók a Spanyolország elleni mérkőzésen: Bánhidi Bence, Lékai Máté, Mikler Roland, Rodríguez Pedro.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT (ÚJ FŐVÁROS)
15.30:
Brazília–Uruguay
18.00: MAGYARORSZÁG–Spanyolország (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!

Eb:1. hely (2018, 2020) – 14 részvétel
Magyar mérleg ellene:37 mérkőzés, 13 győzelem, 5 döntetlen, 19 vereség, 888–912-es gólkülönbség
Legutóbb egymás ellen:2020. november 4., Veszprém, Eurokupa, Magyarország–Spanyolország 32–29 (17–13)
Legjobb magyar dobók:ifj. Rosta M. 7, Bóka, Máthé 5-5, Hanusz, Szita 4-4