Férfi kézi-vb: gulyásos csipkelődése után ismét posztolt az izlandi krikettszövetség

B. D. K.B. D. K.
2023.01.15. 14:02
Mint arról beszámoltunk, a magyar férfi kézilabda-válogatott ledolgozta hatgólos hátrányát Izland ellen, és végül 30–28-ra legyőzte a legerősebbnek tartott csoportellenfelét a világbajnokságon. Az izlandi krikettszövetség a félidőben, 17–12-es magyar hátránynál előre ivott a medve bőrére, és azt írta, hogy gulyást csinálnak belőlünk. Volt hát okuk most magyarázkodni.

Félidőhöz érkezett Izland második mérkőzése a kézilabda-világbajnokságon Magyarország ellen. Gulyást csinálunk belőlük! SIMÁN, öttel vezetünk. 17–12” – fogalmazott az izlandi krikettszövetség posztja az Izland–Magyarország kézilabda vb-meccs szünetében. Most pedig emiatt magyarázkodniuk kellett.

„Soha nincs vége, amíg nincs vége – olvasható mai Twitter-bejegyzésükben. – Tegnap este gulyást csináltunk a magyarokból kézilabdában, hat góllal is mentünk már, de végül kettővel kikaptunk.”

Egy szójátékkal úgy zárták le a bejegyzésük ezen részét, hogy visszaszívják, amit korábban írtak, és hogy most ez igen kellemetlen számukra.

„Vajon mi a megfelelő párhuzam krikettben arra, amikor a győzelem kapujában esel hasra?”

A MÉRKŐZÉSRŐL RÉSZLETEKET ITT OLVASHAT!

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT (Kristianstad)
IZLAND–MAGYARORSZÁG 28–30 (17–12)
Kristianstad, 4615 néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
IZLAND: GÚSTAVSSON 1 – Gudjónsson 3, MAGNÚSSON 7 (4), Jónsson, Gíslason, Pálmarsson 3, ELÍSSON 9. Csere: Hallgrímsson (kapus), T. Kristjánsson, G. Kristjánsson 1, VIDARSSON 4, Smárason. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson
MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 4, ANCSIN G. 6, Lékai 2 (1), BÁNHIDI 3, Szita 4, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., BODÓ 3, Hanusz, Ilic Z. 1, Ligetvári, ROSTA M. 4 (2), Szöllősi Sz. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–1. 10. p.: 6–6. 14. p.: 8–8. 21. p.: 13–8. 24. p.: 13–10. 34. p.: 20–14. 39. p.: 23–19.. 47. p.: 25–24.. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3