Férfi kézi-vb: Bodó Richárd hatodik lett a góllövőlistán

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.01.30. 10:08
Bodó Richárd volt a legeredményesebb magyar (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
Bodó Richárd volt a nyolcadik helyezett magyar férfi kézilabda-válogatott legeredményesebb játékosa az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, amelynek góllövőlistáján hatodikként zárt.

Az élen a sorozatban harmadszor vb-győztes dánok jobbátlövője, Mathias Gidsel végzett, aki nyolcvan lövésből hatvan gólt lőtt. A második a chilei Erwin Feuchtmann lett, aki 54 alkalommal talált be, 21-szer büntetőből. Az egész mezőny harmadik legeredményesebb tagja a német Juri Knorr volt 53 találattal, ebből 23-at hétméteresből ért el.

Bodó Richárd a spanyol Alex Dujshebaevhez és a holland Kay Smitshez hasonlóan 44 gólt szerzett. A Szeged balátlövője 74 alkalommal lőtt kapura, vagyis 59 százalékos volt a hatékonysága. Ilyen szempontból Bánhidi Bence teljesített a magyarok közül a legjobban: harminc kísérletéből 24 góllal zárult. Őt Bóka Bendegúz követi 44 lövésből 34 góllal, vagyis 77 százalékos hatékonysággal, Rosta Miklós pedig 47 lövésből 31-szer volt eredményes, ami 66 százalékot jelent.

A magyarok összesen 451 kísérletből 266 gólt lőttek, 59 százalékos hatékonysággal. A kilenc mérkőzésen 13 büntető is kimaradt: 39 hétméteresből 26 zárult góllal.

A kapusok közül a svéd Tobias Thulin volt a legjobb, aki száz lövésből 39-et kivédett, vagyis 39 százalékos teljesítményt nyújtott. Őt a francia Rémi Desbonnet (38 százalék), a norvég Torbjörn Bergerud, a lengyel Mateusz Kornecki és a német Andreas Wolff (37–37) követte. Az Egyesült Államok magyar kapusa, Merkovszki Pál 26, a magyar válogatottban Székely Márton szintén 26, Mikler Roland pedig 23 százalékkal zárt.

A magyaroknál a legtöbb időt Rodríguez Pedro töltötte a pályán, aki meccsenkénti átlagban 47 percet játszott. A második Bóka Bendegúz (43), a harmadik pedig Bánhidi Bence (42) lett ebben a rangsorban. A válogatott szakmai stábja 19 kézilabdázóra számíthatott volna a tornán, de Leimeter Csaba, Kovacsics Péter és Palasics Kristóf egyetlen percet sem kapott, Bujdosó Bendegúz és Szöllősi Szabolcs pedig összesen alig több mint harminc-harminc percet kapott.

A magyarok célja a legjobb hét közé jutás volt, de negyeddöntőbe kerülésükkel is biztossá tették részvételüket a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán.