Férfi kézi-vb: Argentína és az Egyesült Államok is meglepő sikert aratott

CS. M.CS. M.
2023.01.23. 17:03
Végig jól játszott, és meglepetésre győzött az Egyesült Államok Belgium ellen (Fotó: AFP)
Meglepetésekkel indult a svéd, lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó napja: Argentína 26–22-re legyőzte Katart, az Egyesült Államok pedig 24–22-re nyert Belgium ellen.

Katar ugyan 0 ponttal várta a szintén 0 pontos Argentína elleni meccset a középdöntő utolsó fordulójában, de bizakodhatott, hogy legalább itt tud nyerni, hiszen a hollandokat alaposan megszorongatta, sokáig vezetett is, míg a németektől például csak néggyel kapott ki.

Valero Rivera csapata azonban nem játszott jól, nem tudott felpörögni az argentinok elleni meccsre – utóbbi nemzet már az első félidőben ellépett kétszer néggyel, majd 12–9-cel vonulhatott a szünetre. A katariak aztán a második játékrészt sem kezdték jól, többször is volt közte öt gól, de volt olyan pillanata is a meccsnek, amikor közel jártak az egyenlítéshez. Argentína aztán a hajrában mindent eldöntött, és 26–22-re nyert.

Ennél is nagyobb meglepetést szolgáltatott az Egyesült Államok, amely esélytelenül, de hatalmas elszántsággal lépett pályára a kissé indiszponált Belgium ellen. Az USA az első félidőben már néggyel is vezetett, s kétgólos előnye maradt a szünetre (14–12).

A második játékrészben aztán valamelyest feljavult a belga kapusteljesítmény, s úgy tűnt, érvényesülhet a papírforma, de az amerikaiak ezt nem hagyták, és szenzációs utolsó perceket produkálva 24–22-re győztek. A meccs embere a magyar-amerikai állampolgár Merkovszki Pál lett, a Budai Farkasok játékosa 35 belga lövésből 13-at kivédett.

A 25–32. helyért folyó küzdelemben Tunézia esélyeshez méltóan 30–25-re nyert Algériával szemben.