Férfi kézi-vb: spanyol diadal kétszeri hosszabbítás után

2023.01.25. 20:19
Pérez de Vargas lett a meccs embere, Daniel Dujshebaev lőtte az utolsó gólt (Fotó: Imago Images)
A két évvel ezelőtti világbajnokság bronzérmese, Spanyolország és a hatodik helyen záró Norvégia negyeddöntője kétszeri hosszabbítás után ért véget – 35–34-es spanyol sikerrel.

Némi meglepetésre a norvégok jobban kezdtek, a 8. perc közepén már négy góllal is vezettek, ám a félidő második felére fordulva a spanyoloknál volt az előny. Azt azonban már nem tudták megőrizni a szünetig, 13–12-es norvég vezetéssel fordultak a felek a második felvonásra.

A szünet után is maradt a szoros állás, a spanyoloknál Alex Dujshebaev és Joan Canellas, a norvégoknál elsősorban Kristian Björnsen szállította a gólokat. A hajrához közeledve aztán a norvégok két góllal megléptek, de nem tudták megőrizni az előnyt, s Adria Figueras góljaival hamar egyenlítettek a spanyolok. A mérkőzés utolsó percei inkább feszült játékot hoztak, semmint gólparádét – a rendes játékidő utolsó, 25. norvég találata 4:50 perccel a vége előtt esett. Az utolsó spanyol találatra ennél is többet kellett várni: mindössze kettő másodperccel a vége előtt Daniel Dujshebaev egyenlített, hosszabbításra mentve a mérkőzést (25–25).

A góliszony a ráadásban is folytatódott, az első öt percben két-két gól esett, s továbbra sem dőlt el semmi. A hosszabbítás második öt percében aztán előlépett a Barca kapusa, Gonzalo Pérez de Vargas, s úgy tűnt, két védéssel továbbjuttatja csapatát, ám 10 másodperccel a vége előtt jött Björnsen, s nyolcadik góljával egyenlítettek a norvégok. Válaszul a spanyolok időn túli szabaddobása nem volt sikeres, így 29–29 után újabb kétszer öt perc hosszabbítás következett. Az első végén még mindig döntetlen állt az eredményjelzőn (33–33), felsejlett: soha sem viszik dűlőre a felek az összecsapást...

Nem így történt: a mérkőzés 79. percének elején, 34–34-nél Daniel Dujshebaev lövésével a meccs során nagyjából harmadszor előnybe kerültek a spanyolok, s mivel Pérez de Vargas négy másodperccel a vége előtt kivédte Sebastian Barthold próbálkozását, eldőlt: Spanyolország jutott a legjobb négy közé. 34–35

Ez egyben azt jelenti, hogy a Dániától súlyos vereséget szenvedő magyar válogatott pénteken 18 órától Norvégiával találkozik az 5–8. helyért folyó rájátszás elődöntőjében, míg a spanyolok a négy között Dániával csapnak össze a döntőbe jutásért.