Férfi kézi: Pérez az erőről, Mikler Fazekas tanácsáról, Iváncsik a téglákról

2012.04.07. 08:13
A magyar férfi kézilabda-válogatott macedónok elleni tegnapi győzelme (28–26) után már olvashattak egy nyilatkozatcsokrot, amit most újabb véleményekkel egészítünk ki. Carlos Pérez annak örült, hogy bírta erővel, Fazekas Nándor a sérült társakról beszélt, a másik kapus, Mikler Fazekas utolsó perces tanácsáról, Iváncsik Gergő pedig a téglákról...
VÉLEMÉNYEK A MACEDÓNOK ELLENI SIKER UTÁN
Pérez Carlos (balátlövő):Az a sikerünk titka, hogy tökéletesen felkészültünk az ellenfél taktikájából, Macedónia semmivel sem tudott meglepni bennünket. Az erőnket beosztva végig bírtuk, s ez rám is vonatkozik, mert a kisebb pihenők után újult erővel játszhattam.
Iváncsik Gergő (balszélső): – Óriási csatában győztünk, és ez a legfontosabb. A sikert nem kell magyarázni, de ebben a kiemelkedő eredményben mindenkinek megvolt a maga téglája.
Fazekas Nándor (kapus): – A csapat hozzáállása százhúsz százalékos volt, és biztosan sokat számított, hogy a sérült Ilyés Ferencért és Iváncsik Tamásért is küzdöttünk. A győzelem szerintem nem egy, hanem két lépést számít a londoni úton. Így kell a brazilok ellen is hajtani.
Mikler Roland (kapus):Az utolsó percben kétgólos volt az előnyünk, amikor Fazekas bekiabált, hogy ne gondoljak semmi másra, csak arra, hogy még egy védés, és meglesz a meccs. Utána csak ez járt a fejemben, és a macedónok utolsó kísérletét, az ejtést így sikerült utolérnem.

A magyar válogatott ma 13.45-kor Brazília ellen mérkőzik az olimpiai selejtezőben. A találkozóról a Nemzeti Sport Online-on élő, szöveges tudósítást olvashat! A meccset felvezető írásunkat itt olvashatja!