Férfi kézi NB I: zseniális második félidő, nyolccal nyert az FTC

2022.03.11. 19:53
Nagy Bence kilenc góllal járult hozzá az FTC sikeréhez (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
 A Ferencváros 43–35-re nyert az Eger ellen a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján, míg a Balatonfüred 29–20-ra legyőzte a NEKA-t.

A Ferencváros kétgólos hátrányban volt a szünetben az Eger ellen (18–20), de volt még egy második félidő is... A folytatásban fordított és nagyon simán, 43–35-re nyert az FTC. Nagy Bence 15 lövésből 9 gólt is szerzett.

A Balatonfüred már a félidőben is nyolccal vezetett a NEKA otthonában, és 29–20-ra győzött.

KÉZILABDA
FÉRFI NB

FERENCVÁROSI TC–
SBS EGER 43–35 (18–20)
Elek Gyula Aréna, 400 néző. V: Rontó, Szanyi.
FTC: Zernovic 1 – BUJDOSÓ 9 (1), J. Mikita, Prainer, DEBRECZENI 3, KOVACSICS 7, NAGY BENCE 9 (1). Csere: GYŐRI K. (kapus) 1, FÜZI 6, Ónodi-Jánoskúti 3 (3), Andjelics 2, Imre 1, Pordán 1. Edző: Horváth Attila
EGER: BALOGH T. – Lezák 3, Esteki 1, MACHÁC 8, TÓTH R. 5 (4), BERNATONIS 7, Molnár B. 1. Csere: Seprős (kapus), Gavidia 1, Kiss G., Kovács M. 3, LAKOSY 6, Száva. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 12. perc:
5–8. 18. p.: 11–10. 22. p.: 13–14. 35. p.: 23–22. 41. p.: 27–24. 48. p.: 33–28. 56. p.: 40–32.
Kiállítások:
4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4
Horváth Attila: – Jó mérkőzés volt. Kértem a csapatot, hogy olyan hőfokkal játsszon, ahogy szokott, ez az első félidőben nem sikerült. Fordulás után tudtuk a saját játékunkat játszani, így könnyedén nyertünk.
Tóth Edmond: – Az történt, amit várni lehetett, szépen felőrölt bennünket a Fradi. Negyven percig tudtuk tartani a tempót, de eleve három sérülttel jöttünk, majd egy negyedik játékosunk is megsérült, így várható volt, hogy ez lesz a végeredmény.

NEKA–BALATONFÜREDI KSE 20–29 (8–16)
Balatonboglár, 250 néző. V: Bíró, Kiss O.
NEKA:
Palasics – Kiss A. 1, TEMESVÁRI 3, Stranigg, Papp T. 1, Kovács G. 4, Krakovszki B. 4 (4). Csere: ALEKSZA (kapus), Dely 2, Kun 1, Mikita B., Buri 2, Bendicsek 2, Fekete D., Tárnoki, Szabó Á. Edző: Sótonyi László
BALATONFÜRED:
ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 6, Malinovic 1, Németh B. 2, TOPIC 8, SZÖLLŐSI B. 6 (2), Bóka. Csere: Bősz (kapus), Szűcs B. 1, Szmetán M. 1, Dénes, Brandt 1, Kemény 2, Draskovics, Ág 1 (1), Határ. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc:
0–3. 14. p.: 1–10. 25. p.: 6–13. 34. p.: 8–19. 41. p.: 10–23. 43. p.: 11–25. 46. p.: 14–25. 55. p.: 18–27. Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek:
5/4, ill. 3/3

Sótonyi László: – Gratulálok a Balatonfürednek, teljesen egyértelmű mérkőzés volt. A rossz kezdés rányomta a bélyegét az egész meccsre, amely újabb tanulságokkal szolgált számunkra. Bízom benne, hogy levonjuk őket és kamatoztatni tudjuk a szezon hátralévő részében.
György László: – A védekezésünk kellően agresszív volt, melyhez remek kapusteljesítmény párosult. Az első félidő első tíz-tizenkét percében szépen megoldottuk azt, amit megbeszéltünk és gyakoroltunk, így sikerült megnyugtató előnyt szereznünk. A második játékrész már kiegyenlítettebb volt, hellyel-közzel sikerült megállítanunk a hazaiak rohanását, igaz kevesebbszer, mint az első félidőben.

1. Szeged 18 17 1 641–453 +188 35
2. Veszprém 17 16 1 608–440 +168 33
3. Balatonfüred 18 13 1 4 561–493 +68 27
4. FTC 18 11 7 569–536 +33 22
5. Komló 17 8 2 7 486–489 –3 18
6. Tatabánya 17 8 2 7 473–494 –21 18
7. Budakalász 18 8 2 8 484–525 –41 18
8. Gyöngyös 17 7 1 9 480–501 –21 15