Néggyel verte meg a Veszprém a „foghíjas” Szegedet

2021.03.21. 17:55
A férfi kézilabda NB I 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Telekom Veszprém hazai pályán 27–23-ra legyőzte a sérülések és a koronavírus-fertőzések miatt tartalékos Mol-Pick Szegedet, amelynek felnőttkeretéből csak nyolc játékos volt bevethető.
Tönnesen (labdával) hibátlanul lőtt (Fotó: Földi Imre)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Tönnesen (labdával) hibátlanul lőtt (Fotó: Földi Imre) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 27–23 (11–10)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 2, Tönnesen 3, Lékai, A. NILSSON 4, Borozan 3, MANASZKOV 5. Csere: Cupara (kapus), J. Omar 2, Moraes 3, NENADICS 5 (2), Ligetvári, B. Blagotinsek, Dörnyei, Lukács P. Edző: David Davis
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 7 (4), Kaspárek 5, GABER 1, Mackovsek 2, J. Källman 3, Bombac 2. Csere: Zsitnyikov 3, Rea, Bajus, Tóth J. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–0. 7. p.: 5–2. 15. p.: 8–4. 21. p.: 10–6. 25. p.: 10–9. 34. p.: 14–10. 39. p.: 16–13. 47. p.: 22–16. 50. p.: 23–18. 58. p.: 27–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/4
David Davis:
– Nem volt egyszerű felkészülni a Szegedre, mert nem tudtuk, kinek a játékára számíthatunk. Az első félidőben Corrales szenzációs volt, majd Alilovic pillanatai következtek, és ekkor közelebb zárkóztak a vendégek. Szünet után már jobban ment a csapatomnak, a védekezésünk is összeállt. Az ellenfél ugyan átváltott a hét a hat elleni játékra, ám az már az utolsó szalmaszál volt. Elégedett vagyok, hiszen mégiscsak megnyertük a magyar rangadót. Az idénynek ebben a szakaszában már csak a győzelem számít.
Juan Carlos Pastor: – Jól kezdtünk, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, ezért a Veszprém elhúzott három-négy góllal. A félidő végére sikerült csak felzárkóznunk. A hét a hat elleni játékkal energiát akartunk spórolni. A találkozó kulcsa viszont az volt, hogy 27 lövést rontottunk el – ebből Corrales húszat védett. Harcoltunk becsülettel, jó volt a hozzáállásunk, ám még sokat kell javulnunk.

Ha valamire azt lehet mondani, hogy a papírformának és a várakozásoknak megfelelően kezdődött, az a Szeged veszprémi vendégjátéka: a sérülések, betegségek és a koronavírus-fertőzés miatt az első csapatból mindössze nyolc stabil játékosát bevető szegediek a 4. percre máris háromgólos hátrányba (3–0) kerültek – persze, amilyen remek formában kezdte a meccset Rodrigo Corrales, a veszprémiek kapusa, könnyen lehet, hogy a legerősebb szegedi csapat sem tudott volna neki gólt dobni a meccs elején.

Az első tíz perc vége felé közeledve aztán Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, és ez meg is tette a hatását, s a vendégek visszajöttek a meccsbe. Az első játékrész második felében pedig már Marko Alilovic, a szegediek kapusa is csatlakozott veszprémi kollégájához, így a vendégek a végén többször is az egyenlítésért támadhattak, ám ez nem jött össze, 11–10-es veszprémi vezetéssel fordultak a csapatok.

BESZÉDES ADATOK
A vendégeknél Stanislav Kasparek egyetlen másodpercet sem pihent, azaz 60:00 perc játékidő került a neve mellé, s a szegedieknél további négy mezőnyjátékos – Källman, Gaber, Sostaric, Bombac – is 50 percnél többet töltött a pályán, valamint Mackovsek is 45 perc fölött zárt. A Veszprémnél Manaszkov volt a legtöbbet a pályán: 49:21-et; rajta kívül még Borozan (47:05) és Marguc (46:45) játszott 45 percnél többet.

A második játékrész az elsőhöz nagyon hasonlóan kezdődött: a Veszprém ezúttal is 3–0-s rohammal nyitott, ám a szegediek ezúttal már nem tudták visszazárni az ollót. Sőt, az egyre inkább fáradó vendégek a félidő felénél már hatgólos (22–16) hátrányban voltak.

Talán ez volt az a pont, amikor a hazaiak elhitték, hogy megnyerték a mérkőzést, mert a szegediek ismét elkezdtek zárkózni, ám háromnál közelebb nem tudtak visszajönni (24–21). Ebben nagy szerepe volt a veszprémi kapusnak, Rodrigo Corralesnek, aki 41 lövésből 20-at hárítani tudott, azaz közel 50 százalékos hatékonysággal védve csapata legjobbja lett a mérkőzésen.

A végül négygólos, 27–23-as vereséget szenvedő szegedieket mindenképpen dicséret illeti, mert a vártnál jóval szorosabb csatára kényszerítették a Veszprémet.

14. Orosháza151212332–459–1274

60. perc: Ezzel vége. Nyert a Veszprém.

60. perc: Még egy hetes a végére. Időntúli. Rea lövi, Corrales azonban kivédi, 27–23.

60. perc: Corrales véd még egyet – egy lerohanás végén Bajus indítását védi.

59. perc: Kasparek talpról, a hosszú alsóba, 27–23.

58. perc: Jahja eredményes egy lerohanás végén, 27–22.

58. perc: Margucot nem vették komolyan a szegediek, őm meg köszönte és nagy gólt lőtt, 26–22. Szegedi időkérés.

57. perc: Kasparek jó bejátszása után Mackovsek beállóból szépít, 25–22.

56. perc: Kasparek lövését védi Corrales. Jahja keze most elsült a túloldalon, 25–21.

55. perc: Bombac találta telibe Corraest, Manaszkov meg a kipattanót az üres kapu mellé dobja a saját térfeléről.

54. perc: Jahja dob megint kapufát.

53. perc: Kasparek teszi le Källmannak a szélre, nem is ront, három közte, 24–21.

52. perc: Nenadic lövése rossz.

51. perc: Sostaric a jobbszélről szerzi a hetedik gólját, 24–19.Sőt Borozan hibája után megint jöhet a Szeged, megint Kasparek és ez is bent van, 24–20!

50. perc: Kasparek megszerezte a 18 szegedi gólt, amire Manaszkov szép ejtéssel válaszol, 24–18.

49. perc: Kasparek talpról lő nagy gólt, 22–17! Jahja kapufája után Källman pörgetését hárítja Corrales, majd Moraes eredményes, 23–17.

48. perc: Szegedi időkérés.

48. perc: Belemenés Mackovseknél, rossz passz Nenadicsnál.

47. perc: Jó lejátszás a balszélre Manaszkovhoz, ő jól is kanyarodik felfelé, 22–16. Először hat közte.

46. perc: Hosszas videózás után Gaber kapott két percet.

46. perc: Szegedi büntető, Zsitnyikov harcolta ki, Sostaric lábon lövi Corralest.

45. perc: Zsitnyikov gólja után Manaszkov szerez remekül labdát, s végül Marguc is feliratkozik a gólszerzők listájára, 21–16.

44. perc: Két beállóval a Szeged, Mackovsek meg is kapja középen, nem is ront, 19–15. Nilsson állítja vissza a különbséget Lékai bejátszása után. 20–15.

43. perc: Újabb rossz szegedi támadás végén Manaszkov gyors indítás végén növeli ötre a különbséget, ennyi még nem volt, 19–14.

42. perc: Källman szépít, de Manaszkov a szélről gyorsan válaszol, 18–14.

41. perc: Lejárt Nilsson kiállítása, Nenadics töri meg a gólcsendet, 17–13.

40. perc: Passzívnál Borozan lő, Alilovic belekap, nincs gól. Bombac két rossz megmozdulása közben Lékai lépéshibát vét.

39. perc: Nilssont szórják ki két percre, Sostaric beváltja a megítélt hetest. 16–13.

38. perc: Manaszkov előkészítése után megint Tönnesen eredménye, 16–12.

37. perc: Tönnesen góljára Gaber válaszol, 15–12.

37. perc: Blagotinseket szórják ki két percre a bírók. Zsitnyikovit cibálta meg, egyben hetes is. Sostaric belőtte, hiába ért bele Cupara, 14–11.

36. perc: Közben letelt Bajus kiállítása.

35. perc: Bombac talpról, Corrales véd Nenadics takarásból, Alilovic hárít.

34. perc: Corrales védése után Nenadics a saját kilenceséről dobja rá az üres kapura, gól, 14–10!

33. perc: Passzív Bombacnál, majd Bajus kap kétpercet. A Veszprém meg egy hetest, amit Nenadics vált gólra.

32. perc: Míg Källman a reklámtábla mögött fekszik derekát fájlalva, a Veszprém egy gyors indítás végén Manaszkov góljával meglövi a második félidő első gólját 12–10.

31. perc: Folytatjuk. Kapusvédésekkel, előbb Mackovsek majd Marguc rontott –Corrales, majd Alilovic védett – miközben Källman egy indításra rajtolva átesett a sarokban a reklámtáblán...

30. perc: Legalább harmadszor támadhat az egyenlítésért a Szeged, de Bombac a lécet találja el, ezzel vége az első félidőnek.

29. perc: Passzív szegedi attak végén Manaszkov robog, és lő Alilovicba...

28. perc: Alilovic is remekel, most Jahja ziccerét védi!

27. perc: Nenadics bejátszása után Alilovic védi Moraes ziccerért, a túloldalon Bombac ront tiszta helyzetben.

26. perc: Källman kap Bombactól labdát a balszélen passzívnál, nem is ront, 11–10. Mackovsek kap egy kétpercest.

25. perc: Feljön egyre a Szeged Bombac góljával, 10–9. Nilsson gyorsan visszaállítja a kettőt közte. 11–9.

24. perc: Marguc beállóból, Alilovicban elakad.

24. perc: Veszprémi időkérés.

24. perc: Bombac le a szélre Sostaricnak, ő meg szépen bepattintja, 10–7. Sőt, Manaszkov hibája után egy újabb gyors indítás végén Sostaric ismétel, 10–8.

23. perc: Nenadics hibája után Sostaric püföli Corralesbe a lerohanás végén a labdát.

22. perc: Blagotinsek szabálytalansága után szegedi hetes, Sostaric belövi, 10–6.

21. perc: Mackovsek zúgó kapufája után Moraes meglövi második gólját – gyakorlatilag a kipattanóból, 10–5.

20. perc: Nagy a rohanás, a gólcsendet Moraes töri meg beállóból, 9–5.

19. perc: Corrales! Källmann a balszélről kanyarodva lő, de a kapus védeni tud!

18. perc: Zsitnyikov éles szögből próbálkozik balról, Corrales jól zár.

17. perc: Ligetvári pattint fölé ziccerből...

16. perc: Nenadics már túljár Alilovic eszén, majd Bombac használ ki egy ziccert gyors indítás után 8–5.

15. perc: Egy rossz gyors támadás mindkét oldalon, előbb Corrales, majd Alilovic is védeni tud. Előbb Kasparek, majd Lékai hibázott.

14. perc: Nilsson marad üresen beállóban Lékai passza után, 7–4.

13. perc: Borozan lövése rossz, a másik oldalon Gaber ront beállóból, fölé.

12. perc: Újabb szegedi hetes, ezt már Sostaric belövi, 6–4.

11. perc: Borozat meglövi harmadik gólját is, jó 10 méterről zúdított a jobb alsóba. Szegedi belemenés Bombacnál. Tönnesennél fújnak támadót.6–3.

10. perc: Nilsson befordul beállóból, lő is, Alilovic véd. Az ellentámadás végén végén aztán a svéd kap egy kétpercest, a Szeged meg büntetőt, de Bombac mellé lövi.

9. perc: Kasparek átlövésből csökkenti kettőre a különbséget, 5–3.

8. perc: Szegedi időkérés.

7. perc: Borozan betörésből mellé.

6. perc: Zsitnyikov ismét betalál, majd Källman is kiül két percre, aztán Nenadics vált gólra egy hetest, 5–2.

5. perc: Zsitnyikov töri meg a szegedi gólínséget, 3–1. Borozan előbb megszerzi második gólját, aztán begyűjt egy kétpercest, 4–1.

4. perc: Lékai rossz kísérlete után Alilovic véd, a túloldalon pedig megint Corrales hárít. Remekül kezdte a meccset a veszprémi kapus, Andreas Nilsson is beszáll a gólgyártásba egy jó ejtéssel, 3–0.

3. perc: Gasparek harcolt ki hetest, Sostaric kihagyta, megint Corrales véd!

2. perc: Borozané a meccs első gólja, elvitték előle a védőket, Alilovic tehetetlen volt. Gaber ziccert ront a túloldalon Corrales véd. Tönnesen előtt is szétnyílik fal, 2–0!

1. perc: A Veszprém kezdte a mérkőzést, az övék az első támadás.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

• A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata tán még sosem volt ennyire nehéz helyzetben a Telekom Veszprém elleni rangadó előtt, mint most: a jelenlegi felnőttkeretből játékra fogható a két kapus, Mikler Roland és Mirko Alilovic, az irányító Dean Bombac és Dmitrij Zsitnyikov, a balszélső Jonas Källman, a jobbszélső Mario Sostaric, a beálló Matej Gaber és a jobbátlövő Stanislav Kaspárek.

• Ez még nem is lenne olyan gyenge gárda, csakhogy a Szegednek jelenleg nincs több sora. játékosa is alig: a beálló Gaber egyetlen cseréje a juniorkorú Tóth József lesz, de a 18 éves irányító, Rea Barnabás és a 17 éves jobbszélső, Szilágyi Benjámin is az utazó keret tagja, és mivel mindannyiuknak van már NB I-es tapasztalata, várhatóan nem csak ülni fognak a kispadon.

• Sérülés miatt nem lesz ott Juan Carlos Pastor együttesében a beálló Bánhidi Bence, a balátlövő Borut Mackovsek és Nik Henigman, a jobb­átlövő Luka Stepancic és a jobbszélső Kecskés Dániel, a koronavírus miatt hiányzik a balátlövő Bodó Richárd, az irányító Joan Canellas, a jobbszélső Bogdan Radivojevics és a balszélső Martin Starnovsky, míg ifj. Rosta Miklós pedig más betegség miatt maradt otthon.

• A legutóbb március 7-én Balatonfüreden pályára lépő együttest irányító spanyol mester maga is csak most épült fel és adott negatív PCR-tesztet, így nagy valószínűséggel már ő fogja dirigálni megtizedelt csapatát a Veszprém Arénában, a két gárda 127. rangadóján. A Szeged története során egyébként hatvanhat alkalomból csak négyszer tudott nyerni a Veszprém otthonában, 2003-ban (28–25), 2007-ben (31–30), és kétszer a 2018–19-es idényben (32–31 és 32–27), amikor egyébként magyar bajnok is lett a csongrádi együttes.

• Ezúttal tehát minden a Veszprém mellett szól, amelyet két éve senki sem tudott legyőzni a magyar bajnokságban – legutóbb 2019. március 17-én Szegeden 25–23-ra kapott ki a Veszprém az NB I-ben.