Férfi kézi NB I: szegedi kiütés, már szünetben 21-9 volt

2012.10.10. 19:01
A Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata nagy különbségű, 38–25-ös győzelmet aratott a Balatonfüred ellen az NB I 7. fordulójában.

A Füred egyszer sem vezetett a mérkőzésen, a szegediek az elején Prodanovics szélsőgóljaival szereztek jelentős előnyt, a 12. percben már 10–3-ra vezettek. Szünetben már 21–9 volt az eredmény, és a Szeged ezt a fórt is növelni tudta még. A vendégek tizenkét gólnál nem tudtak közelebb jönni a második félidőben, a kiváló támadójátékot bemutató Szeged végül harmincnyolcnál állt meg. A hazaiak mestere, Skaliczki László szünet után a keret valamennyi tagját pályára küldte – csapata fölényes győzelme azonban így sem forgott veszélyben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
PICK-SZEGED–BALATONFÜREDI KSE 38–25 (21–9)
Szeged, 800 néző. V: Baranyi, Szloska
SZEGED: Mikler – PRODANOVICS 5, Ancsin 3, Sulc 2, Pribanic 3, LARHOLM 4, KEKEZOVICS 3. Cs: Tatai (kapus), Czina, Blazsevics 1, ZUBAI SZ. 4, Buday 3, NAGY N. 5, Vadkerti A., BALOGH ZS. 4 (1), Hegedűs 1. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: Szathmári – Hornyák 2, KOVÁCS GY. 5, Sandrk 3, Pásztor 1, Kemény 4, Río. Cs: Zdolik 1, Gerdán, Németh L. 1, FALUVÉGI 4, Pulay 3, Nagy D. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 12. p.: 10–3. 22. p.: 17–5. 34. p.: 23–11. 42. p.: 27–13. 49. p.: 32–19. 56. p.: 36–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/–
Skaliczki László: – Dicséret illeti játékosainkat, mert végig nagy szívvel küzdöttek.
Sótonyi László: – Megilletődött kezdés után feljavult játékunk. Ízelítőt kaptunk a Bajnokok Ligája-ritmusból. A Szegednek sok sikert kívánok a nemzetközi porondon.