Férfi kézi NB I: Rosta fel sem fogta, hogy a lövése dönthet a bajnoki címről

2022.06.13. 08:31
Rosta Miklós (jobbra) csak arra koncentrált, hogy beforduljon és lőjön (Fotó: Tumbász Hédi)
Először fordult elő, hogy a magyar bajnoki cím a döntőben idegenben lőtt több góllal dőlt el a Szeged és a Veszprém között, a meccs hőse, a mindent eldöntő találatot szerző Rosta Miklós csak arra emlékszik, hogy ösztönösen fordult és dobott.

Hatalmasat fordult a világ a Telekom Veszprém–Pick Szeged bajnoki döntő visszavágójának utolsó percében. Ha a hazaiak utolsó támadása góllal zárul, már ünnepelhették volna a bajnoki címet, de túl sokáig húzták passzív jelzésnél, senki sem vállalta a lövést, a labda a szegedieké lett, akik ugyanezt nyolc másodperc alatt lezongorázták, ráadásul góllal a végén. Rosta Miklós utolsó másodperces találata a bajnoki cím megvédését jelentette.

„A veszprémi időkérés után úgy voltunk vele, fél perc van hátra, valahogy kivédekezzük, és rohanunk támadni, valakinek pedig villámgyorsan lőnie kell – emlékezett vissza a hajrára Rosta Miklós. –A hazaiak elszámolták magukat a passzív játékkal, mi pedig hét a hat ellen támadtunk, Bombac kiabált Rolinak, hogy fusson le, én pedig sprinteltem be, középen láttam egy kis üres területet, befutottam, kaptam is a labdát, nem gondolkoztam, ösztönösen fordultam és dobtam. Ott és akkor fel sem fogtam, hogy az a lövés mindent eldönthet.”

A 23 éves játékos a szerint a vendégcsapaton nem lehetett érezni, hogy bármikor is lélektani hátrányba került volna, még Bánhidi Bence kiállítása után sem, vagy amikor lehetősége volt támadni a négygólos előnyért, ehelyett a Veszprém visszajött döntetlenre. Sőt, Bánhidi kiválása mintha csak megerősítette volna a címvédőt.

„Persze jó lett volna, ha Bence velünk van, a világ egyik legjobb beállója, és ő a kapitányunk, de a kiállítása még elszántabbá tett minket, hogy csak azért is megmutatjuk
– fogalmazott Rosta Miklós. – A félidőben átvettük a taktikai utasításokat, Bence kiválása miatt kettőt kellett cserélnünk, Matej Gaber a védelemben, én a támadásban kaptam nagyobb szerepet. Akárcsak a hazai, ez is nagyon küzdős, ám sportszerű meccs volt, amelyen jobban koncentráltunk, és bár kevesebb helyzetet alakítottunk ki, hatékonyabban használtuk ki őket. És persze ott volt Mikler Roli, aki a második félidőben egymás után három lövést védett ki, abból kettő ziccert. Óriási lelkierőt adott, hogy ha hibáztunk, rá akkor is számíthattunk.”

A játékos elmondta, örülnek, hogy a nehéz idényt szépen sikerült lezárni, most elmennek pihenni, ő először a szüleihez, majd a barátnőjével nyaralni. A kimenő július 25-ig tart, amikor újra összegyűlik a csapat Szegeden, hogy megkezdjék az alapozást.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
TELEKOM VESZPRÉM–PICK SZEGED 29–30 (14–14)

Veszprém, 5100
néző. V: Bócz, Wiedemann.
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 3, Jahja Omar 2, B. Blagotinsek 1, LIGETVÁRI, LAUGE 5, Strlek. Csere: Cupara (kapus), MAHÉ 7 (2), Maqueda 1, A. Nilsson 2, Manaszkov 2, Nenadics 5, Sipos 1. Edző: Momir Ilics
SZEGED: MIKLER – B. Radivojevics 4 (4), Tönnesen 3, BOMBAC 6, Gaber 1, Mackovsek 2, Frimmel. Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, Bánhidi 1, Bodó 2, Garciandia, MARTINS 4, ROSTA M. 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 4–4. 15. p.: 6–8. 20. p.: 11–10. 25. p.: 13–12. 38. p: 17–20. 47. p.: 23–24. 53. p.: 26–26. 56. p.: 27–28. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Bajnok: a Szeged, 58–58-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

AZ NB I VÉGEREDMÉNYE
Bajnok: Pick Szeged (Mirko Alilovic, Bánhidi Bence, Alexander Blonz, Bodó Richárd, Dean Bombac, Sebastian Frimmel, Matej Gaber, Imanol Alustiza Garciandia, Hegedűs Patrik, Nik Henigman, Luka Krivokapics, Ludmán Marcell, Borut Mackovsek, Miguel Martins, Mikler Roland, Bogdan Radivojevics, Radvánszki Zsolt, Rea Barnabás, ifj. Rosta Miklós, Mario Sostaric, Szilágyi Benjámin, Kent Robin Tönnesen, Varga Mihály. Edző: Juan Carlos Pastor),
2. Telekom Veszprém, 3. Balatonfüredi KSE, 4. Ferencvárosi TC, 5. Grundfos Tatabánya KC, 6. HE-DO B. Braun Gyöngyös, 7. Sport36-Komló, 8. Schieszl-Budakalász Kzrt., 11. Fehér-B.Á.L. Veszprém, 12. NEKA, 13. SBS-Eger, 14. Kecskeméti TE-Piroska szörp
Az Eger és az Kecskemét kiesett az NB I-ből, a HÉP-Cegléd és a Budai Farkasok-Rév Group feljutott az élvonalba. A Pick Szeged a Bajnokok Ligájában, a Balatonfüred, az FTC és a Magyar Kupa-győztes Fehér-B.Á.L. Veszprém az Európa-ligában indulhat. A Telekom Veszprém szabadkártyáért folyamodhat a BL-ben.