Férfi kézi NB I: nyolc góllal nyert Egerben a Szeged

2022.01.30. 18:56
Bodó Richárd hat gólt szerzett (Fotó: Török Attila – archív)
A címvédő Pick Szeged 32–24-re nyert Egerben a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

December közepe óta ez volt az első mérkőzés, a vasárnap (ma) véget érő magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság miatt ugyanis szüneteltek a bajnoki küzdelmek.

A vendégek mindössze 11 mezőnyjátékost neveztek a meccsre, a legeredményesebb Bodó Richárd volt hat góllal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SBS Eger–Pick Szeged 24–32 (13–15)
Eger,
Kemény Ferenc Sportcsarnok, 400 néző. V: Sándor L., Szikszay Cs.
EGER: BALOGH T. – Tóth R. 3 (1), MACHÁC 3, Gavidia 1, Kiss G., TÓVIZI 3, Molnár B. Csere: Seprős (kapus), Kovács M. 1, Lezák 1, Szepesi N., Lakosy 1, Pulay 3, Száva 3, SZUHAREV 5. Edző: Tóth Edmond
SZEGED: Alilovic – RADIVOJEVICS 4 (1), Garciandía 3, Bombac 3, Gaber, BODÓ R. 6, Blonz 1. Csere: Mikler, L. Krivokapics (kapusok), Martins 2, Henigman 3, Sostaric 5 (4), Frimmel 2, ROSTA M. 3. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 4–7. 18. p.: 5–9. 24. p.: 9–12. 36. p.: 15–19. 42. p.: 16–23. 48. p.: 18–25. 54. p.: 21–29. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.
Tóth Edmond: – Más meccs volt, mint a két csapat decemberi találkozója. A játékosok mindent megtettek, ahogy azt ígértük, a folytatásban küzdünk a végsőkig. A végére már kicsit belefáradtunk, de abszolút pozitív a kép.
Juan Carlos Pastor: – Már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de bosszantó hibákat követtünk el, és az ellenfél kapusa is jól védett. Visszakapaszkodtak a hazaiak, de a szünet után ismét el tudtunk lépni, és ekkor már nyugodtabban játszhattunk. A hullámzó játék abból adódik, hogy keveset tudtunk még együtt edzeni az idén.

1. Szeged 14 13 1 513–356 +157 27
2. Veszprém 12 11 1 430–305 +125 23
3. Balatonfüred 12 8 1 3 372–328 +44 17
4. FTC 12 7 5 350–341 +9 14
5. Tatabánya 12 5 2 5 323–340 –17 12
6. NEKA 12 6 6 338–363 –25 12
7. Budakalász 13 5 2 6 332–371 –39 12
8. Gyöngyös 12 5 1 6 325–332 –7 11