Férfi kézi NB I: nagyon szoros hajrá után nyert a Csurgó

K. Zs.K. Zs.
2021.09.17. 19:58
Elkönyvelte idénybeli első győzelmét a Csurgó a férfi kézilabda NB I-ben: a somogyiak nagy csatában 26–24-re verték vendégüket, a Gyöngyöst a 2. forduló péntek esti mérkőzésén.

Négy–négy után három hazai gól következett, az első félidő derekán öttel (10–5), a második közepén héttel (19–12) vezetett a Csurgó, de a vége mégis nagyon szoros lett. A Gyöngyös lépésről lépésre csökkentette hátrányát, Ubornyák Dávid negyedik találata után csupán egy volt a különbség (25–24), ám a hátralévő 25 másodperc már csak egy gólt hozott – és azt a hazai Szeitl Erik lőtte.

A 2. forduló többi meccsét szombaton játsszák le.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
CSURGÓI KK–HE-DO BRAUN GYÖNGYÖS 26–24 (11–8)
Csurgó. V:
Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – Gebhardt 1, Krecic 1, Vasvári, SZEITL E. 4, Borsos, A. Kovacevic 3. Csere: Konyicsák (kapus), Tóth Á. 1, Schäffer 1, Mladen Krszmancsics 4 (3), Rotim 1, Juhász K. 1, Gábor 3, HERCEG 4, Kerkovits 2. Edző: Mariano Ortega
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Vaszics 3, MARKEZ 4, Duris 1, Vilovszki 3, Hamidovic 3, VARSANDÁN M. 3 (2). Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Gábori, Papp B., UBORNYÁK 4, Hegedűs M. 3, GERDÁN, Mátyás, Nkousa. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 15. p.: 5–4. 23. p.: 8–5. 27.p.: 11–7. 35. p.: 14–9. 41.p.: 15–11. 48. p.: 21–16. 52. p.: 23–20. 56. p.: 25–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Mariano Ortega:
– Ahhoz, hogy nyerjünk egy ilyen kiváló csapat ellen, mint a Gyöngyös, nagyon sokat kellett dolgozni a játékosaimnak a pályán. Az első félidőben jól védekeztünk, a végjáték mégis izgalmas lett. Egyébként is a védekezés volt a kulcs a mérkőzésen, s ugyan voltak hibáink, ezekből tanulni fogunk.
Konkoly Csaba: – Igyekeztünk megismételni a Tatabánya elleni jó játékot, ám az első félidőben többet hibáztunk a kelleténél. A szünet után sokat javultunk védekezésben, de a játékosaim hiába küzdöttek az utolsó pillanatig, végül kifutottunk az időből. Minden vereségből tanulunk, és most is bizonyítottuk, hogy jó úton haladunk.

1. Szeged 3 3 121–65 +56 6
2. Veszprém 2 2 73–45 +28 4
3. FTC 1 1 31–24 +7 2
4. Gyöngyös 2 1 1 54–48 +6 2
5. Dabas 1 1 24–20 +4 2
6. Veszprémi KKFT 1 1 34–31 +3 2
7. Csurgó 2 1 1 47–58 –11 2
8. Balatonfüred 1 1 20–20 0 1