Férfi kézi NB I: nagyon bekezdett a Szeged; a legvégén egyenlített a Kalász

2021.04.25. 20:20
Bánhidi Bence hat gólig jutott Gyöngyösön (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország, archív)
A Mol-Pick Szeged négy góllal nyert Gyöngyösön, míg a Budakalász a legvégén egyenlített Egerben a férfi kézilabda NB I-ben. Ugyancsak döntetlenre végzett egymással a Balatonfüred és a Csurgó, a Tatabánya viszont biztosan múlta felül a Veszprémi KKFT-t.

A Szeged hétgólos rohammal nyitott Gyöngyösön, a hazai csapat csak a 12. perc végén tudott először betalálni. Ez a kezdeti hátrány meg is pecsételte a sorsát, bár a szünet előtt még 12–10-re vissza tudott jönni. A végül néggyel nyerő Szegedben Bogdan Radivojevics nyolcszor talált be, míg a beálló Bánhidi Bence mind a hat kísérletét gólra váltotta. A hevesieknél Hegedűs Márk és Mitar Markez jutott el nyolcig.

A Budakalász az 53. percben még ötgólos hátrányban volt Egerben, de a hazai csapat ezután már csak egy találatot ért el, így a kalásziak a lefújás pillanatában Nagy Norbert ötödik góljával egyenlítettek.

Ugyancsak ikszelt a Balatonfüred és a Csurgó, itt az utolsó percben a meccs nagyobbik részében vezető hazai csapat egalizált.

Utóbbi eredménynek a Veszprémi KKFT-t nyolccal felülmúló Tatabánya örülhetett, ugyanis így megerősítette harmadik helyét a tabellán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL-PICK SZEGED 27–31 (11–16)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V:
Réti, Szedmák
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 3, MARKEZ 8 (1), Duris 1, Vilovszki, Herceg, Varsandán M. 2. Csere: Merkovszki 1 (kapus), Urbán, Halász 1, Papp B., Ubornyák 2, HEGEDŰS 8, Gerdán, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba
SZEGED: ALILOVIC – Bombac 3, Källman, Mackovsek 2, BÁNHIDI 6, BODÓ R. 5, Stranovsky. Csere: Canellas 1, B. RADIVIOJEVICS 8 (5), SOSTARIC 5 (1), ifj. Rosta M. 1, Zsitnyikov. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 12. p.: 1–7. 18. p.: 4–10. 24. p.: 10–12. 36. p.: 13–19. 42. p.: 16–22. 48. p.: 19–25. 54. p.: 23–28
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/6
Konkoly Csaba:
– Nem kérdés, hogy jobb csapat a Szeged, de zavar, hogy a közvélemény általában leírja az ellenfeleit. Igyekeztünk mindent kiadni magunkból, ez egy vállalható mérkőzés volt. Végig meccsben maradtunk, amire büszkék lehetünk.
Juan Carlos Pastor: – A gyöngyösiek nagyon sok fejtörést okoztak már nekünk, ezért is fontos ez a két pont. Az első félidei jó védekezés volt az alapja a sikerünknek, a szünet után már kényelmesebben játszhattunk.

BALATONFÜREDI KSE–CSURGÓI KK 26–26 (15–13)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. V
: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 3, VARGA M. 7, TOPIC 5, Dénes, Szöllősi B. 2, Bóka 1. Csere: Andó (kapus), Kemény, Glendza 2 (2), MALINOVIC 6. Edző: György László
CSURGÓ: Tatai – VASZICS 8 (6), KRECIC 8, HANUSZ 4, Szeitl E., Borsos 3, Kerkovits. Csere: PALLAG, Füstös (kapusok), Bazsó, Mladen Krszmancsics 1 (1), Gábor 2, Vasvári, Kerkovits, Popovics. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 11. p.: 4–6. 17. p.: 8–8. 24. p.: 11–10. 29. p.: 14–12. 35. p.: 16–15. 39. p.: 19–15. 45. p.: 22–17. 49. p.: 22–21. 54. p.: 25–23. 59. p.: 25–26
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/7
György László:
– Küzdöttünk ugyan, de időnként fegyelmezetlenül játszottunk, és ezt a Csurgó kíméletlenül kihasználta, sajnos elvesztettünk egy bajnoki pontot. Ötgólos előnyünk után a végén még a döntetlenért is izgulnunk kellett.
Alem Toszkics: – Már a második olyan mérkőzésünk volt, amelyen a legvégén a győzelemért támadhattunk, de most sem sikerült megszerezni a két pontot. Reális eredmény született.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–VESZPRÉMI KKFT 27–19 (11–10)
Tatabánya, zárt kapuk mögött. V.:
Rontó, Szanyi
TATABÁNYA:
WYSZOMIRSKI – Juhász Á. 4, BOZSOVICS 4, Ilyés, SIPOS 4, Balogh Zs. 4 (1), Hornyák B. 3. Csere: Konecny (kapus), SUNAJKO S. 4, ZDOLIK 2, Debreczeni 2, Nemes, Tóth B. Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: Borbély – Szmetán, SZÉLES 4, Fazekas G. 4, Vajda 1, KRISTÓF M. 3, Hári 1 (1). Csere: Miklós G. (kapus), Bugyáki, Szeitl L. 2, Tóth M., Somogyi 1, Seregi 3 (1). Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 15. p.: 4–7. 23. p.: 7–9. 38. p.: 18–12. 45. p.: 22–14. 51. p.: 22–16
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Vladan Matics:
– Kiváló szakmai munka zajlik a veszprémieknél, így tudtuk, nehéz meccsre számíthatunk. Az első félidőben ez meg is mutatkozott, de Wyszomirski remekelt a kapuban. A második játékrészben már jobban mentek a dolgok. Jó úton vagyunk.
Tombor Csaba: – Az első félidőben sok technikai hibára kényszerítettük ellenfelünket, de a szünet után fantasztikusan kézilabdázott a Tatabánya. Nagy volt a tudás és súlybeli különbség is, felőröltek minket a hazaiak. Ekkor már ötletesen, szellemesen játszott a Tatabánya, de ne feledjük, ez egy nagyon jó csapat.

SBS-EGER–BUDAKALÁSZ 25–25 (13–11)
Eger, zárt kapuk mögött. V:
Sándor L., Szikszay
EGER: BALOGH T. – TÓTH R. 6 (1), Rédei 1, Machác 2, KISS G., Schmid 2, Száva 1. Csere: LEZÁK 6 (3), Kovács M., Szuharev 2, Tóvizi, Holdosi 1, Bernatonis 4, Mándy, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 1, Perisics 2, KONCZ 6, ROTIM 6, Radnic, Holpert. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 1, Prokop 2, NAGY N. 5 (2), Dávid M., Kiss B., Ceranic 2. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Tóth Edmond:
– Önmagunkat vertük meg, még ha egy pontot szereztünk is. Ilyen végjátékot elbukni, több mint elkeserítő. Úgy tűnik amit a sors az első félévben adott, azt most elveszi. Nagyon jól építettük fel a mérkőzést, borzasztóan csalódott vagyok a döntetlen miatt.
Csoknyai István: – Ahogy ez a döntetlen kialakult, a mi szemszögünkből mindenképpen siker. Az elején 1–0-ra vezettünk, majd végig futottunk az eredmény után. Négy-öt gólos hátrányból is sikerült visszajönni. A végén szerencsénk volt.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CEGLÉDI KKSE 25–23 (11–11)
Orosháza, zárt kapuk mögött. V:
Bócz, Wiedemann
OROSHÁZA: ÖZMUSUL – PÁSZTOR M. 6 (2), Döme, USAL 4, KANCEL, TÓTH K. 7, Bella 2. Csere: Majdán (kapus), Peskov 3, Lászlai 1, Sakic, Kiss A. 2. Edző: Ratko Djurkovics.
CEGLÉD: TAMÁSI – Gyene 4 (4), Kállai, NÉMETH B. 3, Spekhardt 1, Juhász K. 1, Szepesi I. Csere: Kránitz (kapus), Mazák 2, ZAKICS 5, Kiss R. 3, Pásztor Á. 1, Vranac 3, Teleki. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–2. 18. p.: 9–4. 29. p.: 11–10. 40. p.: 17–15. 46. p.: 18–19. 52. p.: 21–21. 59. p.: 24–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Ratko Djurkovics:
– Korrekt, kemény meccset játszottunk. Sok problémával küszködtünk, de az utolsó három meccsen jó formát mutattunk. Ajándék ez a győzelem a klubnak és a játékosoknak is.
Nagy Károly: – Gyengén kezdtünk, nem voltunk ott fejben, ziccereket hibáztunk. Aztán feljöttünk, de ismét hibákat követtünk el, végül Mazák kiállítása megpecsételte a sorsunkat.

1. Veszprém 22 21 1 789–510 +279 43
2. Szeged 19 16 3 636–477 +159 32
3. Tatabánya 18 13 2 3 507–437 +70 28
4. Csurgó 22 10 5 7 597–604 –7 25
5. Balatonfüred 20 10 4 6 552–539 +13 24
6. FTC 19 11 1 7 541–514 +27 23
7. Gyöngyös 21 9 1 11 564–572 –8 19