Férfi kézi NB I: idegenben nyert a Csurgó és a Tatabánya

2017.12.03. 20:17
Idegenben nyert a Csurgó és a Tatabánya is a férfi kézilabda NB I 12. fordulójában. Előbbi a Vácot, utóbbi az Egert győzte le.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

VÁCI KSE–CSURGÓI KK 26–31 (14–17)
Vác, 250 néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: Paul – Ménfői 1, Török 1, Sakic 2, KOLLER 4, Holpert 2 (1), DAVIDOVICS 5. Csere: Grbavac 4, Tyiskov 1, Baláz 1, Kecskeméti 3, Törteli, Tárkányi 2
Edző: Gúnya Péter
CSURGÓ: BARTUCZ – VASICS 6 (1), Tóth A. 3, Hanusz 3, Szeitl 2, Ferreira, Radjenovics 5 (3). Csere: HADZIOMEROVIC 4, Mikita J., CEHTE 5, Varjú 1, Josics 2
Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 20. p.: 11–7. 26. p.: 11–13. 32. p.: 14–19. 39. p.: 19–21. 49. p.: 21–25. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc +kizárás (Ferreira)
Hétméteresek: 4/1, ill. 5/4
Gúnya Péter: – A várt nehéz mérkőzést játszottuk. Amíg tudtunk összpontosítani és tiszta fejjel végre tudtuk hajtani, amit elterveztünk, tartottuk az ellenfelet. Az első félidő második felétől azonban rengeteg gólt kaptunk és futószalagon rontottuk a ziccereket. Hazai pályán ennyi kapott góllal nem is lesz esélyünk a folytatásban sem.
Bencze József: – Rosszul kezdtük a találkozót. Majd amikor már felvettük a ritmust, a hatékony nyitott védekezéssel és az ezt segítő remek kapusteljesítménnyel fordítani tudtunk. A folytatásban aztán már magabiztos teljesítménnyel uraltuk a pályán történteket.FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

EGER SBS ESZTERHÁZY–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–28 (11–13)
Eger, 750 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
EGER: STOCHL 1 – Lezák 1, Radojevics 3, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 4, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Aflitulin 3, Szabó P. 1, Szepesi 1, Vaskó 2, Takács 4 (1), Dobó Zs. 1, Füzi 1
Edző: Tóth Edmond
TATABÁNYA: Iancu – Harsányi 3 (1), Grigoras 3, Bozovics 1, VRANJES 3, Ilyés 3, VUJOVICS 8. Csere: Székely (kapus), Sipos, Vrankovics 3, Juhász Á. 2, Szöllősi Sz., Pásztor 2
Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 6–9. 24. p.: 10–11. 36. p.: 13–16. 42. p.: 14–18. 48. p.: 16–20. 54. p.:20–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.
Tóth Edmond: – Sok tényező is hátráltatta a felkészülésünket. A győzelemhez sok jó egyéni teljesítményre lett volna szükség, ezekkel azonban adósak maradtunk.
Matics Vladan: – Nem sok időnk volt készülni a mérkőzésre, ezért különösen értékes a győzelem. Sok esetben pontatlannak bizonyultunk, de a két pont most mindennél fontosabb volt.