Férfi kézi NB I: idegenben győzte le a Szeged a Ferencvárost

L. M.L. M.
2023.03.18. 19:14
Hiába vezetett sokáig a Ferencváros, a végén a Szeged örülhetett (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/szorongattuk-a-szegedet-de-nem-jott-ossze-a-bravur?fbclid=IwAR3ovhcfAAQ3BXIjUie6RZWn5lZ5DstWcNQxreK9p4hkX5DEmxOWCgTA0oE" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Szeged 37–33-ra legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I 18. fordulójának szombati rangadóján, míg a Budakalász 24–24-es döntetlent játszott a Csurgóval. A Balatonfüred megverte a NEKA-t, mindkét veszprémi csapat idegenben nyert, míg a Komló meglepetésre felülmúlta a Tatabányát.

A Budakalász–Csurgó találkozón a végső támadást a somogyiak vezették, de Gábor Marcell elrontotta a lövését az utolsó másodpercben, így maradt a 24–24-es döntetlen. A hazaiaknál Sinkovits Benjamin nyolc gólt lőtt, a vendégeknél Holló Balázs 13 védéssel zárt.

A Ferencváros jól kezdett a Szeged elleni rangadón és az előnyét meg is tartotta a szünetig, két gólos hátrányban mentek pihenni a vendégek.

A hazaiak hárommal is mentek a 38. percben, ekkor azonban a Tisza-partiak elkezdtek zárkózni és folyamatosan csökkentették a hátrányukat. Három perccel később egyenlítettek is, ezt követően pedig már nem adták ki a kezükből a mérkőzést, a végén még öttel is vezettek.

Az FTC-nél Nagy Bence tíz gólig jutott, a Szegedben Rosta Miklós és Bodó Richárd is 7-7 góllal vette ki a részét a győzelemből.

A Balatonfüred szoros első félidő után verte a NEKA-t, míg a Fejér B.Á.L.-Veszprém nyolcgólos vezetést is majdnem leadott, végül egy góllal múlta felül a Dabast idegenben.

A Telekom Veszprém stabil előnyt épített ki a Gyöngyössel szemben az első harminc percben, Momir Ilics csapatának még az is belefért, hogy egy góllal a második játékrészt elbukja.

A forduló meglepetését a Komló szolgáltatta, a Baranya megyeiek egy 14–9-es félidő után négy góllal verték a tabella harmadik helyén álló Tatabányát.

BUDAKALÁSZ:
Váczi – Varjú 3, SINKOVITS 8, Dávid M., Mihalin 1, JURIC-GRGIC 4 (2), Kovács D. 3. Csere: Djordjeszki (kapus), KISS B. 3, Tyiskov 1, Maracskó, Koncz 1, Tóth Sz., Zanati, Vrhovina, Berényi. Edző: Csoknyai István
CSURGÓ: HOLLÓ – Gebhardt 2, Krecic 2, Rotim, Skol 2 (1), Herceg 4, Spruk 3. Csere: Füstös (kapus), Szeitl L. 1, Bazsó, Krszmancsics 3, BORSOS, Tóth Á. 1, VASVÁRI, Markez 3, Gábor 3. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 13. p.: 5–5. 23. p.: 7–10. 36. p.: 12–12. 44. p.: 17–15. 54. p.: 19–22. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Csoknyai István: – Nagy küzdelem folyt a pályán és egy igazságos döntetlen született. Jól kezdtünk, hiszen lendületesen játszottunk, majd a Csurgó átvette az irányítást, de a negyvenedik perc környékén sikerült fordítani. Nagyon kevesen vagyunk a belső posztokon, ezért nem tudtuk úgy forgatni a csapatot, ahogy szerettük volna. Minden egy lapra téve próbáltunk egy pontot itthon tartani.
Baranyai Norbert: – Budakalászon soha sincs könnyű dolgunk, nehéz itt nyerni. Kezünkben volt a mérkőzés, csalódott vagyok, hogy az egy pontot itt hagytuk. A második félidőben háromgólos előnyre tettünk szert, de ezzel nem tudtunk élni, hiszen kimaradtak a helyzeteink, így felzárkózott a hazai csapat. Izgalmas, jó mérkőzést játszottunk, próbáltunk tempót diktálni, de a végjátékban hibáztunk.

Ferencvárosi TC–OTP Bank-Pick Szeged 33–37 (19–17)
Elek Gyula Aréna, 1180
néző. V: Horváth P., Marton B.
FTC:
GYŐRI – Bujdosó, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, DEBRECZENI 3, Bognár 2, NAGY B. 10 (4), Kovacsics 3. Csere: Borbély (kapus), Lékai 2, Mikita, Pordán 2, Prainer 3, Balogh Zs., Imre B. 1, Csörgő 3. Edző: Pásztor István
SZEGED: Alilovic – Radivojevics 2, Stepancic 1, ROSTA 7, BOMBAC 5, BODÓ 7, Frimmel 4 (1). Csere: Krivokapics (kapus), Mackovsek 1, Blonz 2 (2), GARCIANDIA 5, Szita, Tönnesen 1, Sostaric 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 7–5. 17. p.: 10–10. 24. p.: 15–12. 36. p.: 22–19. 42. p.: 25–26. 49. p.: 26–30. 55. p.: 29–33. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Pásztor István: – Gratulálok a vendégeknek, jobb csapat és ez ma be is bizonyították, a védekezésük megfogott minket, lehet előbb kellett volna a hét a hat elleni játékot bevonni, de a nyitott védekezés ellen is meg voltak a jó helyzetek, igazából nem is kikényszerített hibáink voltak, inkább a fáradtság, az első félidőben Kristóf nagyon jól védett, a második félidőben még kevesek vagyunk egy BL-csapat ellen.
Juan Carlos Pastor: – Szeretnénk gratulálni a Ferencvárosnak a nagyon jó szezonhoz, nagyon jól kézilabdáznak. Az első félidőben nagyon rossz volt a teljesítményünk védekezésben, nem volt kapusteljesítmény, a második félidőben ugyanúgy voltak problémák védekezésben, azonban az öt–egyes védekezésből tudtunk labdát szerezni, így jöttünk vissza a meccsbe, és miután átvettük a vezetést, már nyugodtabban tudtunk játszani és megnyerni a mai mérkőzést.

Balatonfüredi KSE–HSA NEKA 24–19 (12–12)
Balatonfüred, 400
néző. V: Sándor, Szabó B.
BALATONFÜRED:
ANDÓ – HORNYÁK P. 8 (6), NÉMETH B. 4, Szűcs Bence 2, Dénes J., SZRETENOVICS 4, Bóka 1. Csere: Varga M. 3, Szmetán M. 1, Vári, Klucsik, Ág, Vajda 1, Brandt, Határ. Edző: György László
NEKA: DEMÉNYI – KRAKOVSZKI ZS. 3, Temesvári 1, SZTRAKA 3, Papp T. 3, Kovács T. 2, Krakovszki B. 2 (1). Csere: Palasics (kapus), Sisa, Tárnoki, Ács 3, Dely 2, Viski, Dobi, Karai, Szilágyi B. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 2–7. 15. p.: 5–8. 22. p.: 9–9. 25. p.: 11–10. 36. p.: 14–14. 44. p.: 17–16. 50. p.: 19–18. 55. p.: 23–18. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/1
György László: – Az első félidő hajrájára tudtuk stabilizálni a védekezésünket, fordulás után az ötvenedik perctől elléptünk lelkes ellenfelünktől, és végül a vártnál nagyobb különbséggel győztünk, aminek nagyon örülünk.
Sótonyi László: – Nagyon boldog vagyok, hogy a bajnokság ezen szakaszában a hatodik helyért küzdhetünk. Nekünk ez egy álom. Sokáig tartottuk a lépést, de sajnos a hajrát elszúrtuk, így vereséget szenvedtünk.

Dabas KC–Fejér B.Á.L.-Veszprém 31–32 (10–18)
HE-DO B.Braun Gyöngyös–Telekom Veszprém 29–38 (12–22)
Dabas, OBO Aréna, 500
néző.
DABAS:
Pallag – Horvat 2 (2), Fekete B. 5, Garajszki 1, Koller 2, Szöllősi Sz. 2, Tarabochia 2. Csere: Nagy T. (kapus), BÁLINT B. 8 (1), Bognár N., Laurinyecz 5, Katona 1, Hutvágner, Ács T. 2, Zdolik 1. Edző: Tomori Győző
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 3, TÓTH P. 7, Szrnka 3, ÉLES B. 9, Ludmán 2, Hári 2. Csere: MIKLÓS G. (kapus), Éles Zs., Preszter, Stranigg 3, Molnár B., Bugyáki, Vetési, GÁL 3, Szatmári. Edző: Konkoly Csaba
V: Nagy F., Túróczy J. Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 16. p.: 5–9. 23. p.: 9–16. 36. p.: 15–19. 43. p.: 19–24. 56. p.: 26–31. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. –/–
Tomori Győző: – Az első félidei játékunkat és hozzáállásunkat nem tudom hová tenni. Annak örülök, hogy van karaktere a csapatunknak így vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, de nyolc gólos hátrányból nem tudtunk már megfordítani a eredményt.
Konkoly Csaba: – Mi az életünkért küzdve jöttünk és szerencsére így is kezdtük a mérkőzést. Az első félidei jó játékunknak köszönhetjük a sikerünket és nagyon fontos két pontot szereztünk!

Sport36-Komló–Mol Tatabánya KC 29–25 (14–9)
Komló, 1000
néző. V: Altmár, Horváth M.
KOMLÓ:
PÁSZTOR I. – Urbán 4, GRÜNFELDER 4, Vekic 3, SZÖLLŐSI O., JERKOVIC 6, MELNYICSUK 6 (1). Csere: Granic (kapus), Szuharev, Hoffmann 2 (1), Vranac, Szunajko F. 1, Orbán 1, Vaskó 2. Edző: Marosán György
TATABÁNYA: Székely – RODRÍGUEZ P. 4, Ancsin 4, Peric 2 (2), Vilovszki 1, Győri M. 1, Ugalde 2. Csere: Nagy Benedek (kapus), Obradovics, UBORNYÁK 4, Maras, HORNYÁK B. 7. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 13. p.: 6–8. 38. p.: 18–11. 48. p.: 22–17. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/2
Marosán György: – Fantasztikus fegyelem jellemezte a játékunkat, mindenki extrát nyújtott. Nem álmodunk a csodákról, tenni szeretnénk.
Tombor Csaba: – Ennyi kihagyott helyzettel nem lehet idegenben mérkőzést nyerni.

1. Veszprém 18 18 715–510 +205 36
2. Szeged 19 18 1 692–527 +165 36
3. Tatabánya 18 12 1 5 558–500 +58 25
4. Csurgó 18 10 2 6 501–497 +4 22
5. FTC 18 10 1 7 601–565 +36 21
6. Balatonfüred 18 9 2 7 506–498 +8 20
7. NEKA 18 8 2 8 481–489 –8 18
8. Budakalász 18 7 3 8 490–540 –50 17