Férfi kézi NB I: ezúttal is 16 góllal nyert a Telekom Veszprém a városi rivális ellen

B. A.B. A.
2020.11.27. 19:33
Jahja Omar nyolc gólt szerzett a városi rivális ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A Telekom Veszprém 36–20-ra legyőzte a Veszprémi KKFT-t a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Legutóbb szeptember elején találkozott egymással a két együttes, akkor a veszprémi fiatalok hiába tartották jól magukat az első félidőben, a végén belelendült David Davis csapata, és végül 16 góllal nyert.

Ezúttal öt percig tartotta a lépést a Veszprémi KKFT, a „nagy testvér” a nyolc találatig jutó Jahja Omar vezérletével már a szünetre hétgólos előnyt harcolt ki, majd a második játékrészben kiütésessé tette a sikert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–VESZPRÉMI KKFT 36–20 (17–10)
Veszprém Aréna, zárt kapus. Vezette:
Rontó, Szanyi.
Telekom Veszprém: SZÉKELY – Nenadics 1, J. OMAR 8, Moraes 1, Borozan, A. Nilsson 4, MAHÉ 7. Csere: GASPER MARGUC 7 (1), B. Blagotinsek, LAUGE 6, Ligetvári, Tönnesen 1, Markussen 1, Dörnyei, Lukács. Edző: David Davis
Veszprémi KKFT: Borbély – Tóth P., Tóth A. 2, KRISTÓF 3, Vajda 1, FAZEKAS G. 9 (3), Hári 1. Csere: Füleki, Bugyáki, Tóth Márton 1, Seregi 2, Szmetán P., Szeitl L. 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-1. 7. p.: 6-3. 15. p.: 10-5. 21. p.: 12-6. 27. p.: 14-8. 34. p.: 20-11. 45. p.: 28-17. 50. p.: 30-18.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3.
MESTERMÉRLEG:
David Davis:
– Ez egy igazi városi derbi volt. Összességében elégedett vagyok a látottakkal és a végeredménnyel is. A szurkolóinknak azt üzenném, az Aalborg elleni fiaskó egy év után az első vereségünk volt. Igen melodramatikus a helyzet, mert egyébként remekül edzenek a srácok, mindenki odateszi magát és a csapat is jól játszik. Kérem a drukkereket, támogassanak minket, nélkülük nagyon nehéz meccseket nyerni és most nagyon fontos találkozók következnek.
Tombor Csaba: – Köszönjük, hogy a Telekom Veszprém komolyan vett minket. Egy héten belül ez a harmadik komoly mérkőzésünk. Sajnos nem tudtunk felpörögni, nem vagyunk hozzászokva ehhez a szinthez és a sűrű programhoz. Próbáltuk a legjobb arcunkat mutatni, de most ez így sikerült.

1. Veszprém 11 11 409–227 +182 22
2. Szeged 5 5 180–124 +56 10
3. FTC 8 5 3 226–202 +24 10
4. Gyöngyös 8 5 3 219–214 +5 10
5. Csurgó 9 4 1 4 240–240 0 9
6. Komló 6 3 3 162–166 –4 6
7. Veszprémi KKFT 7 3 4 183–207 –24 6
8. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5