Férfi kézi NB I: a kis Veszprém értékes győzelemmel indított

2021.09.12. 20:55
Értékes győzelemmel indított a Veszprém (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
Győzelemmel kezdte második NB I-es idényét az immár Fejér-B.Á.L. Veszprém néven szereplő kisebbik helyi csapat, amely az előző idényben a fiatal keretével remekül helytállt a magyar élvonalban.

A „másik veszprémi csapat”, a Fejér-B.Á.L. Veszprém a jelek szerint ugyanazzal a lendülettel szeretné folytatni szereplését az NB I-ben, mint amilyennel az előző idényben játszott. A bakonyiak az első fordulóban a Komlót fogadták, amely az első öt-hat percben még fölényben játszott, aztán kicsúszott a kezéből a kezdeményezés, Tombor Csaba együttese fokozatosan átvette az irányítást.

A szünet után megint beleerősített a vendégcsapat, és bár közel állt hozzá, nem tudott egyenlíteni. A hajrá megint a hazaiaké volt, akik Fazekas Gergő találatával és a remek teljesítményt nyújtó Borbély Ádám védésével zárták a három góllal megnyert találkozót.

„Ki-ki meccset játszottunk a Komlóval, a második félidő elején volt egy nagyobb hullámvölgyünk, amelyből sikerült kikászálódnunk, így ha simán nem is, de szilárd támadójátékkal hoztuk a meccset” – mondta a mérkőzés után Kurucz Máté, a hazaiak jobbátlövője.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–SPORT36 KOMLÓ 34–31 (18–14)
Veszprém,
500 néző. V: Bíró, Kiss
VESZPRÉM: BORBÉLY – TÓTH P. 5, Kurucz 3, Fazekas G. 6, VAJDA 6, ÉLES 7, HÁRI 6 (4). Csere: Miklós (kapus), Somogyi, Seregi, Tóth Márton 1, Tóth J., Bugyáki. Edző: Tombor Csaba
KOMLÓ: Granic – Vaskó 4, Grünfelder 1, JÓGA 4, Jerkovic 3, Szöllősi O., Orbán B. 3. Csere: Pásztor I. (kapus), SZUNAJKO F. 6, Takács 1, Szkokán, Beck, MELNYICSUK 7 (5), Metcz, Vranac, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5. 10. p.: 5–5. 13. p.: 7–6. 14. p.: 8–7. 18. p.: 9–7. 20. p.: 11–8. 27. p.: 16–14. 31. p.: 19–14. 35. p.: 19–18. 44. p.: 24–22. 47. p.: 26–22. 51. p.: 28–26. 56. p.: 32–28
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/5
Tombor Csaba:
– Két kulcsemberünk is hiányzott, a kezdő jobbátlövőnk, valamint Kristóf Mátyás, aki fontos szerepet tölt be. Nem volt ideális a felkészülésünk utolsó három hete, mert folyamatosan betegségek nehezítették a munkát. Boldog vagyok, hogy sikerrel kezdtük az idényt, nagyon nehéz meccs volt, a Komló egy remek csapat. A kapusteljesítmény döntött a javunkra, Borbély nagyszerűen védett, ellenfelünk hálóőrei ma nem teljesítettek jól.
Kilvinger Bálint: – Remek összecsapás kerekedett belőle, de annyira nem jó, mint ahogy azt mi szerettük volna. Sok helyzetet alakítottunk ki, ám nem voltunk kellően pontosak. Hiába lőttünk harmincegy gólt, a harmincnégy kapott találat túl sok. Megengedhetetlen védelmi hibákat vétettünk, és a kapusteljesítménnyel sem lehettünk elégedettek. Ez döntött.

1. Szeged 3 3 121–65 +56 6
2. Veszprém 2 2 73–45 +28 4
3. Gyöngyös 1 1 30–22 +8 2
4. FTC 1 1 31–24 +7 2
5. Dabas 1 1 24–20 +4 2
6. Veszprémi KKFT 1 1 34–31 +3 2
7. Balatonfüred 1 1 20–20 0 1
8. Budakalász 2 1 1 43–58 –15 1