Férfi kézi NB I: az FTC legyőzte a Dabast hazai pályán

2022.09.14. 19:47
Jól kezdte az NB I-et az FTC (Fotó: fradi.hu)
A férfi kézilabda NB I-ben a Ferencváros 33–26-ra legyőzte a Dabast.

Sok hibával kezdte a mérkőzést az FTC, a Dabas 7–3-ra is vezetett. Négygólos hátrány után a Ferencváros feléledt, Borbély Ádám egész pályás üres kapus góljával pedig a 15. percben már egyenlő volt az állás (7–7).

Nem torpant meg a lendület, többek között Nagy Bence góljainak köszönhetően a vezetést is átvették a zöld-fehérek, a 21. percre pedig már néggyel vezettek (11–7). A folytatásban még ugyan egyszer felzárkóztak egyre a vendégek, de az első félidő utolsó percei megint a hazaiakról szóltak – 16–11-gyel mentek pihenni a felek.

A fordulás után Bujdosó Bendegúz góljával hat percnyi játék után már héttel vezetett a Fradi (21–14). Ugyan az előny nem nőtt tovább, a Dabas már nem tudott közeledni a Ferencvároshoz, amely végül 33–26-ra megnyerte az összecsapást.

Forrás: fradi.hu