Férfi kézi NB I: a Veszprém nyert, az FTC otthon vesztett

2021.02.20. 19:38
A veszprémi Kent Robin Tönnesen az orosházi kapura lő (Fotó: Békés Megyei Hírlap/Imre György)
A Veszprém 13 góllal győzött az Orosháza vendégeként (36–23), és meglepetésre nyert idegenben a Komló is (26–23), amely az FTC-hez látogatott a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

FTC–SPORT36-KOMLÓ 23–26 (12–10)
Elek Gyula Aréna,
zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy F., Túróczy
FTC: DEMÉNYI – BUJDOSÓ 4 (1), Ónodi-Jánoskúti 3, Andjelics 2, FÜZI D. 4, Nagy B. 6 (2), Kovacsics. Csere: Bódy (kapus), Schuch, Mikita, Prainer 1, Karai, Bognár A. 1, Imre B. 1, Schäffer 1. Mb. edző: Horváth Zsolt
KOMLÓ: GRANIC – Vaskó 2, Oláh T. 3, JÓGA 4, Balázs S., Jerkovic 2, Sunajko F. 1. Csere: HOFFMANN 4, Takács B., Zobec 2, Grünfelder 3, Szkokán 3, Melnyicsuk 2 (2). Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–4. 17. p.: 8–4. 25. p.: 9–8. 36. p.: 13–14. 41. p.: 16–17. 44. p.: 19–19. 47. p.: 20–21. 52. p.: 20–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
Horváth Zsolt:
– A héten három játékosunk esett ki a keretből, hiányoztak is a minőségi cseréink. Fáradtan, fegyelmezetlenül kézilabdáztunk, főleg a támadásainkban volt sok a pontatlanság.
Kilvinger Bálint: – Nagyon boldogok vagyunk, mert egy kifejezetten jó csapatot sikerült legyőznünk. A mérkőzés elején a Ferencváros megbüntette a három kihagyott büntetőnket, a szünetben megbeszéltük, hogy miben kell javulnunk, és a csapat támadásban és védekezésben is betartotta a megbeszélteket.

18. FORDULÓ
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–TELEKOM VESZPRÉM 23–36 (12–19)
Orosháza,
zárt kapuk mögött. Vezette:Réti, Szedmák
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M., TÓTH K. 3, Bella 3, Döme 2, LELE 6 (1), Németh L. 1 (1). Csere: Majdán (kapus) 1, Kancel, Usal, Sakic 4, Kiss A. 1, Lászlai 2, Molnár G. Edző: Ratko Djurkovics
VESZPRÉM: CORRALES – SISKARJOV 7, MAHÉ 3, B. Blagotinsek 2, Ligetvári, Markussen, Strlek 3. Csere: Cupara (kapus), NENADICS 8 (4), Maqueda 2, A. NILSSON 5, Borozan 1, Tönnesen 4, Moraes 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 13. p.: 6–7. 17. p.: 7–10. 19. p.: 10–12. 24. p.: 11–15. 29. p.: 12–19. 38. p.: 15–23. 44. p.: 18–25. 50. p.: 19–29. 54. p.: 21–33
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Ratko Djurkovics:
– Az előző két mérkőzésünk nem sikerült, de a mai meccsen már a hibák ellenére több biztató jelet láttam, mindenki igyekezett a legjobbját nyújtani.
David Davis: – Örülök, mert jó mérkőzést játszottunk. Komolyan vettük a találkozót, minden ellenfelünket tiszteljük, szeretnénk folytatni ezt a jó sorozatot.

1. Veszprém 15 14 1 540–332 +208 29
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
4. Csurgó 14 6 2 6 377–380 –3 14
5. Gyöngyös 14 6 1 7 380–383 –3 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Komló 13 5 1 7 344–359 –15 11
8. Balatonfüred 9 4 3 2 228–244 –16 11