Férfi kézi NB I: a Veszprém 18 góllal verte meg a Kecskemétet

I. SZ.I. SZ.
2021.10.08. 19:25
A veszprémi csapat 20–10-re nyerte meg a második félidőt (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém 42–24-re legyőzte a Kecskemétet a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A veszprémi csapatban Gasper Marguc, Manuel Strlek és Kentin Mahé egyaránt hat gólig jutott.

A hazai keretből a balátlövő Ligetvári Patrik és Bodor Márk, az irányító Lékai Máté, és a beálló Sipos Adrián a válogatott budaörsi összetartásán szerepel., míg a macedón balszélsőt, Dejan Manaszkovot térdszalag-szakadással kellett megműteni. Így a fiatalok kaptak lehetőséget, s éltek is ezzel, főleg Dörnyei Borisz, aki végül öt góllal fejezte be a találkozót.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–KECSKEMÉTI TE–PIROSKA SZÖRP 42–24
(22–14)
Veszprém Aréna, 1000 néző: V: Paska, Vastag
VESZPRÉM: Corrales – GASPER MARGUC 6 (1), Maqueda 2, MAHÉ 6 (1), B. Blagotinsek 1, Lauge 1, Strlek 6. Csere: CUPARA (kapus) 1, Nenandics 2, J. Omar 4, A. Nilsson 3, Lukács P. 3, Ilic Z. 2, DÖRNYEI 5. Edző: Momir Ilics
KECSKEMÉT: Deményi – Csordás 1, Országh 2, SZRNKA 3, Karai 1, Sipeki 3, Vetési 3 (1). Csere: Marczika (kapus), Horváth A. 1, Menyhárt M. 3 (2), Enomoto 2, Füstös A. 2, Hiramoto 1, Forgács 1 (1), Szeverényi 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–2. 7. p.: 7–2. 15. p.: 12–5. 26. p.: 20–14. 33. p.: 24–14. 42. p.: 29–16. 55. p.: 39–20
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Momir Ilics: – Változtattunk kicsit a védekezésünkön, az első félidő felemás volt, összességében azonban elégedett vagyok a látottakkal.
Bencze József: – Egy percig sem forgott veszélyben a mérkőzés végkimenetele. Csapatom a védekezésben hellyel-közzel azt nyújtotta, amit vártam, támadásban viszont nagyon sok fegyelmezetlenséget követtünk el, amik ezen a szinten nem megengedettek.

1. Szeged 6 6 229–140 +89 12
2. Veszprém 5 5 182–121 +61 10
3. Balatonfüred 4 3 1 116–99 +17 7
4. Gyöngyös 4 2 1 1 107–98 +9 5
5. Veszprémi KKFT 4 2 2 116–124 –8 4
6. Tatabánya 4 2 2 105–116 –11 4
7. NEKA 4 2 2 102–117 –15 4
8. Budakalász 5 1 2 2 118–135 –17 4