Férfi kézi NB I: a Telekom Veszprém simán nyert Dabason

2022.09.09. 19:49
Andreas Nilssonnak már 1100 találata van a Veszprémben (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában a Telekom Veszprém 30–21-re győzött a Dabas ellen, a Balatonfüred 24–24-es döntetlent játszott a Gyöngyössel.

A Dabas nem kezdett rosszul a Telekom Veszprém ellen, a hazaiak többször is vezetéshez jutottak, ám amint a veszprémi csapat megfordította az állást, nem volt visszaút. Az első félidőben öt góllal elhúzott a legutóbbi kiírás ezüstérmese, s a fordulás után sem engedte ki a kezéből a mérkőzést – a végén simán, 30–21-re győzött a Veszprém.

Az összecsapáson Andreas Nilsson az 1100. gólját ünnepelhette a Telekom Veszprém színeiben.

A másik bajnoki mérkőzésen kiélezett csatát vívott egymással a Balatonfüred és a Gyöngyös – a felek fej fej mellett haladtak, a vége 24–24-es döntetlen lett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABASI KC VSE–TELEKOM VESZPRÉM 21–30
(11–16)
Dabas, 1200 néző. V: Sándor, Szikszay
DABAS: Pallag – Ács T. 1, Horvat 2, SZÖLLŐSI SZ. 3, Tarabochia 3, ZDOLIK 5, Laurinyecz 2. Csere: Nagy T., Szikora (kapusok), Garajszki 2, Bálint B. 1 (1), Bognár N., Fekete B. 1, Koller 1, Katona, Hutvágner. Edző: Tomori Győző
VESZPRÉM: Corrales – Mahé 3 (1), J. Omar 2 (1), Pesmalbek 4, Ligetvári, Lauge, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), A. NILSSON 6, Elísson 3, Gasper Marguc, LUKÁCS P. 4 (1), el-Dera 3, Ilic Z. 3, Vajlupau, Sipos. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 18. p.: 9–11. 24. p.: 10–14. 35. p.: 12–17. 41. p.: 15–20. 56. p.: 20–27
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3
Tomori Győző: – A felkészülésünk lezárása volt ez a mérkőzés. A védekezésünkkel nagyon meg vagyok elégedve, több periódusban nyújtottunk jó teljesítményt. Támadásban, remélem, már a jövő héten más arcunkat mutatjuk.
Momir Ilics: – Sok utazás, mérkőzés és edzés volt az elmúlt időszakban, így fáradt a csapat. Nem is voltam elégedett a teljesítményünkkel, de tisztában vagyok az okokkal, ezért nem aggódom. Készülünk a PSG elleni Bajnokok Ligája-meccsre.

BALATONFÜREDI KSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–24 (11–10)
Balatonfüred, 400 néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 3 (1), Malinovic 4, Szöllősi B. 5, Szűcs Bence 3, Szretenovics 2, Bóka 3. Csere: Tóth Mihály (kapus), Kemény, Szmetán M. 1 (1), Németh B. 1, Gosztovics, Dénes J., Vajda 1, Brandt 1, Határ. Edző: György László
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Lakosy 1, BURA 6, Hegedűs M. 2, Gerdán, Potisk 1, VARSANDÁN M. 5 (2). Csere: BARTUCZ (kapus), Halász 2, Jaros, Schmid 1, Schäffer 2, Hamidovic 1, Gráf 1, Jóga 2, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs Bertalan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 10. p.: 4–2. 14. p.: 4–4. 20. p.: 6–5. 24. p.: 7–7. 28. p.: 11–8. 35. p.: 15–12. 42. p.: 16–13. 46. p.: 17–17. 50. p.: 20–18. 55. p.: 20–21. 58. p.: 22–22
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
György László: – Sajnos ezen a mérkőzésen egy pontot elveszítettünk. Nagyon sok technikai hibával játszottunk, időnként fegyelmezetlenül. A végjátékban még örülnünk is kellett a döntetlennek.
Bíró Balázs Bertalan: – Úgy jöttünk Füredre, hogy megpróbálunk meglepetést szerezni, ami sikerült is. Éreztem az erőt a játékosaimban, nagyon büszke vagyok a csapatra.