Férfi kézi NB I: a Telekom Veszprém esélyt sem adott az Egernek

2021.02.27. 19:23
Dejan Manaszkov nyolc gólig jutott az Eger ellen (Fotó: Szabó Miklós - archív)
A Telekom Veszprém 44–28-ra legyőzte az Egert a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

David Davis alakulata a mérkőzés elején remekül védekezett, amit jól mutat, hogy az Eger az első gólját csak a nyolcadik percben tudta megszerezni. A Veszprém a félidőre már 11 gólos előnyben volt (22–11), és a második játékrészben sem lassított le – a hazaiak könnyedén, 44–28-ra diadalmaskodtak az egriekkel szemben.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Dejan Manaszkov volt nyolc találattal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

TELEKOM VESZPRÉM–SBS–EGER 44–28 (22–11)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Paska, Vastag
VESZPRÉM: Corrales – Marguc 2, Tönnesen 2, Lékai 3, LIGETVÁRI 4, Borozan 3, A. Nilsson 4, MANASZKOV 8. Csere: Cupara (kapus), JAHIJA 6 (1), Moraes 4, Markussen, Siskarjov 1, NENADICS 5 (1), Lukács P. 2, Khalil. Edző: David Davis
EGER: Balogh T. – Lezák 3 (1), Szuharev 5, Tóth R. 2 (1), MACHÁC 8, Schmid 3, Száva 3. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., TÓVIZI 3, Kovács M., Szepesi N. 1, Mándy. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0. 12. p.: 8–2. 17. p.: 11–2. 22. p.: 15–5. 26. p.: 20–9. 28. p.: 22–11. 37. p.: 27–13. 44. p.: 31–18. 51. p.: 35–23. 58. p.: 42–27
Kiállítások: 6, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2
David Davis:
– Nehéz a mostani szezon, igyekszem mindenkinek megfelelő játékidőt biztosítani, ám ez nem egyszerű. Lukács Pétert szeretném kiemelni, aki mindannyiszor remek teljesítményt nyújt, amikor lehetőséget kap. Tiszteltük az ellenfelet, magabiztos sikert arattunk.
Tóth Edmond: – Nehéz sorozaton vagyunk túl, a hetet inkább a regenerálódásra fordítottuk. Nagyon megterhelő volt az elmúlt időszak, ezért az idősebb játékosokat most otthon hagytuk. A fiatalok viszont éltek a lehetőséggel, kifutottuk magunkat, akadtak szép megoldásaink, jó labdaszerzéseink.

BUDAKALÁSZ KZRTOROSHÁZI FKSE–LINAMAR 3425 (21–8)
Budakalász, zárt kapuk mögött. V: Altmár, Horváth M.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – Varjú 4, I. PERISICS 7 (1), RADNIC 1, Rotim 2, KONCZ 6, Holpert 1. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 3, Prokop 2, Nagy N. 2 (1), Kiss B. 2, Fórizs, Ceranic 2, DÁVID M. 1, Vrhovina. Edző: Csoknyai István
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M. 1, TÓTH K. 7, Bella 3, Usal 1, LELE Á. 5, Lászlai 3. Csere: Majdán (kapus), Csányi, Döme 2, Kiss A. 3, Németh L., Molnár G.. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–1. 9. p.: 8–3. 17. p.: 13–6. 26. p.: 18–8. 30. p.: 21–8. 37. p.: 23–12. 44. p.: 28–15. 50. p.: 30–18. 56. p.: 32–23
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 0/0
Csoknyai István: – Az első félidei jó védekezésünk és remek kapusteljesítményünk döntötte el a két pont sorsát, hiszen ebből sok könnyű gólt tudtunk lőni. Hatvan percen keresztül feszesen, koncentráltan játszottunk, amiért dicséretet érdemel a csapatom.
Ratko Djurkovics: – Nehéz volt a felkészülésünk erre a mérkőzésre, hiszen nem teljes a keretünk, három hiányzónk is van. Az első félidőben görcsösen játszottunk, sok könnyű gólt kaptunk, így már a szünetre eldőlt, hogy ki nyeri a meccset.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 33–16 (14–8)
Tatabánya, zárt kapuk mögött. V:
Horváth P., Marton B.
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák P. 1, ANCSIN 8, SIPOS 3, ILYÉS 1, Győri M. 5 (2), Juhász Á. 2. Csere: Konecny (kapus), SUNAJKO S. 6, Zdolik 4, Debreczeni, Molnár B., Nemes 2, Bodnár Á. 1, Bognár N., Hornyák B. Edző: Vladan Matics
CSURGÓ: Tatai – Krecic 3, Gebhardt, Szeitl 2, BORSOS 4, Hanusz 1, Kerkovits 1. Csere: Füstös, Pallag (kapusok), Vasvári, Krszmancsics 1, Gábor M. 2, Popovics, A. Kovacevic, Vaszics 2. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 10. p.: 5–2. 18. p.: 9–4. 25. p.: 12–6. 35. p.: 17–10. 40. p.: 20–10. 48. p.: 26–13. 54. p.: 31–15
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/0
Vladan Matics:
– A mai Tatabánya teljesen rendben volt – nem a Csurgó volt ilyen gyenge, hanem mi ennyire jók. Átmentettük az Európa Liga tempóját a bajnoki találkozóra. Ez az a csapat, amelyet mindig szeretnék látni.
Alem Toszkics: – Megérdemelt győzelmet aratott a Tatabánya, végig kontrollálta a mérkőzést, ma csak egy csapat volt a pályán. Nem tudom mi történt öt nap alatt, számomra értelmezhetetlen ez a hozzáállás.

CEGLÉDI KKSE–BALATONFÜREDI KSE 26–35 (13–20)
Abony, zárt kapuk mögött. V:
Nagy F., Túróczy
CEGLÉD: Kránitz – Pásztor Á. 1, Kállai 2, Szepesi I. 2 (1), Spekhardt 1, Németh B. 3, VRANAC 7. Csere: Tamási (kapus), Mazák, Kiss R. 2, Zakics 4, Gyene 2 (2), Teleki 2, Peszeki. Edző: Nagy Károly
BALATONFÜRED: BŐSZ – RODRÍGUEZ P. 8, Malinovic 2, SZÖLLŐSI B. 6 (3), Topic 3, VARGA M. 5, Bóka 3. Csere: Lovistyek (kapus), Dénes, Kőhegyi 2, Szűcs B. 1, Brandt 3 (1), Draskovics 1, Szmetán M. 1, Ág, Határ. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 17. p.: 3–12. 28. p.: 9–18. 33. p.: 15–22. 47. p.: 20–30. 55. p.: 23–34
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Nagy Károly:
– A védekezésünk katasztrofális volt, ehhez hozzájárult, hogy sérülés miatt Juhász Károly nem tudott pályára lépni. Támadójátékban voltak jó pillanataink, de jelenleg a Füred sokkal erősebb csapat nálunk.
György László: – Az eredmény önmagáért beszél, nagyon örülök, hogy a játékosok komolyan vették a mérkőzést, jól koncentráltak. Támadásban és védekezésben egyaránt fegyelmezettek voltunk, jó felfogásban kézilabdáztunk.

1. Veszprém 16 15 1 584–360 +224 31
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
4. Balatonfüred 11 6 3 2 292–293 –1 15
5. Csurgó 15 6 2 7 393–413 –20 14
6. Tatabánya 8 6 1 1 222–190 +32 13
7. Gyöngyös 15 6 1 8 406–415 –9 13
8. Eger 14 6 1 7 387–446 –59 13