Férfi kézi NB I: a Tatabánya szoros meccsen verte a Balatonfüredet

N. T.N. T.
2022.12.02. 20:31
Ancsin Gábor hét gólt lőtt a Fürednek (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Tatabánya 28–27-re legyőzte a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I 11. fordulójában, míg a Dabas a Ceglédet múlta felül.

Végig izgalmasan alakult a találkozó az idénynek hasonló célokkal nekivágó két együttes között. A Balatonfüred egyszer, 4–3-nál tudott vezetni Tatabányán, egyébként a hazai csapat irányított. Az utolsó tíz perchez érve négy gól is volt a Bányász előnye, a fürediek a végére egy találatra zárkóztak, a 28–27-es végeredményt Bóka Bendegúz állította be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 28–27 (14–11)
Tatabánya,
2800 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – P. Rodríguez 3, ANCSIN G. 7, PERIC 4 (2), TOPIC 5, Győri M. 1 (1), Pergel 3. Csere: Nagy B. (kapus), OBRADOVICS 1, Ubornyák 2, Maras 2. Edző: Tombor Csaba
BALATONFÜRED: ANDÓ – Bóka 4, Sretenovic 2, DÉNES, SZŰCS B. 1, Németh B. 1, Hornyák P. 1. Csere: Tóth M. (kapus), GOSTOVIC 12 (6), Brandt 2, Varga M. 3, Kemény. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 7. p.: 3–4. 16. p.: 8–4. 24. p.: 11–10. 38. p.: 19–15. 44. p.: 22–20. 52. p.: 26–22. 56. p.: 27–25.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6
Tombor Csaba:
– A mérkőzés olyan hektikus volt, mint az egész heti felkészülésünk. A mérkőzésen egyáltalán nem látszott, hogy a héten csak erre készültünk. Amióta a Tatabánya edzője vagyok, ilyen rosszul még nem kézilabdáztunk. Enerváltan, dinamika nélkül játszottunk. Persze a legfontosabb mégis csak az, hogy megnyertük a találkozót.
György László: – Mindkét félidőben nagyon jó volt a csatát, ez pedig a mi állapotunkban örömteli dolog. De a Tatabánya sikeres nem forgott veszélyben, ám így is büszke vagyok a csapatomra.

DABAS KC–HÉP-CEGLÉD 33–31 (14–17)
Dabas,
400 néző. V: Bíró, Kiss O.
DABAS: NAGY T. – Horvat 6 (2), Fekete B. 3, SZÖLLŐSI SZ. 6, Tarabochia 4, ZDOLIK 5, Katona 1. Csere: Pallag (kapus), Garajszki, Bálint B. 1, Bognár N., Laurinyecz 3, KOLLER 1, Hutvágner, Ács T. 3. Edző: Tomori Győző
CEGLÉD: Tamási – SZŰCS BALÁZS 4, Markovics 2, Spekhardt 3, Bartha, JUHÁSZ K. 4, Szepesi I. 1. Csere: Kránitz, Aleksza (kapusok), CSOMOR 4, Panghy, Mazák 1, Tóth M. 1, Kállai 1, DZSAMALI 10, Teleki. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 15. p.: 6–9. 22. p.: 10–15. 35. p.: 17–21. 41. p.: 23–22. 56. p.: 32–30
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. –/–
Tomori Győző:
– Nagyon büszke vagyok arra, hogy ilyen mélységekből vissza tudtunk jönni. Ez mutatja, hogy van karaktere a csapatunknak. Bízom benne, hogy ezt fogom látni a továbbiakban is.
Nagy Károly: – Fontos mérkőzés volt számunkra, de a sérülések miatt nem tudtunk megfelelően készülni. A Dabas a végén a rutinjával tudott fölénk kerekedni.

1. Veszprém 10 10 399–287 +112 20
2. Szeged 11 10 1 401–301 +100 20
3. Tatabánya 11 9 2 340–305 +35 18
4. Csurgó 10 6 1 3 283–283 0 13
5. FTC 10 6 4 356–319 +37 12
6. Balatonfüred 12 5 2 5 341–332 +9 12
7. Dabas 12 6 6 334–354 –20 12
8. Gyöngyös 10 5 1 4 278–286 –8 11